Wydrukuj tę stronę
piątek, 16 listopad 2018 15:00

Łukasz Czepiela i Red Bull Air Race: matematyka, matematyką…

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Luke Czepiela © Balazs Gardi/Red Bull Content Pool Luke Czepiela © Balazs Gardi/Red Bull Content Pool

Łukasz Czepiela stoi przed szansą na puchar w challengerze Red Bull Air Race. Oglądaj podniebne wyścigi w Teksasie na żywo przez cały weekend.

W Fort Worth odbędzie się wielki finał sezonu Red Bull Air Race. Obok kończących się Mistrzostw Świata, gdzie kwestia tytułu wciąż nie jest rozstrzygnięta, podczas ostatniego przystanku w tym roku, jeszcze większe emocje będą towarzyszyć zawodom Challenger Cup. Może je wygrać polski pilot - Łukasz Czepiela. Oglądaj transmisje z Red Bull Air Race w Teksasie 17 i 18 listopada na stronie www.redbullairrace.com.
Kwalifikacje Challenger Cup zobaczymy w sobotę 17 listopada o 21:00 polskiego czasu, a wyścig główny klasy Challenger w niedzielę 18 listopada o 18:45. Mistrzostwa Świata Red Bull Air Race zaczną się nieco ponad godzinę później. Szczegółowy, aktualny harmonogram tutaj.
Tak jak w każdym wyścigu Challenger Cup, tak i w ostatnim, do rywalizacji stanie szóstka z dziesiątki pilotów pretendujących do klasy Master. Jednak żeby walczyć w finale, na miejsce w nim, trzeba było pracować cały sezon. Z zadania najlepiej wywiązał się Niemiec Florian Bergér, który jako lider klasyfikacji generalnej, po zwycięstwie w Indianapolis, staje przed szansą na trzeci puchar z rzędu. Kto może przerwać jego passę? Polak – Łukasz Czepiela! Ostatnio bezpośrednio zmierzyli się w Budapeszcie, gdzie górą był Luke. „Florian jest doskonałym pilotem, ale strata 1,4 sekundy, na pewno nie wpłynie dobrze na jego pewność siebie, a to znaczy, że mogę wywierać większą presję” – mówił w stolicy Węgier.
Czytany 1789 razy

Artykuły powiązane