Wydrukuj tę stronę
czwartek, 06 czerwiec 2019 07:32

„The Flying Bulls” i Łukasz Czepiela na największym śląskim airshow.

Napisane przez Redbull.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
„The Flying Bulls” i Łukasz Czepiela na największym śląskim airshow. Foto: © Miro Majcen / Red Bull Content Pool

W sobotę, 15 czerwca, na Lotnisku Muchowiec w Katowicach będzie można obejrzeć akrobacje lotnicze, pokazy unikatowych samolotów historycznych i grup rekonstrukcyjnych. Jedną z największych atrakcji będą aż cztery maszyny z historycznej kolekcji Hangaru 7 – samoloty grupy „The Flying Bulls”. Zobaczmy też dwa współczesne statki powietrzne w malowaniu Red Bulla, pilotowane przez polskiego asa, mistrza świata Red Bull Air Race w klasie Challenger, Łukasza Czepielę.

Odpowiednią dawkę adrenaliny już po raz drugi zapewni widzom FAJERY pokaz Łukasza za sterami najmocniejszego akrobacyjnego samolotu w Polsce – Edge’a 540T, czyli lubianego przez fanów „Edwarda”. Na Śląsku Luke będzie miał też do dyspozycji swojego Carbon Cuba EX2 – maszynę, którą niedawno dokonał niebywałego lądowania na sopockim molo.
 
O ile pokazy akrobacji dostarczają niesamowitych wrażeń, niemniejsze emocje, zapewniają piękne, klasyczne maszyny, które wciąż mogą wzbić się w powietrze i chwytać za serca wszystkich miłośników lotnictwa. „Kolekcja Hangaru 7 jest niesamowita, piękna i bardzo mnie kręci” – tak komentował przylot kolegów z Austrii Łukasz Czepiela w rozmowie na stronie FAJERY. „Gdybym już musiał wybrać ten jeden jedyny samolot, to z pewnością byłby Lockheed P38 “Lighting”, piękna fura!” – odpowiedział na pytanie, który z ich samolotów podoba mu się najbardziej. Obok dwusilnikowego trójkadłubowego myśliwca z czasów II Wojny Światowej, na FAJERZE pojawią się również: F4U Corsair, B-25J Mitchell i T-28B Trojan.
 
Nie zabraknie też „oblatanych” w kwestii akrobacji kobiet. Swoje wiązanki zaprezentują Maria Muś pilotująca wyjątkowy śmigłowiec Bölkow BO105 oraz Basia Labus za sterami Extry 330LC. Będzie też Artur Kielak i Grupa Firebirds. Obok zjawiskowych maszyn należących do „The Flying Bulls”, historię lotnictwa ożywią Boeing Stearman N2S-3, Yak-3U R 2000 oraz repliki Pterodactyl Flight.
 
Źródło informacji: Redbull.pl
Czytany 1368 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 czerwiec 2019 19:39

Artykuły powiązane