Wydrukuj tę stronę
piątek, 29 marzec 2019 10:14

Powietrzne współdziałanie „Błękitnych” w ramach szkolenia poligonowego.

Napisane przez DGRSZ
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Żołnierze „Błękitnej” Brygady realizowali szkolenie min. z  25 Brygadą Kawalerii Powietrznej oraz 1 i 2 Skrzydłem Lotnictwa Transportowego oraz 4 Skrzydłem Lotnictwa Szkolnego. Żołnierze „Błękitnej” Brygady realizowali szkolenie min. z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej oraz 1 i 2 Skrzydłem Lotnictwa Transportowego oraz 4 Skrzydłem Lotnictwa Szkolnego. Foto: por. Błażej Łukaszewski
Intensywne oraz dynamiczne działania taktyczne w ramach szkolenia poligonowego 12 Brygady Zmechanizowanej na terenach wschodniej Polski realizowane są nie tylko na lądzie, ale również w powietrzu.

Mieszkańcy północnej części województwa lubelskiego byli świadkami wielu operacji powietrznych, które w trakcie szkolenia poligonowego przez niemal kilkanaście dni były prowadzone przez wojsko na tych terenach.

Żołnierze „Błękitnej” Brygady realizowali szkolenie przede wszystkim z 25 Brygadą Kawalerii Powietrznej i 1 Brygadą Lotnictwa Wojsk Lądowych, z którymi do tej pory już kilkukrotnie współdziałali w ramach ćwiczeń taktycznych z wojskami. Dodatkowo mieli również okazję współpracować z 1 i 2 Skrzydłem Lotnictwa Transportowego oraz 4 Skrzydłem Lotnictwa Szkolnego. Podczas prowadzonych manewrów żołnierze między innymi doskonalili wzywanie bezpośredniego wsparcia lotniczego i zgrywali procedury przerzutu wojsk.

poligon śmigłowce

poligon śmigłowce

„Dlatego nasze szkolenie jest tak intensywne, żebyśmy mogli jak najlepiej i najefektywniej wykorzystać możliwości współdziałania z załogami śmigłowców i samolotów. Zgrywamy procedury, doskonalimy wiedzę i umiejętności, by postawione zadania realizować wspólnie na najwyższym poziomie." – zaznaczył Dowódca 4 kompanii piechoty zmotoryzowanej kapitan Damian Gronek.

Tekst i zdjęcia: por. Błażej Łukaszewski
Źródło informacji: DGRSZ

Czytany 928 razy

Artykuły powiązane