czwartek, 25 kwiecień 2019 13:47

Grupa Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy.

Napisane przez Emirates
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Grupa Emirates pomaga chronić dziką przyrodę i wrażliwe ekosystemy. Foto: Emirates

Traktując poważnie swoje zobowiązania ekologiczne i promując ochronę dzikiej przyrody w różnych zakątkach planety, Grupa Emirates działa na rzecz ochrony bioróżnorodności.

Zarówno Pustynny Rezerwat Przyrody w Dubaju, jak i ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley w Australii są odzwierciedleniem wieloletniego zaangażowania grupy w ochronę wrażliwych ekosystemów i wsparcia zrównoważonej turystyki na całym świecie. Obydwa chronią cenne ekosystemy i jednocześnie zapewniają niepowtarzalne wrażenia odwiedzającym z całego świata zgodnie z koncepcją zrównoważonej turystyki.

Pustynny Rezerwat Przyrody w Dubaju

Grupa Emirates finansuje działanie Pustynnego Rezerwatu Przyrody w Dubaju, pustynnego obszaru chronionego o powierzchni 225 km2 utworzonego na polecenie władz w 2003 roku. To największy teren wydzielony przez Dubaj pod jakąkolwiek inwestycję. Ma on za zadanie zachować wyjątkowe środowisko pustynne regionu dla przyszłych pokoleń. Rezerwat odgrywa ważną rolę w badaniach ekologicznych, a jego pracownicy aktywnie współpracują z miejscowymi i zagranicznymi uczelniami. Odkrycia i wyniki prowadzonych w nim badań pomagają zdobywać wiedzę na temat ekosystemu pustynnego i kontrolować jego równowagę, gromadzić dane naukowe dotyczące rzadkich i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt żyjących na pustyni oraz chronić środowisko naturalne.

W rezerwacie prowadzone są także programy ochrony środowiska mające na celu odtworzenie populacji niektórych gatunków zwierząt występujących na terytorium ZEA takich jak gazela arabska, gazela piaskowa czy oryks arabski. Od momentu udanej restytucji antylop na terenie rezerwatu ich populacje znacząco się zwiększyły, w związku z czym opracowywane są plany przeniesienia części gatunków oryksa i gazeli do innych obszarów chronionych w regionie. Ponadto w tym roku do rezerwatu wpuszczono ponad 250 zagrożonych wyginięciem hubar arabskich, z których 25 zostało zaopatrzonych w nadajniki śledzące ich ruch i proces rozmnażania.

W 2018 roku rezerwat odwiedziło ponad 285 tys. turystów za pośrednictwem Arabian Adventures, różnych biur podróży współpracujących z Emirates oraz hotelu Al Maha Desert Resort. Na terenie rezerwatu organizowane są ekologiczne wycieczki na pustynię oraz akcje sprzątania pustyni współorganizowane przez Arabian Adventures. W 2018 roku rezerwat uzyskał status kandydata do wpisania na Zieloną Listę Obszarów Chronionych i Rezerwatów Międzynarodowej Unii Ochrony Przyrody (IUCN), która została międzynarodowym standardem w zakresie najlepiej zarządzanych obszarów chronionych na świecie.

Emirates One&Only Wolgan Valley

Linie Emirates wspierają ochronę niezwykłej fauny i flory Australii od ponad 10 lat, prowadząc ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley w Nowej Południowej Walii. Obiekt jako pierwszy luksusowy ośrodek wypoczynkowy na świecie otrzymał międzynarodowy certyfikat neutralności węglowej wydawany w ramach nowozelandzkiego programu CarboNZero na podstawie całościowej analizy emisji gazów cieplarnianych. Ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley prowadzi także regularne badania w celu określenia szans i wyzwań związanych z ochroną zagrożonych gatunków. Oprócz tego trwają działania na rzecz przywrócenia roślinności i sadzenia drzew, co pomogło odtworzyć siedliska populacji ptaków niezbędne do ich przetrwania w dłuższej perspektywie.

Linie Emirates i ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley wspólnie sfinansowały prace nad aplikacją i stroną internetową WomSAT prowadzone we współpracy z University of Western Sydney, które mają pomóc badaczom określić możliwości ochrony wombatów. Wombaty są zagrożone przez świerzb – nieprzyjemną i często śmiertelną chorobę skóry, która atakuje największe zwierzęta Australii kopiące nory w ziemi. Aplikacja pozwala zapisywać przypadki zaobserwowania wombatów i kontrolować stan zdrowia ich populacji, a tym samym łatwiej leczyć osobniki chorujące na świerzb. Ponadto ośrodek Emirates One&Only Wolgan Valley inicjuje szereg innych projektów ochrony przyrody, na przykład projekt rekultywacji rzeki Wolgan, prowadzi program zwalczania chwastów i wspiera projekty badawcze prowadzone przez Western Sydney University.

United for Wildlife i Deklaracja z Buenos Aires

Od 2015 roku linie Emirates nieustannie wspierają działania zwalczające nielegalny handel zwierzętami i produktami pochodzenia zwierzęcego, który niesie zgubne skutki dla zagrożonych gatunków i środowiska w wielu częściach świata. W 2018 roku Grupa Emirates podpisała także Deklarację z Buenos Aires w sprawie podróży i turystyki oraz nielegalnego handlu dziką fauną i florą Światowej Rady Turystyki i Podróży (WTTC), która ma na celu promowanie walki z nielegalnym handlem dziką fauną i florą wśród miliarda podróżujących i współpracę ze społecznościami lokalnymi na rzecz rozwoju zrównoważonej turystyki, która zapewniałaby im utrzymanie przy jednoczesnej ochronie przyrody. WTTC i WWF opracowują wytyczne dotyczące wyeliminowania nielegalnego handlu dziką fauną i florą z łańcucha dostaw w turystyce.

