Wydrukuj tę stronę
piątek, 12 kwiecień 2019 18:49

Film z przygotowania Flarisa do pierwszego lotu.

Napisane przez Zespół Flaris
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Przygotowania do lotu Flarisa Przygotowania do lotu Flarisa Foto: Screen z filmu: https://www.youtube.com/watch?v=7BKXQWgWavk&feature=youtu.be / Autor: Flaris Jet

Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym razem to materiał filmowy z przygotowań tego nowatorskiego samolotu odrzutowego do pierwszych lotów, który odbyły się w ostatnim czasie.

Przypomnijmy: Samolot wykonał dwadzieścia sześć trudnych podlotów (starto-lądowań) nad pasem lotniska Babimost w Zielonej Górze w zmiennych warunkach atmosferycznych. 5 kwietnia br., wiatr był niespodziewanie porywisty, prostopadły do pasa. Potwierdziło to tym samym skuteczność sterów zarówno podczas rozbiegu, startu, wznoszenia, zniżania i lądowania.

"Była to trudna próba samolotu oraz całego zespołu FLARIS TEAM" - mówi Dyrektor Programowy Flaris, mgr inż. Rafał Ładziński. - "Trudność polega na tym, że FLARIS LAR1 nie ma wzorca. Jest samolotem o nowatorskiej konfiguracji płatowca. Niespotykaną przewagą FLARIS LAR1 jest możliwość operowania z krótkich słabo przygotowanych lądowisk trawiastych. Planowany zasięg samolotu wynosi ponad 3000km."

Źródło informacji: Zespół Flaris

Czytany 2594 razy

Artykuły powiązane