czwartek, 22 listopad 2018 08:30

9 faktów o liniach lotniczych Ryanair, które powinieneś znać.

Napisane przez SkyCop
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Źródło zdjęcia: SkyCop Źródło zdjęcia: SkyCop

Ostatnio pojawiło się mnóstwo artykułów z zabawnymi, interesującymi faktami o najbardziej „kochanej” przez wszystkich linii lotniczej – Ryanair. Podczas gdy jedne były naprawdę zabawne, inne często mijały się z faktami. Firma Skycop postanowiła rozwiać wątpliwości i przygotowała kilka ciekawych informacji dotyczących Ryanaira. No to ruszamy!

 1. Ryanair nigdy nie doznał śmiertelnego wypadku... ale było blisko

W obiegowej opinii jedyny znaczący incydent Ryanair zdarzył się w 2008 r., kiedy samolot musiał lądować awaryjnie. Ośmiu pasażerów i dwóch członków załogi zostało przewiezionych do szpitala z niewielkimi obrażeniami.

Niestety, ludzie zapominają o kilku podobnych przypadkach. Tylko w tym roku samolot Ryanair musiał awaryjnie lądować po utracie ciśnienia w kabinie, a 33 pasażerów trafiło do szpitala. Co najmniej 23 osoby zostały ranne z powodu turbulencji, utraty ciśnienia w kabinie i innych incydentów od 2010 roku.

Ale sytuacje, kiedy „było blisko” to nie tylko obrażenia pasażerów. Od 2012 r. siedmiokrotnie występowały problemy z silnikami podczas lotu. Było też 5 sytuacji, w których było ryzyko kolizji. Ostatnia miała miejsce 2 października 2018 roku, kiedy dwa samoloty Ryanair prawie zderzyły się nad Pampeluną.

 1. Traktowanie pracowników

To tajemnica poliszynela, że Ryanair nie jest najlepszym pracodawcą. Mówi się, że personel pokładowy musi płacić za szkolenia i mundury, a jego wyniki oceniane są w zależności od sprzedaży, jaką osiąga na pokładach samolotów.

2018 to rok strajków pilotów i członków załogi. Ryanair otrzymał szczegółową listę 34 żądań, które obejmowały m.in. podwyżki płac, wynagrodzenia w przypadku zwolnień lekarskich oraz bardziej stabilne harmonogramy pracy.

Ryanair opierał się żądaniom, twierdząc, że wynagrodzenia są konkurencyjne, więc nie można ich podnieść. W odpowiedzi na ostatni strajk pod koniec września przewoźnik zamknął dwie niemieckie bazy, pozwalając odejść pilotom i personelowi pokładowemu.

 1. Seksowny kalendarz Ryanair

Kalendarz pokazujący stewardesy (oczywiście tylko kobiety!) był wydawany aż do 2014 roku. Został wycofany dopiero kiedy ludzie zaczęli protestować przeciwko seksistowskiej i uprzedmiotawiającej praktyce.

Wyjątkowe kontrowersje wzbudził kalendarz na rok 2012. Ponad 8000 osób zebrało się, aby przeciwko niemu zaprotestować, a rzecznik prasowy Ryanair powiedział: „dowodzi to tylko, że 7000 osób jest pruderyjnych”. Co ciekawe, kilku zdenerwowanych pasażerów Ryanaira, którzy nazwali firmę „Lyingair”, wydało w tym samym roku swój kalendarz. Próbowali w ten sposób przewoźnika zachęcić do należytego dbania o klientów.

 1. Ryanair w Internecie

Ryanair często pojawia się w nagłówkach gazet z powodu problemów z swoją stroną internetową. Ludzie mają problemy z odprawą online, drukowaniem kart pokładowych itp. Ich ostatnią sztuczką było ogłoszenie masowej jednodniowej sprzedaży biletów i rozpoczęcie przerwy technicznej na stronie internetowej tego samego dnia. Sprytnie!

