piątek, 19 październik 2018 10:45

Odpowiedź Prezydenta Krosna na „Apel członków Aeroklubu Podkarpackiego".

Napisane przez Urząd Miasta Krosna
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Autor i źródło zdjęcia: bl0ndas [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons Autor i źródło zdjęcia: bl0ndas [CC BY 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], Wikimedia Commons

Portal Aviation24.pl otrzymał oświadczenie Prezydenta Krosna, Piotra Przytockiego, które dotyczy ostatniej publikacji apelu członków Aeroklubu Podkarpackiego. Treść tego oświadczenia publikujemy:" - W nawiązaniu do „Apelu członków Aeroklubu Podkarpackiego do Prezydenta Miasta Krosna”, opublikowanego na portalu internetowym www.aviation24.pl w dniu 16 października 2018 r. oświadczam, że apel zawiera wiele nieprawdziwych informacji. W najbliższym czasie autorzy publikacji oraz media, w których została ona zamieszczona, otrzymają wniosek o sprostowanie w trybie określonym w ustawie z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe."

"Jednocześnie oświadczam, że jako Prezydent Miasta Krosna od wielu lat prowadzę działania przyczyniające się do rozwoju lotnictwa w Krośnie, a także współpracuję z podmiotami prowadzącymi działalność lotniczą. Dzięki tym staraniom Miasto Krosno zmodernizowało lokalne lotnisko, na którym powstały m.in.: utwardzony pas startowy z oświetleniem do lotów nocnych oraz drogami kołowania, certyfikowana stacja paliw lotniczych, ogrodzenie lotniska. Ta ważna dla rozwoju miasta i regionu inwestycja, oddana do użytkowania w ubiegłym roku, przyczyniła się do znaczącego zwiększenia liczby operacji lotniczych wykonywanych na lotnisku w Krośnie oraz do rozszerzenia kręgu podmiotów lotniczych, które z lotniska korzystają.

Pragnę podkreślić, że jestem otwarty na współpracę z Aeroklubem Podkarpackim – Szkołą Lotniczą i od wielu lat jako Prezydent Krosna wspieram tę organizację w granicach określonych przez przepisy prawa. Z przykrością obserwuję narastające problemy wewnętrzne Aeroklubu Podkarpackiego, które w mojej ocenie wynikają z polityki prowadzonej przez władze tej organizacji."

Oświadczenie dotyczy publikacji: http://aviation24.pl/index.php/component/k2/item/4755-czlonkowie-aeroklubu-podkarpackiego-apeluja-do-prezydenta-krosna-by-nie-niszczyl-pan-dorobku-i-tradycji-organizacji

Piotr Przytocki - Prezydent Miasta Krosna

Czytany 2778 razy Ostatnio zmieniany piątek, 19 październik 2018 11:28

Artykuły powiązane

Top