poniedziałek, 09 wrzesień 2019 18:02

FLY RAJD 2019 to już trzecia edycja zlotu samolotów General Aviation w Świdniku.

Napisane przez Navcom Systems
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
FLY RAJD 2019 to już trzecia edycja zlotu samolotów General Aviation w Świdniku. Foto: Navcom Systems

FLY-RAJD to już trzecia edycja zlotu samolotów General Aviation na lotnisku trawiastym EPSL w Świdniku, zorganizowana przez Navcom Systems przy współpracy KAGERO Publishing. Jako, że jesienna pogoda nie zawsze nas rozpieszcza, może to być ostatnia szansa aby nacieszyć się lataniem, porozmawiać o wspólnej pasji, wymienić się doświadczeniami i nawiązać nowe znajomości.

Wzorem lat ubiegłych chcemy przypominać i propagować lotnicze tradycje Lubelszczyzny. W ubiegłym roku w 100-lecie Niepodległości i 100-lecie Polskiego Lotnictwa Wojskowego odbył się I Lot Polski Wschodniej im. Pawła Zołotowa. W tym roku chcemy uczcić 80-lecie utworzenia Szkoły Pilotów L.O.P.P. w Świdniku, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, a także 100. rocznicę powstania Zakładów Plage § Laśkiewicz. Trasa przelotu i atrakcje nawiązują do obiektów związanych z tymi wydarzeniami.

NAVCOM SYSTEMS Fly by nie zawieść uczestników, przygotował ciekawy program zlotu.

III FLY-RAJD rozpocznie się w piątek - 13 września. Załogi przyjmujemy na lotnisku trawiastym EPSL od godziny 15.00 do 17.30. Następnie uczestników przetransportujemy do hotelu. Wieczorną atrakcją będzie zwiedzanie Starego Browaru „Perła” – dawny Browar Vetterów. Albert Plage założył fabrykę wyrobów miedzianych (przede wszystkim na potrzeby browarnictwa), która została zlokalizowana w rejonie ulicy Bernardyńskiej, czyli w okolicy browaru.

W sobotę, 14 września, wystartujemy z trawiastego lotniska w Świdniku (EPSL) - lotniska, które zbudowano na potrzeby Szkoły Pilotów L.O.P.P. (1939r.), a które po raz pierwszy zostało zbombardowane już 2 września 1939 roku. Wylądujemy w Mielcu (EPML). Mamy zaplanowane oglądanie repliki polskiego bombowca PZL-37 Łoś oraz innych maszyn. W kampanii wrześniowej Łosie pełniły rolę samolotów szturmowych. Podczas nalotu na świdnickie lotnisko, w dniu 9 września, prawdopodobnie spalił się jeden PZL.37 Łoś.

Kolejnym punktem będzie przelot nad Sandomierzem, by po raz trzeci wziąć udział w cyklicznej imprezie „Skrzydła nad...”. Drugie międzylądowanie planujemy gościnnie na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbii (EPST). Będzie to czas na dotankowanie samolotów, odpoczynek, oglądanie samolotów biorących udział w sandomierskiej imprezie, a także rozmowy z pilotami.

Wstęga Wisły z powietrza zawsze wygląda malowniczo, dlatego tą trasą dolecimy nad Kazimierz, by z lotu ptaka spojrzeć na miasteczko, zamek w Janowcu i skierować się nad Aeroklub Lubelski w Radawcu, zrobić „low-passa” nad dawnymi Zakładami Plage § Laśkiewicz i pozostałymi po ich działalności hangarami i budynkami administracyjnymi.