Ponadto Grupa Emirates przyjęła politykę „zero tolerancji” wobec nielegalnego handlu zwierzętami i wprowadziła szkolenia dla pracowników, które mają pomóc im rozpoznać produkty odzwierzęce pochodzące z przemytu podczas transportu i kontroli ładunku. Linie Emirates odmawiają przewozu gatunków objętych zakazem handlu, trofeów myśliwskich oraz jakichkolwiek produktów powiązanych z nielegalnymi praktykami w zakresie handlu zwierzętami.

Wykorzystując rozpoznawalność swojej marki do zwiększenia świadomości na temat nielegalnego handlu zagrożonymi gatunkami, przewoźnik ozdobił cztery samoloty A380 wizerunkami zwierząt. Od tamtej pory samoloty wykonały blisko 6 tys. lotów, pokonały miliony kilometrów i odwiedziły 48 miast w 29 krajach, szerząc ważny przekaz na całym świecie i wywołując dyskusję na temat ochrony dzikiej przyrody.

Działania spółki dnata na rzecz ochrony zwierząt i środowiska

Niedawno spółka dnata i południowoafrykański Uniwersytet w Pretorii podpisały list intencyjny w sprawie wsparcia projektów badawczych i rekultywacyjnych prowadzonych przez uczelnię. Współpraca w ramach programu dnata4good ma na celu ochronę zwierząt i środowiska poprzez rozwój badań i szkoleń weterynaryjnych, zwiększanie świadomości i zaangażowania w ramach wolontariatu, a także podejmowanie niezbędnych działań związanych z opieką nad rannymi zwierzętami i ich powrotem na wolność. Inicjatywa będzie częściowo oparta na udziale pracowników, a jej celem jest ochrona delikatnej bioróżnorodności w RPA i zachowanie równowagi ekosystemów.

Sadzenie drzew ghaf

27 kwietnia pracownicy Grupy Emirates mieszkający w rejonie Meydan Heights (ZEA) wezmą udział w sadzeniu drzew ghaf (prosopis cineraria) w ramach wydarzenia organizowanego wspólnie z organizacją Goumbook. Celem wydarzenia jest zwiększenie świadomości na temat znaczenia ochrony roślin występujących na pustyni, a zwłaszcza drzew ghaf. Ghaf to wiecznie zielone drzewo odporne na suszę, które rośnie w surowych warunkach pustynnych i stanowi wodooszczędny sposób na zazielenienie terenu.

Źródło: Emirates

Czytany 286 razy

Artykuły powiązane

Redakcja poleca

Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony ...
Kwi 17, 2019
"Galerię fotografii Iskier z całej Polski zaczynam od jedynego w ...
Kwi 12, 2019
Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej zaprasza do wspólnego ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym ...
Lut 07, 2019
JAK samolot można odbudować? ... Odpowiedź jest prosta: trzeba się ...
Lut 11, 2019
Drogowy transport pasażerskich samolotów zawsze zwraca uwagę. W ...

Najczęściej czytane

Lip 22, 2019
Z lecącego na wysokości 4000 metrów samolotu transportowego C-17 ...
Lip 18, 2019
17 lipca Ryanair ogłosił partnerstwo z polskim ośrodkiem szkolenia ...
Lip 15, 2019
Sam jest niewidoczny dla radarów, a jego sensory pozwalają pilotowi ...
Lip 11, 2019
Do końca wakacji Aeroklub Polski czeka od Was na zdjęcia samolotu ...
Lip 11, 2019
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zapowiedziało, że w połowie lipca ...
Kwi 26, 2019
Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing Sp. z o.o. serdecznie ...
Kwi 25, 2019
Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję wysłuchać prelekcji na temat ...
Kwi 24, 2019
24 kwietnia Łukasz Czepiela, jeden z najlepszych na świecie pilotów ...
Kwi 20, 2019
Itaka - największe w Polsce biuro podróży - będzie najprawdopodobniej ...
Kwi 24, 2019
Jest już gotowy harmonogram pokazów radomskich Orlików na cały 2019 ...
Kwi 18, 2019
Najpóźniej jesienią przyszłego roku w 4 Skrzydle Lotnictwa Szkolnego ...
Mar 04, 2019
Jak podają największe polskie media min. RMF24.pl w rejonie ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 21 Sierpnia 2019    |    Wydarzyło się: 1944 - Dokonano oblotu amerykańskiego myśliwca Grumman F8F Bearcat. 1965 - Rozpoczął się załogowy lot kosmiczny Gemini 5 (Gordon Cooper i Charles Conrad). 1974 – Dokonano oblotu brytyjskiego myśliwca BAE Hawk. 1994 - W paśmie gór Atlas w okolicach Agadiru w katastrofie samolotu ATR 42 linii Royal Air Maroc zginęły 44 osoby. 1995 – W katastrofie samolotu pasażerskiego Embraer 120 "Brasilia" pod Carrollton w stanie Georgia zginęło 9 osób, a 20 zostało rannych. 1942 - Zmarł Harry King Goode, brytyjski pilot myśliwski (ur. 1892). 1993 – NASA straciła kontakt z sondą kosmiczną Mars Observer.

Lotnicza książka

Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...
Mar 01, 2018
Kilka miesięcy temu nakładem poznańskiego wydawnictwa DYGRESJE ...

Nasze Video

Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Maj 19, 2017
Pod koniec kwietnia dzieci z jednej z warszawskich szkół podstawowych ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top