 1. Największe rynki Ryanaira

W 2017 r. z lotnisk we Włoszech wystartowało 36,3 mln pasażerów, pozostawiając Wielką Brytanię na drugim, a Hiszpanię na trzecim miejscu.

Liczby w 2018 roku mogą nie być już tak imponujące. W Europie wybuchła fala strajków i ucierpiały setki tysięcy pasażerów. Największe rynki nie były tu wyjątkiem.

Przewoźnik nie chce wypłacać poszkodowanym pasażerom odszkodowań, twierdząc, że zakłócenia podróży były poza kontrolą Ryanair i podkreśla, że wszelkie roszczenia zostaną odrzucone.

 1. Łóżka i… seks

W 2008 roku Ryanair zorganizował w Niemczech konferencję na temat swoich planów na przyszłość. Prezes Michael O'Leary ogłosił zamiar wejścia na rynek przelotów długodystansowych. Wyjaśnił, że Ryanair będzie korzystał z tanich lotnisk w zasięgu dojazdów do większych amerykańskich miast i że będą dwie klasy – ekonomiczna i biznesowa.

Klasa ekonomiczna została opisana jako niezwykle tania, „mniej więcej 10 euro” i wymagałaby od pasażerów zapłacenia za każdą dodatkową usługę, np. jedzenie czy wodę. Z drugiej strony klasa biznes uzyskałaby wszystkie profity za darmo. Według prezesa wliczone w cenę byłyby nawet łóżka i seks oralny. O „dodatkach” dla pań nie wspomniał.

Na tej samej konferencji O'Leary również wykazał niezadowolenie z faktu, że niemiecka tłumaczka nie przetłumaczyła jego uwagi. Klasa!

 1. Skomplikowana relacja Ryanaira z alkoholem

Latem 2004 r. Ryanair postanowił zachęcić pasażerów do przywożenia alkoholu z zagranicy, sprzedając „Bullseye Baggies” – plastikowe torebki na alkohol. Pozycja ta została później wycofana po wielu krytycznych uwagach.

W 2017 r. pojawiły się plotki, że stewardessy zostały nakłonione do sprzedaży jak największej ilości rzeczy podczas lotu. Alkohol był wyjątkową pozycją: gdyby stewardesa nie sprzedała wystarczającej ilości alkoholu, mogła liczyć się z gorszymi warunkami pracy.

W 2018 roku Ryanair postanowił zmienić front i rozpoczął kampanię przeciwko spożywaniu alkoholu. Po pierwsze, zakazano pasażerom wnoszenia na pokład bezcłowego alkoholu podczas lotów do kilku konkretnych miejsc docelowych. Wszystkie bezcłowe zakupy alkoholu musiałyby trafić do bagażu lub zostać na lotnisku.

W tym samym roku Ryanair rozpoczął działania przeciwko spożywaniu alkoholu na lotniskach, szczególnie przed godziną 10 rano. Firma zaproponowała również politykę dwóch drinków na pasażera, która byłaby monitorowana poprzez skanowanie kart pokładowych. Miejmy nadzieję, że planują zaprzestanie sprzedaży alkoholu również na samolotach. Co sądzicie?

 1. Żądni pieniędzy

Z badań przeprowadzonych przez IdeaWorks wynika, że 28% zysków Ryanair w 2017 roku pochodzi z „dodatkowego przychodu” – to fajne wyrażenie do określenia wszystkiego poza siedzeniem. Wyniósł ponad 2 miliardy euro. Firma pobiera opłaty niemal za wszystko – od siedzenia obok siebie w trakcie lotu (pasażerowie są zazwyczaj „rozrzucani” po samolocie przez system rezerwacyjny, aby zachęcić do płacenia za miejsca) po wodę, jeśli poczujesz się źle w trakcie lotu.

Jeśli z jakiegoś powodu zapomniałeś lub nie udało Ci się odprawić przez Internet, upewnij się, że dotrzesz na lotnisko na ponad dwie godziny przed lotem. W przeciwnym razie zostaniesz ukarany grzywną w wysokości 55 euro. Jeśli odprawiłeś się, ale nie wydrukowałeś karty pokładowej, zapłacisz 20 euro.

