Wydrukuj tę stronę
piątek, 01 luty 2019 15:13

Pierwszy A330neo dla Air Senegal przedterminowo już w Dakarze.

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Foto: Airbus Press Release Foto: Airbus Press Release

Pierwszy z zamówionych przez linie Air Senegal egzemplarzy A330neo wylądował w Dakarze na lotnisku międzynarodowym Blaise-Diagne. Inaugurujący dostawę samolot A330neo, pomalowany w barwy Air Senegal i ochrzczony imieniem „Casamance”, został przedstawiony podczas uroczystej ceremonii, która odbyła się z udziałem Jego Ekscelencji M. Macky Sall, Prezydenta Republiki Senegalu oraz Pana Philippe'a Bohn, prezesa linii Air Senegal.

Ten senegalski przewoźnik, który dopiero co –  bo w 2018 r. – rozpoczął swoją działalność, otrzyma pierwszą maszynę A330neo już w najbliższych tygodniach, stając się pierwszą afrykańską linią lotniczą korzystającą z samolotów należących do tej flagowej rodziny szerokokadłubowców Airbus. Kabina pierwszego A330neo będzie podzielona na trzy klasy: 32-miejscową klasę Business, 21-miejscową klasę Premium Plus i 237-miejscową klasę ekonomiczną. Air Senegal planuje obsługiwać tym samolotem wkrótce otwierane połączenie Dakar-Paryż i stopniowo rozwijać sieć połączeń średnio- i dalekodystansowych. 

a330neo senegal

Stworzony na solidnym fundamencie sukcesu rodziny A330 i korzystający z wielu rozwiązań technicznych modelu A350 XWB model Airbus A330neo jest w pełni zasłużenie określany mianem konstrukcji nowej generacji. Samolot ten jest napędzany przez wysokowydajne silniki nowej generacji Rolls-Royce Trent 7000.  Został wyposażony w trójwymiarowo zoptymalizowane skrzydła o zwiększonej rozpiętości, zakończone nową wersją sharkletów. Wszystkie te udoskonalenia owocują aż 25-procentową oszczędnością paliwa w porównaniu do starszej generacji samolotów konkurencyjnych marek o podobnych rozmiarach. A330 to jedna z cieszących się największą popularnością rodzin samolotów szerokokadłubowych w historii lotnictwa pasażerskiego. Do tej pory spółka Airbus otrzymała na te samoloty ponad 1700 zamówień od 120 klientów z całego świata.

Źródło informacji i zdjęć: Airbus / TBB

Czytany 1303 razy

Artykuły powiązane