Wydrukuj tę stronę
wtorek, 19 luty 2019 09:08

Całkowicie nowy Gulfstream G600 będzie miał debiut w Australii podczas międzynarodowych pokazów lotniczych.

Napisane przez Gulfstream
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gulfstream G600 / Foto: Gulfstream Gulfstream G600 / Foto: Gulfstream

Gulfstream Aerospace Corp. ogłosił, że jego najnowszy wiodący biznesowy samolot, wielokrotnie nagradzany model Gulfstream G600, zadebiutuje na australijskiej wystawie Australian Airshow oraz Aerospace & Defence Exposition od 26 lutego do marca 3 w Geelong.

"Region Azji i Pacyfiku nadal jest jednym z naszych najsilniejszych rynków międzynarodowych, czego dowodem jest ogromny rozwój floty regionalnej w ostatnim dziesięcioleciu" - powiedział Mark Burns, prezes Gulfstream. - "Jesteśmy szczególnie podekscytowani, mogąc zaprezentować nasz najnowszy samolot, nagradzany Gulfstream G600, będącą częścią jego australijskiego debiutu. Prezentujemy G600 na całym świecie, a opinie klientów i zainteresowanie tym zupełnie nowym samolotem są niezwykle pozytywne. Prezentujemy najlepsze w swojej klasie samoloty, które zapewniają zasięg, szybkość i ładowność potrzebną klientom do łatwej obsługi w regionie."

Ponad 335 samolotów Gulfstream jest używanych w regionie Azji i Pacyfiku. Ponad 290 z nich to modele z dużymi kabinami.

G600 jest w stanie przelecieć 5500 mil morskich / 10186 kilometrów podczas lotu z szybkością 0,90 Macha- łącząc główne lotniska międzynarodowe. Wielokrotnie nagradzane wnętrze samolotu może pomieścić do 19 pasażerów i może być skonfigurowane w trzech pomieszczeniach pasażerskich i odpoczynku dla załogi. Dzięki 14 panoramicznym owalnym oknom Gulfstream, dostarczaniu 100% świeżego powietrza, niskiej wysokości kabiny i opcji instalacji prysznica, G600 został zaprojektowany z myślą o optymalnym komforcie i wydajności dla pasażerów. G600 jest również wyposażony w wielokrotnie nagradzany system Symmetry Flight Deck ™, najbardziej zaawansowaną technologicznie platformę lotniczą w lotnictwie biznesowym.

G650ER może łatwo połączyć Los Angeles z Melbourne w Australii i zrobić to w czasie 14 godzin i 58 minut, ustanawiając rekord przelotu między dwoma miastami. Do tej pory rodzina G650 ma więcej niż 85 rekordów prędkości łącznie.

G550 może latać bez przerwy na długości 6750 nm / 12501 km i wykazał już możliwości swojego zasięgu i prędkości w locie między parami miast Kailua-Kona na Hawajach i Melbourne w 10 godzin i 41 minut. Znany jako samolot o niesamowitej wydajności, G550 jest często wykorzystywany jako platforma dla specjalnych misji dla rządów na całym świecie.

Źródło informacji i zdjęć: Gulfstream

Czytany 492 razy

Artykuły powiązane