Od 1 listopada obowiązuje nowa polityka bagażowa Ryanaira. Teraz nawet za bagaż podręczny należy zapłacić osobno. Firma twierdzi, że płacąc za bilet, płacisz tylko za sam lot. Bagaż jest dodatkiem.

W pewnym momencie prowadzono rozmowy, by nawet wejście do łazienki na pokładzie samolotu nie było już bezpłatne. W jednym z wywiadów O'Leary ujawnił, że przyjrzeli się możliwości umieszczenia na drzwiach toalety otworu na monety. Ludzie musieliby wydać funta, aby skorzystać z toalety. Mogłoby to oznaczać, że np. kobiety w ciąży lub rodziny z dziećmi ponosiłyby dodatkowe wydatki, mając pewne oczywiste dodatkowe potrzeby.

W 2017 r. prezes O'Leary mówił o możliwościach bezpłatnego podróżowania Ryanair „w ciągu następnych pięciu do dziesięciu lat”. Twierdził, że firma zarobi na dzieleniu się dochodami przez porty lotnicze.

Możecie nazwać Skycop pesymistami, ale są pewni, że Ryanair wprowadziłby jakieś nowe, kreatywne opłaty, nawet gdyby bilety były darmowe. Może opłata za „utrzymanie odpowiedniego ciśnienia lub temperatury w kabinie samolotu” byłaby następna?

 1. Nielegalny regulamin

W 2015 r. Ryanair zdecydował się na zmianę ogólnych warunków przewozu, próbując skrócić czas, w którym pasażer mógłby złożyć wniosek o odszkodowanie z 6 lat do 2 lat. Na szczęście w sprawę zaangażowały się sądy, orzekając, że linia lotnicza nie może dyktować terminu na wypłatę odszkodowania z tytułu opóźnienia lotu.

W 2016 r. Ryanair znalazł się w ogniu krytyki z powodu aktualizacji ogólnych warunków przewozu. Dlaczego? No cóż, nowe treści były po prostu nielegalne.

W aktualizacji stwierdzono, że „Pasażerowie muszą wysyłać roszczenia bezpośrednio do Ryanair i pozwolić firmie na odpowiedź w ciągu 28 dni lub w terminie określonym przez obowiązujące prawo (w zależności od tego, który z nich jest krótszy), zanim zaangażują strony trzecie do składania reklamacji w ich imieniu. Ryanair nie rozpatrzy wniosków złożonych przez stronę trzecią, jeżeli dany pasażer nie złożył wniosku bezpośrednio do Ryanair i nie dał Ryanair czasu na udzielenie odpowiedzi.”

Według ekspertów firmy Skycop ta zasada pozbawiła pasażerów możliwości wyboru firmy zewnętrznej, by uzyskać pomoc w dochodzeniu roszczeń. Niestety, zapis nadal jest w ich warunkach.

Podsumowując – śledzenie wiadomości o Ryanairze można uznać za formę rozrywki. Tak wiele skandali, tak wiele zmian w polityce firmy. Ryanair jest jak prezent, który ciągle zaskakuje.

Źródło informacji: SkyCop

Czytany 1043 razy

Artykuły powiązane

 • Ryanair ogłosił rozkład lotów z Poznania na sezon zimowy 2019/2020.

  Ryanair ogłosił największy w historii rozkład lotów z Poznania. Od sezonu Zima 2019/2020 Ryanair zbazuje w Poznaniu drugi samolot i uruchomi 6 nowych tras do Budapesztu, Cork, Charkowa, Odessy, Paryża Beauvais oraz Sztokholmu Skavsta. Ruch lotniczy Ryanair w Poznaniu wzrośnie o 15 %, a z usług przewoźnika skorzysta 800.000 pasażerów rocznie.

 • Nowe połączenie Ryanaira: z Wrocławia do Odessy.

