Wydrukuj tę stronę
czwartek, 08 sierpień 2019 18:27

Air Show 2021 w Radomiu. Ruszyły przygotowania do lotniczej imprezy.

Napisane przez Echodnia.eu
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Air Show 2021 w Radomiu. Ruszyły przygotowania do lotniczej imprezy. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show - zapowiedział wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz. Zmieni się jedynie nieco formuła, wymuszona koniecznością obsługi samolotów pasażerskich lądujących i startujących z lotniska cywilnego.

- Podjęliśmy decyzję w sprawie organizacji Air Show w Radomiu już teraz, bo musimy już teraz wpisywać się do kalendarza europejskich imprez lotniczych. Już intensywnie pracujemy nad przygotowaniami. Odbyły się między innymi rozmowy w tej sprawie z zastępcą Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generałem Janem Śliwką. Myślę, że już wkrótce rozpocznie się wysyłanie zaproszeń do potencjalnych zagranicznych uczestników - powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Gdyby wojsko trzymało się dwuletniego cyklu organizacji imprezy najbliższe Air Show powinno się odbyć w przyszłym roku. Jednak postanowiono przełożyć je o rok ze względu na to, że w sierpniu przyszłego roku na lotnisku w Radomiu mogą być prowadzone jeszcze prace modernizacyjne związane z przebudową pasa startowego, budową dróg kołowania i miejsc postojowych dla samolotów pasażerskich. Według Wojciecha Skurkiewicza nie jest rozważany pomysł, aby z powodu przebudowy lotniska w Radomiu w przyszłym roku zorganizować duże pokazy lotnicze na jakimś innym lotnisku wojskowym. - Pokazy lotnicze organizowane są w różnych miejscach. Ale marka Air Show jest jedna i wojsko nie będzie na pewno organizowało w przyszłym roku żadnej dużej imprezy, która miałaby zastąpić pokazy radomskie - powiedział wiceminister obrony narodowej.

Z powodu konieczności obsługi ruchu pasażerskiego na cywilnym lotnisku w Radomiu zmieni się nieco formuła Air Show. Zamiast jednego całodziennego bloku, będą pokazy rano oraz po południu.

- Całe pokazy będą musiały być uzgodnione z Przedsiębiorstwem Państwowym Porty Lotnicze. Podczas kilkugodzinnej przerwy wymuszonej wykonywaniem operacji lotniczych portu cywilnego publiczność będzie mogła zwiedzać wystawy statyczne - powiedział Wojciech Skurkiewicz.

Pierwsze pokazy Air Show odbyły się w Radomiu w 2000 roku i przez pierwsze trzy lata odbywały się co roku. Wcześniej gospodarzem imprezy było lotnisko Ławica i 2 razy Dęblin.

Źródło informacji: Echodnia.eu

Czytany 2552 razy

Artykuły powiązane