Na pomysł stworzenia aeroklubu wpadli w połowie lat 20. pracownicy wymienianej już wielokrotnie fabryki Plage i Laśkiewicz powołując Koło Miłośników Lotnictwa. Wśród założycieli był m.in. Jerzy Dąbrowski – późniejszy konstruktor samolotu PZL P-37 „Łoś”. W 1938 roku aeroklub przeniósł się z Bronowic do Świdnika, ale działalność szkoleniową wkrótce przerwała wojna. Po II wojnie, w sierpniu 1946 r., na lotnisku w Świdniku, reaktywowano działalność aeroklubu. W 1953 roku Aeroklub Lubelski został przeniesiony na zachód od Lublina do miejscowości Radawiec, gdzie funkcjonuje do dzisiaj.

Wylądujemy na EPSL. Popołudnie to czas odpoczynku po wyczerpującym locie, a także spotkania, pogawędki i biesiada hangar-party w NAVCOM SYSTEMS.

Aby wziąć udział w III FLY-RAJD Navcom Systems Fly należy dokonać zgłoszenia elektronicznie na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie pod nr telefonu 505 040 878.

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

Regulamin III FLY-RAJDu do pobrania TUTAJ

Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 11-09-2019r.

Ważne informacje dot. lądowiska EPSL dla pilotów:
• Szerokość geograficzna: 51°13’55,13”N,
• Długość geograficzna: 022°41’25,17”E
• częstotliwość EPLB 136,425 MHz
• częstotliwość lądowiska 122,600 MHz
• cała komunikacja odbywa się przez EPLB
W razie pytań prosimy o kontakt pod nr tel. 501 225 095

W przypadku złych warunków atmosferycznych III FLY-RAJD będzie odwołany.

Uczestnicy rajdu sami pokrywają koszty związane z noclegiem, paliwem i innymi ewentualnymi kosztami logistycznymi (np. lądowanie w Mielcu) oraz częściowe koszty wyżywienia i organizacyjne
w kwocie 120,00zł/os. Płatność w dniu rejestracji na zlocie.

Navcom Systems Fly gwarantuje:

 • organizacja atrakcyjnego programu rajdu,
 • spotkanie z ludźmi mającymi bogaty bagaż lotniczych doświadczeń,
 • bilety do Browaru „Perła”, zwiedzanie hangarów i oglądanie samolotów w Mielcu,
 • zwolnienie z opłat za start i lądowanie na lotnisku trawiastym w Świdniku,
 • wyżywienie (obiadokolacja – piątek, obiad, kolacja grillowa– sobota),
 • transport autokarowy,
 • ochronę samolotów pozostawionych na lotnisku,
 • pomoc w rezerwacji pokoi (nocleg + śniadanie opłacają piloci),
 • dostęp do paliwa AVGAS, dostęp do paliwa samochodowego (po uprzednim zgłoszeniu zapotrzebowania i   opłaceniu),
 • pomoc logistyczną, techniczną, nawigacyjną itp.
 • gadżety zlotowe.

PROGRAM III FLY-RAJD

13 września 2019r.

15.00 – 17.30       przylot samolotów w godzinach popołudniowych

17.40 – 18.15       zakwaterowanie w pokojach hotelowych

18.20                      wyjazd busem do Lublina

19.00 – 20.00       zwiedzanie Starego Browaru „Perła”

20.15 – 22.30       kolacja i degustacja regionalnego piwa

22.40                      powrót do hotelu, nocleg.

  

14 września 2019r.

08.30                      briefing

09.00                      start z lotniska trawiastego Świdnik (trasa: EPSL – EPML – EPST – EPSL)

10.10                      międzylądowanie EPML, oglądanie PZL P-37 „Łoś” i innych maszyn latających

11.45                      zbiórka i odlot z lotniska

12.15                      a) wybrane samoloty - przelot formacją i „low-pass” nad Sandomierzem (w ramach pokazów „Skrzydła nad Sandomierzem”), lądowanie EPST b) pozostałe samoloty - drugie międzylądowanie EPST, tankowanie, odpoczynek, kawa, herbata

13.30                      wylot EPST, powrót do Świdnika ok. godz. 14.40

15.00                      obiad

16.00                      powrót do hotelu

18.00                      lotnicza biesiada III FLY-RAJDu”2019, czyli spotkania, pogawędki w miłym towarzystwie.