  Dziś irlandzki przewoźnik ogłosił nowy kierunek z Wrocławia. Od sezonu zimowego 2019/2020 polecimy do Odessy.

 • Ostra bójka na pokładzie samolotu Ryanair.

  Na kanale filmowym Youtube ukazał się film z bójki dwóch mężczyzn na pokładzie samolotu linii lotniczych Ryanair. Samolot leciał ze Szkocji na Teneryfę. Jak podaje portal wprost.pl, przyczyną konfliktu było zwrócenie uwagi jednego z pasażerów na stopy jednej z pasażerek.

 • Ryanair Sun zmienia się w Buzz, Ryanair ogłasza nowe połączenia z Polski.

  Ryanair Sun w dniu 14 marca poinformował, że już jesienią 2019 roku zmieni nazwę na Buzz oraz zyska nowy branding swej floty, symbolizujący młodość, zapał i pozytywną energię.

 • Irlandzki Sąd orzekł, że w przypadku strajków wewnętrznych rekompensaty z tytułu Eu261 nie mają zastosowania.

  Jak informuje Ryanair, Sąd z dublińskiego Swords potwierdził, iż rekompensaty z tytułu EU261 nie przysługują klientom, których loty zostały opóźnione/odwołane z powodu wewnętrznych strajków w Ryanair w 2018 roku, gdyż te pozostawały poza kontrolą linii lotniczej.

 • Ryanair w sezonie zimowym 2019/20 będzie latał z Krakowa do Palermo.

  Linia lotnicza Ryanair poinformowała o uruchomieniu nowej trasy z Krakowa do Palermo. Połączenie będzie obsługiwane dwa razy w tygodniu od października i stanie się częścią zimowego rozkładu lotów Ryanaira z Polski, który zostanie ogłoszony wkrótce.

 • Komunikat Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w sprawie zdarzenia z udziałem Miga-29.
  Na lotnisku 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku doszło do zdarzenia lotniczego z udziałem samolotu MiG-29. Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych, w trakcie wykonywania lotu szkolnego.
 • Polak szczęśliwcem w loterii Ryanair. Poleciał samolotem, przyjechał wygranym samochodem.

  Linie lotnicze Ryanair zaprezentowały troje ostatnich zwycięzców gry w zdrapki, którzy w ramach “Fly to win” wygrali nowe samochody Fiat 500. Pani Beatriz Diaz z Hiszpanii, Pani Nelly Narcisa Avila z Włoch oraz Pan Dominik Ciosek z Polski podróżując odpowiednio do Rzymu, Barcelony oraz Wrocławia kupili zdrapki i wygrali nowe samochody Fiat 500.

 • Ryanair wprowadził zimowy rozkład lotów w sezonie 2019/2020.

  Linie lotnicze Ryanair wprowadziły do sprzedaży ponad 150 najpopularniejszych tras na sezon Zima 2019/20, w tym m. in. loty z Polski do Wielkiej Brytanii, Irlandii, Szwecji, Norwegii oraz Belgii. Rezerwacji lotów aż do marca 2020 r. można już dokonywać na stronie przewoźnika.

 • Lot Ryanair do Grecji, który miał trwać 3 godziny, zajął dobę! W sprawie interweniował grecki rząd.

  Do nieprawdopodobnego wręcz chaosu doszło w Ryanairze, gdy lot z londyńskiego lotniska Stansted do Grecji, który miał trwać 3 godziny, wydłużył się do 24 godzin. Doszło nawet do interwencji greckiego rządu. - pisze portal informacyjny Polish Express.

 • Ryanair w lecie 2019 roku poleci z Krakowa do Zadaru.

  Linia lotnicza Ryanair ogłosiła dzisiaj 2 nowe trasy z Krakowa oraz Poznania do Zadaru. Oba połączenia będą obsługiwane 2 razy w tygodniu od kwietnia 2019 r. i staną się częścią letniego rozkładu lotów Ryanaira z Polski.

