Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 22 październik 2018 13:40

Wulgarny pasażer na pokładzie samolotu. Ubliżał czarnoskórej kobiecie.

Napisane przez Mypolacy.de
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Foto: Ryanair Foto: Ryanair

Do szokującego zdarzenia doszło w samolocie linii Ryanair relacji Barcelona – Londyn. Jeden z mężczyzn zaczął obrażać czarnoskórą kobietę, bo ta usiadła „zbyt blisko niego”. Sytuację nagrano i opublikowano w sieci.

Zdarzenie miało miejsce w piątek, w samolocie linii Ryanair relacji Barcelona – Londyn. Jeden z mężczyzn zaczął wykrzykiwać w kierunku czarnoskórej, niepełnosprawnej (cierpiącej na artretyzm) kobiety (77-lat) obraźliwe epitety. Żądał, by ktoś usiadł między nimi.

Nie mam ochoty siedzieć obok brzydkiej, pie***onej twarzy; Nie mów do mnie w obcym języku, głupia krowo – wykrzykiwał mężczyzna, nazywając kobietę „czarnym psem” i „brzydkim czarnym draniem”.

Rasizm w czystej postaci…

Całą sytuację sfilmowano, a nagranie udostępniono w internecie. W obronie obrażanej kobiety zaraz stanęli inni pasażerowie, jej córka i załoga samolotu, ale agresywny mężczyzna nie zamierzał odpuścić. Wciąż słownie atakował kobietę.

„Daily Mail” informuje, że córka starszej kobiety była oburzona faktem, iż mężczyzna nie został usunięty z samolotu, a załoga maszyny dopuściła do takiego zachowania. Gdy poszła się poskarżyć, usłyszała radę, by zadzwoniła w poniedziałek do centrum obsługi klienta.

Ryanair zabiera głos:

Jesteśmy świadomi całego zajścia. Sprawę zgłosiliśmy policji w Essex – powiedział rzecznik prasowy irlandzkiej linii lotniczej, informując tym samy, że nie może dalej komentować zajścia.

Statement: We are aware of this video and have reported this matter to Essex Police

— Ryanair (@Ryanair) October 21, 2018

Video: YouTube.com / AIRLIVE net
Źródło informacji: Mypolacy.de

Czytany 1385 razy

Artykuły powiązane