fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

 - Źródło zdjęcia: Organizatorzy Aeromixer
- Źródło zdjęcia: Organizatorzy Aeromixer

Właśnie wystartował proces rejestracji na imprezę Civil and Military Aeromixer 2020 czyli drugą edycję kluczowej imprezy networkingowej i naukowej branży aeronautycznej, która odbędzie się 25 marca 2020 w Centrum Konferencyjnym na Stadionie Wrocław.

Aeromixer jest dla firm z tego sektora (oraz tych, które dopiero planują rozpocząć działanie w nim) doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych i zorientowania się, jak ich oferta wpasowuje się w potrzeby obecnych i potencjalnych kontrahentów. Podobnie jak dwa lata temu, istotnym elementem spotkania będzie część naukowa, poświęcona tym razem m.in. kwestii zastosowania druku 3D (additive manufacturing), a także rozwiązań z dziedziny Przemysłu 4.0 w branży lotniczej.

Wprowadzona dwa lata temu (podczas pierwszej edycji Aeromixer) formuła części networkingowej imprezy nie zmieni się zasadniczo firma Bosetti Global Consulting, organizator wydarzenia, stawia na sprawdzony model szybkich randek biznesowych, który pozwala gościom na wygodne i szybkie spotkanie się i wymianę informacji z maksymalnie dużą liczbą potencjalnych partnerów i kontrahentów.

W programie przewidzieliśmy spotkania w niewielkich grupach przy tzw. stołach rotacyjnych, przy których każdy będzie miał okazję do przedstawienia swojej oferty kilku potencjalnym partnerom, a także możliwość prowadzenia rozmów 1to1, w celu pogłębienia wiedzy o ewentualnej współpracy i nawiązania bliższych kontaktów wyjaśnia Enrico Ciullo Koordynator Civil & Military Aeromixer.

Ten model okazał się bardzo efektywny i został doceniony przez gości pierwszej imprezy Aeromixer, już teraz wiemy, że wielu z nich zamierza wciąć udział również w tej edycji. W 2020 roku spodziewamy się zresztą znacznie większej liczby gości szacujemy, że będzie to ok. 150 firm i instytucji, czyli o ok. 30% więcej niż dwa lata temu. Co ważne, choć oczywiście przeważają wśród nich firmy z branży lotniczej w tym tacy giganci jak Collins Aerospace to obserwujemy również spore zainteresowanie ze strony podmiotów, które na razie w tym segmencie nie działają, jednak rozważają rozszerzenie lub zmianę profilu swojej działalności dodaje Fabrizio Bosetti CEO Bosetti Global Consulting (Główny Organizator).

Aeromixer 2020 będzie kolejną już edycją tej imprezy, w której uczestniczymy tym razem w charakterze Partnera Strategicznego. Bardzo odpowiada nam zaproponowana przez organizatorów formuła, w której zarówno kluczowi gracze z segmentu aeronautycznego, jak i firmy, które dopiero stawiają w nim pierwsze kroki, mogą szybko i efektywnie zapoznać się ze ofertą potencjalnych kontrahentów co pozwala rozpoznać ich potrzeby i nawiązać świetnie rokującą współpracę biznesową. Przemysł lotniczy rozwija się dynamicznie, dlatego też promujące współpracę i networking imprezy takie jak Aeromixer, są nam bardzo potrzebne komentuje Radosław Majda, Prezes Zarządu Collins Aerospace Wrocław.

Perspektywy branży lotniczej w Polsce

Równie istotną częścią Civil and Military Aeromixer 2020 będzie część naukowa i panele dyskusyjne. Wydarzenie zostanie otwarte konferencją plenarną, moderowaną przez prof. dr hab. inż. Edwarda Chlebusa z Politechniki Wrocławskiej, podczas której wystąpią przedstawiciele instytucji i firm branżowych oraz przedstawiciele ministerstw. Po tej części miejsce będą miały prezentacje przedstawiające przyszłość sektora lotniczego w Polsce, jego główne problemy i perspektywy rozwoju.

Po zakończonej prezentacji zostaną przedstawione panele dyskusyjne: pierwszy panel moderowany przez przedstawicieli spółki Collins Aerospace będzie poświęcony innowacjom procesów produkcyjnych w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem technologii additive manufacturing i powiązanych procedur certyfikacji sektorowych, natomiast drugi - moderowany przez spółkę Pratt & Whitney - dedykowany będzie tematyce Przemysłu 4.0 w sektorze lotniczym, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co zrobiono w Polsce i perspektywy na przyszłość.

Głównym organizatorem imprezy jest firma Bosetti Global Consulting, zaś współorganizatorami stowarzyszenie Confindustria Est Europa, Dolnośląski Klaster Lotniczy, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna INVEST-PARK oraz Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Głównym Sponsorem został bank PKO Bank Polski, Platinum - firma Rina Poland i Bergman Engineering, zaś partnerami firma Collins Aerospace, Amerykańska Izba Handlowa w Polsce (AmCham), Politechnika Wrocławska, Agencja Rozwoju Przemysłu, Instytut Lotnictwa: Sieć Badawcza Łukasiewicz, Śląski Klaster Lotniczy, Wielkopolski Klaster Lotniczy, Polsko-Czeska Izba Gospodarcza oraz Lombardia Aerospace Cluster. Honorowy Patronat nad imprezą objęły Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Minister Spraw Zagranicznych RP i Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie. Dodajmy, że krajem partnerskim tegorocznej edycji spotkania Aeromixer są Stany Zjednoczone.

Już teraz wiadomo, że oprócz wyżej wymienionych firm, w spotkaniu udział weźmie wiele przedsiębiorstw i instytucji z grona tych, które uczestniczyły w poprzedniej edycji Aeromixera - warto przypomnieć, że wśród uczestników Aeromixer 2018 znalazły się m.in. firmy Leonardo Company, PZL-Świdnik, Airbus Group Poland, UTC Aerospace Systems, Pratt & Whitney Kalisz, PZL Mielec Sikorsky (Lockheed Martin Group), Avio Aero A GE czy Flaris / Metal-Master.

Źródło informacji: Tabasco MC