 • Ryanair na krakowskim lotnisku - 6 nowych tras.

  Linie lotnicze Ryanair poinformowały o inwestycji kolejnych 100 mln $ i zbazowaniu dodatkowego – 6-tego już samolotu w Krakowie w sezonie LATO 2019. Ryanair uruchomi także 6 nowych tras do Bari, Berlina Tegel, Katanii, Kopenhagi, Rimini oraz Salonik. To kolejne nowe połączenia po wcześniej ogłoszonych do Ammanu, Bordeaux, Hamburga, Kijowa, Lwowa i Szczecina.

 • Ryanair ogłasza nową trasę ze Szczecina do Krakowa.

  Ryanair dzisiaj ogłosił nową krajową trasę ze Szczecina do Krakowa na lato 2019. Połączenie zostanie uruchomione w kwietniu i będzie realizowane 3 razy w tygodniu. To czwarte połączenie Ryanaira ze Szczecina obok Dublina, Liverpoolu oraz Londynu Stansted.

 • Ryanair uruchomi dodatkowe loty w Polsce w okresie wielkanocnym.

  Linie lotnicze Ryanair poinformowały o uruchomieniu dodatkowych lotów w okresie wielkanocnym z Warszawy Modlin, Gdańska oraz Wrocławia do Francji, Irlandii, Norwegii, Szwecji, Wielkiej Brytanii oraz Włoch. Pasażerowie będą mogli zrezerwować ponad 15.000 dodatkowych biletów na okres świąteczny (17-24 kwietnia 2019r.) w najlepszych cenach.

 • Potrójne święto Ryanair na krakowskim lotnisku.

  Ryanair wczoraj świętował 5-lecie bazy w Krakowie oraz skorzystanie z oferty przewoźnika w stolicy Małopolski przez 20-milionowego pasażera. Ryanair jest obecny w Krakowie od 2005 roku. W sezonie zima 2018/2019 Ryanair zainaugurował 3 nowe trasy do: Ammanu, Lwowa i Kijowa; tym samym łącznie oferuje niemal 60 tras z Krakowa.

 • Ryanair podpisał umowę z niemieckim Związkiem Zawodowym Załóg Pokładowych Ver.Di.

  Ryanair, poinformował w czwartek o porozumieniu z niemieckim związkiem zawodowym załóg pokładowych Ver.di. Ochroną objęte zostaną załogi pokładowe w Niemczech zatrudnione bezpośrednio w Ryanair. Umowa, która będzie jeszcze głosowana przez załogi pokładowe, potwierdza zastosowanie niemieckiego prawa pracy, wprowadza także podwyżki płac oraz inne świadczenia dla członków personelu pokładowego w Niemczech zatrudnionych bezpośrednio w Ryanair w ciągu najbliższych 2 lat.

 • Samolot Ryanair z Gdańska do Dublina nadał sygnał ratunkowy.
  Samolot linii Ryanair lecący z Gdańska do Dublina zmuszony był wczoraj w południe do awaryjnego lądowania w Anglii. Pilot nadał sygnał ratunkowy już 15 minut po starcie.
 • Ruch lotniczy Ryanaira w Październiku wzrósł o 11%.

  Linie lotnicze Ryanair opublikowały dane statystyczne za październik 2018 r. gdzie min. całkowity ruch lotniczy wzrósł o 11% do 13,1 mln pasażerów przy współczynniku wypełnienia 96%.

 • Ryanair świętuje przewiezienie 3 milionów pasażerów z i do Bydgoszczy.

  Ryanair przewiózł wczoraj przewiezienie 3. milionowego pasażera z/do Bydgoszczy od początku operowania. Ryanair oferuje z Bydgoszczy aż 7 kierunków tj. Londyn Stansted, Londyn Luton, Birmingham, Dublin, Dusseldorf Weeze, a także Kijów Boryspol (od 28 października 2018r.) i Glasgow Prestwick (od 2 kwietnia 2019r.). Ryanair obsłuży w tym roku w Porcie Lotniczym Bydgoszcz około 300.000 pasażerów oraz przyczyni się do powstania 225 miejsc pracy*.