15 września 2019r.

10.00                      podsumowanie III FLY-RAJDu, pożegnanie załóg i powrót do domu.

Dobra zabawa i świetna atmosfera gwarantowane!

Organizatorzy proszą, aby załogi samolotów zabrały ze sobą grajcary.

Źródło informacji: Navcom Systems

Czytany 692 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 10 wrzesień 2019 17:21

Artykuły powiązane

 • Na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego na Krzesinach odbył się ZLOT 2019.
  Na terenie 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego na Krzesinach oraz w Ośrodku Szkolenia Sił Powietrznych w Kiekrzu od 8 do 10 października odbył się doroczny kurs szkoleniowo – metodyczny dowódczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych RP - ZLOT 2019.
  Drugiego dnia kursu odbył się cykl wykładów, w czasie których poruszono szereg istotnych dla lotnictwa wojskowego kwestii.
 • W Inowrocławiu odbył się po raz pierwszy Kujawski Zlot Wiatrakowców.

  W dniach 7-9 września 2019 roku w Inowrocławiu zorganizowano I Kujawski Zlot Wiatrakowców. Przybyło siedem wiropłatów tego rodzaju, a dodatkowo Aeroklub Kujawski gościł załogę śmigłowca Shweizer 300 i samolotu ultralekkiego dwupłata HATZ Classic.

 • II Zlot zabytkowych szybowców Czarna Góra - Białka Tatrzańska - Góra Litwinka.

  Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie Litwinka w roku 1923 były świadkami ważnego wydarzenia związanego z historią polskiego lotnictwa, a w szczególności lotnictwa bezsilnikowego, nazwanego w czasach późniejszych szybownictwem. Ponieważ nigdy wcześniej, nikt nie organizował takich zawodów w Polsce ich organizacja nastręczała wiele problemów.

 • Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu już w tym tygodniu!

  W dniach 31.05 01.06 br. odbędzie się I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu. Pogoda w maju nie dała nam zbyt wielu okazji aby polatać, dlatego warto sezon lotniczy oficjalnie i w miłym towarzystwie rozpocząć w Radawcu pod Lublinem. Aeroklub Lubelski, Targi Lublin i Kagero Publishing serdecznie zapraszają na I Ogólnopolski Zlot Samolotów GA w Radawcu.

 • I Ogólnopolski zlot samolotów GA w Radawcu. Trwają przygotowania.

  Trwają przygotowania do pierwszej edycji Ogólnopolskiego zlotu samolotów GA w Radawcu pod Lublinem, na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

 • Lotniczy Dzień Dziecka w Aeroklubie Lubelskim i Radawiec Fly In – Zlot samolotów General Aviation.

  Pierwszego czerwca br. w Radawcu na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego odbędzie się rodzinny piknik charytatywny Lotniczy Dzień Dziecka. Jest to impreza niekomercyjna, niebiletowana. Każdy kto odwiedzi nas w godzinach 10.00-18.00 będzie mógł nie tylko przyjrzeć się codziennemu życiu aeroklubu ale też spotkać i porozmawiać z pilotami samolotów turystycznych i historycznych, które przylecą do Radawca z całej Polski.

 • Podpisano umowę na nowe śmigłowce dla Marynarki Wojennej.

  - Dziś podpisaliśmy umowę, która daje szanse rozwoju PZL-Świdnik. Bardzo się cieszę z tego, że przed Świdnikiem stoją perspektywy rozwoju, że zamówienia związane z modernizacją Wojska Polskiego są kierowane do zakładów produkujących w Polsce - powiedział Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej w Świdniku.

 • Radawiec FLY IN, czyli Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego.

  Aeroklub Lubelski i Kagero Publishing Sp. z o.o. serdecznie zapraszają pilotów wraz z osobami towarzyszącymi na I Ogólnopolski Zlot Samolotów General Aviation Radawiec Fly In, który odbędzie się 01.06 br. na lotnisku Aeroklubu Lubelskiego w Radawcu pod Lublinem.

 • Air Festiwal w Świdniku. Samoloty z historią na pokazach lotniczych.

  Miłośnicy awiacji doskonale znają to nazwisko, spotterzy  wręcz „polują” na jego unikalne statki powietrzne. Podczas tegorocznego Świdnik Air Festival wystąpi Jacek Manika ze swoim Latającym Muzeum. Na niebie będzie można zobaczyć trzy niezwykłe samoloty: Taylorcraft „Auster IV”, Tiger Moth II T-7230 i DHC-1 Chipmunk.

 • Poznajcie historię udziału pilota Czesława Dyzmy i śmigłowca Mi-2 w filmie James Bond - For your eyes only.

  Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich oczu" w reżyserii Johna Glena. Pilot Czesław Dyzma i nieżyjący już mechanik Stanisław Porębski polecieli śmigłowcem zza "żelaznej kurtyny" do całkiem innego "świata". O tym jak Pan Czesław wspomina tamte chwile możecie zobaczyć w materiale, który zrealizowaliśmy w zakładach PZL Świdnik oraz przeczytać poniżej szczegółową relację.

 • Kierownicza kadra lotnicza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej na ZLOT 2018.
  Kierownicza kadra lotnicza Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, w dniach od 2 do 4 października, uczestniczy w corocznym kursie szkoleniowo-metodycznym ZLOT 2018. Przedsięwzięcie odbywa się na bazie obiektów 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań – Krzesiny oraz 21 Centralnego Poligonu Lotniczego Nadarzyce.
 • Relacja fotograficzna z XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

  Tegoroczny XXVI Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczął sie 4 września, a skończy się 9 września w niedzielę. Kielecki Salon zgromadził 624 wystawców z 31 krajów świata m.in. Stanów Zjednoczonych, Chin czy Korei Południowej.

 • Grupa Leonardo: Spółka PZL Świdnik gotowa na kolejne realizacje dla polskiego wojska.

  PZL Świdnik, spółka zależna Grupy Leonardo, współpracuje z polskimi siłami zbrojnymi w obszarze śmigłowców i jest gotowa na kolejne wyzwania, tak by dostarczyć wojsku najlepsze statki powietrzne - przekonywali przedstawiciele spółki, która podczas 26. edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego MSPO 2018 w Kielcach prezentowała m.in. wywodzący się ze śmigłowca produkowanego w Świdniku bezzałogowy, opcjonalnie pilotowany SW-4 Solo oraz W-3PL Głuszec - obecnie najnowocześniejszy śmigłowiec w naszej armii.

 • Świdnik Air Festival - czas na podsumowanie lotniczego weekendu.

  Świdnik Air Festival – czas na podsumowania Pierwsze lotnicze święto od ćwierćwiecza, przeszło do historii. W ciągu dwóch dni, lotnisko trawiaste odwiedziły tysiące fanów awiacji. Organizatorzy mają nadzieję, że wielkie podniebne show, będzie w Świdniku gościć cyklicznie.

 • Air Festival w Świdniku zakończony. Dopisała pogoda i lotnicze atrakcje.

  Obfitujący w pokazy rok 2018 daje ogromną możliwość pasjonatom podniebnych wrażeń oglądania lotniczych maszyn praktycznie w każdy weekend. Tym razem w ten upalny weekend tj. 9 i 10 czerwca mieliśmy niesamowitą przyjemność uczestniczyć w Air Festival w Świdniku.

 • Dodatkowe pociągi PolRegio na Air Festival w Świdniku.

  Już za kilka dni w Świdniku odbędzie się Air Festival. W związku z przewidywanym zwiększeniem natężenia ruchu na trasach z Lublina oraz portu lotniczego w dniach 9-10 czerwca, na zamówienie Województwa Lubelskiego jako organizatora przewozów kolejowych, POLREGIO uruchomi dodatkowe 22 połączenia.