 • Ryanair Sun rekrutuje w Polsce załogi pokładowe.

  Ryanair Sun, niezależna jednostka biznesowa Grupy Ryanair, dziś (25 września) poinformowała o rekrutacji personelu pokładowego do swoich polskich baz. Crewlink, partner Ryanair Sun, będzie gospodarzem spotkań rekrutacyjnych w całej Polsce. Spotkania odbędą się w najbliższych tygodniach, a wszyscy zainteresowani mogą już składać aplikację.

Redakcja poleca

Lut 07, 2019
JAK samolot można odbudować? ... Odpowiedź jest prosta: trzeba się ...
Lut 11, 2019
Drogowy transport pasażerskich samolotów zawsze zwraca uwagę. W ...
Lut 11, 2019
Pierwszy pasażer posiadacza licencji PPL(a) to zawsze wielkie ...
Lut 08, 2019
Główną rolę w filmie, który wszedł właśnie na ekrany największych ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Maj 23, 2018
21 maja br. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych nawiązała ...
Kwi 19, 2018
Na ukończeniu jest właśnie malowanie nowego hełmofonu dla por. pilota ...
Kwi 18, 2018
Piotr Rejmer i Tomasz Białoszewski z lotniczego portalu filmowego ...

Najczęściej czytane

Mar 04, 2019
Jak podają największe polskie media min. RMF24.pl w rejonie ...
Lut 27, 2019
12 lutego wykonujący lot nad terytorium Republiki Czeskiej samolot ...
Lut 28, 2019
Bezpieczeństwo było, jest i będzie dla nas priorytetem. Przed chwilą ...
Mar 01, 2019
Na początek rozbudowy Państwowe Porty Lotnicze najpewniej wyburzą ...
Sty 29, 2019
Dwa nowe samoloty LET Aircraft Industries typu L 410 UVP E-20 trafią ...
Sty 27, 2019
Gdy por. Krzysztof Miko, pilot 7 Dywizjonu Lotniczego, został ciężko ...
Sty 29, 2019
Ludzie porzucają psy w lesie, albo samochody na parkingach, ale ...
Sty 24, 2019
Boeing z powodzeniem ukończył pierwszy testowy prototyp ...
Sty 25, 2019
23 stycznia br. do malborskiej Bazy wrócił z Bydgoszczy Mig-29 o ...
Sty 11, 2019
Siły Powietrzne Francji poinformowały o śmierci pilotów, którzy byli ...
Sty 10, 2019
We wtorek, 9 grudnia, w wieku 65 lat zmarła pilotka szybowcowa Iwona ...
Sty 04, 2019
Trzynaście lat mija od czasu kiedy poleciałem na pierwszą polską ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 22 Kwietnia 2019    |    Wydarzyło się: 1960 – 35 osób zginęło w katastrofie belgijskiego samolotu C-54 w Kongu Belgijskim. 1962 – 40 osób zginęło w katastrofie samolotu C-47 w górach na zachodzie Kolumbii. 1968 – Została podpisana Umowa o ratowaniu kosmonautów, powrocie kosmonautów i zwrocie obiektów wypuszczonych w przestrzeń kosmiczną. 1908 - Urodziła się Janina Lewandowska, polska lotniczka, jedyna kobieta-ofiara zbrodni katyńskiej (zm. 1940).

Lotnicza książka

Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Cze 06, 2018
Karaś, Junak, Iskra, Bies, wreszcie i Orlik. Pasjonaci aeronautyki ...
Mar 17, 2018
Zastanawialiście się kiedyś, jaki zapach ma przestrzeń kosmiczna? A ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...
Lut 19, 2018
Był rok 1982. Od czterech lat byłem pracownikiem ZRLiLK. Ten akurat ...

Nasze Video

Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Sie 15, 2017
W tym roku postanowiliśmy zmienić miejscówkę i nakręcić przelot ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top