 • NATO Tiger Meet ma niemal 60-letnią tradycję.
  W ciągu dwóch tygodni samoloty z tygrysim logo z kilkunastu europejskich krajów wzbiją się w powietrze około tysiąca razy, a piloci spędzą za sterami 1600 godzin. Szkolenie NATO Tiger Meet ma niemal 60-letnią tradycję, ale w Polsce odbywa się po raz pierwszy. Dziś pilotów m.in. z Grecji, Włoch i Czech przywitał Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.
 • ZLOT 2017 zakończony. Odbywał się w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego.
  Kilkudziesięciu najważniejszych pilotów wojskowych uczestniczyło od 25 do 27 października w dorocznym kursie szkoleniowo-metodycznym kierowniczej kadry lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej ZLOT 2017.
 • ZLOT 2017 - Egzamin w powietrzu i na ziemi.
  Najważniejsza kierownicza kadra lotnictwa Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej będzie uczestniczyć od 25 do 27 października br. w dorocznym kursie szkoleniowo-metodycznym pk. „ZLOT–2017”.
 • XX Jubileuszowy Zlot Polskich Pilotek AEROSABAT 2017.

  W dniach od 14 do 17 września w Gdańsku odbędzie się Jubileuszowy XX Zlot Polskich Pilotek Aerosabat 2017 im. Ireny Kostki. Poprzednie edycje imprezy odbywały się m.in. w Krakowie, Jeleniej Górze, Rzeszowie (Bezmiechowa), Zielonej Górze, Lesznie i innych miastach. 

Redakcja poleca

Sie 18, 2019
Zazwyczaj miało to wyglądać tak: ... Calutka ulica wstała już do ...
Sie 14, 2019
Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie ...
Sie 11, 2019
W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym ...

Najczęściej czytane

Paź 29, 2019
Biuro wspólnego programu F-35 i Lockheed Martin podpisały umowę o ...
Paź 25, 2019
Jak informuje brytyjska firma Reaction Engines, został przetestowany ...
Paź 28, 2019
Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, ...
Paź 26, 2019
Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje na Sadkowie. Ekipa firmy Max ...
Paź 23, 2019
W poniedziałek, 21 października AN-2 wzniósł się w powietrze! Przelot ...
Paź 25, 2019
"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach ...
Sie 26, 2019
Dowódca, w stopniu Majora, Francisco (Paco) Marín Núñez, pilot ...
Sie 22, 2019
Do dialogu technicznego w sprawie średnich samolotów transportowych ...
Sie 21, 2019
14 września w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się Piknik ...
Sie 19, 2019
Od dziś piloci F-16 z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego pełnią dyżur ...
Sie 18, 2019
Poważny wypadek samolotu pasażerskiego pod Moskwą, czy raczej „cud w ...
Lip 22, 2019
Z lecącego na wysokości 4000 metrów samolotu transportowego C-17 ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2019    |    Wydarzyło się: 1944 – Dokonano oblotu niemieckiego myśliwca odrzutowego Heinkel He 162. 1991 - Dokonano oblotu niemieckiego samolotu pasażerskiego krótkiego zasięgu Dornier Do 328. 1997 – Rosyjski samolot wojskowy An-124 Rusłan rozbił się na osiedlu mieszkaniowym w Irkucku na Syberii. Zginęły 23 osoby na pokładzie i 44 na ziemi. 2005 - Ponad 120 osób zginęło w Teheranie w wyniku uderzenia samolotu wojskowego C-130 Hercules w budynek mieszkalny. 1965 – Radziecka sonda Łuna 8 rozbiła się na Księżycu. 1958 – Wystrzelono amerykańską sondę Pioneer 3. Z powodu awarii rakiety nośnej spłonęła w atmosferze.

Lotnicza książka

Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top