Wydrukuj tę stronę
wtorek, 01 październik 2019 17:19

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 809 225 pasażerów.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 809 225 pasażerów. Foto: Kraków Airport

We wrześniu z usług krakowskiego lotniska skorzystało 809 225 pasażerów, to 32 % wzrost w stosunku do września 2018 roku - czyli o 195 000 więcej pasażerów. Łącznie od początku 2019 roku obsłużono 6 225 692 pasażerów (+23%), czyli o 1 171 000 więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

„Konsekwentny wzrost ruchu pasażerskiego stale umacnia Kraków Airport wśród liderów europejskich regionalnych portów lotniczych”- powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„Przed nami wiele wyzwań, które wynikają z planów rozwojowych lotniska. W ostatnich dniach została wydana decyzja Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Kielcach o środowiskowych uwarunkowaniach w zakresie inwestycji pn. „Budowa nowej drogi startowej na lotnisku Kraków -Balice”, która rozpoczyna kolejny etap wytyczony w Planie Generalnym naszego lotniska” - dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

WYDARZENIA – WRZESIEŃ 2019

Całoroczna koordynacja rozkładów w Kraków Airport

W związku z rosnącym ruchem pasażerskim Kraków Airport zwrócił się z wnioskiem do Urzędu Lotnictwa Cywilnego (ULC) o wprowadzenie całorocznej koordynacji rozkładów na krakowskim lotnisku.

Dotychczas Kraków Airport pozostawał na tzw. 1 poziomie zarządzania rozkładem, a więc operujące linie mogły planować swoje połączenia bez dodatkowych konsultacji w zakresie występujących w związku z lotami szczytami operacyjnymi. 18.09.2019 r. ULC podjął decyzję o wyznaczeniu Portu Lotniczego Kraków-Balice jako całorocznie koordynowanego (poziom 3) od kolejnego letniego sezonu lotów.

LOT wzmacnia ofertę połączeń z Krakowa do USA

Polskie Linie Lotnicze LOT w nowym sezonie letnim zaoferują bogatszą ofertę połączeń z Kraków Airport do USA. Tym samym mieszkańcy Krakowa i całego regionu będą mogli na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner komfortowo dotrzeć do dwóch ważnych amerykańskich portów. Od 03.09.2020 r. zostanie otwarte połączenie z Krakowa do Nowego Jorku (JFK). Również oferta LOT-u ze stolicy Małopolski do Chicago, zostanie zwiększona. Z obecnych dziś w rozkładzie trzech połączeń tygodniowo, liczba połączeń wzrośnie do pięciu lotów w tygodniu.

Przedłużenie terminu składania wniosków do programu grantowego „Wspieramy Sąsiadów” 2019 do dnia 04.10.2019 r.

Port lotniczy w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkie organizacje oraz instytucje z siedzibami w gminach Zabierzów oraz Liszki do składania wniosków z projektami, które będą przyczyniały się do integracji lokalnej, wpłyną na rozwój kultury, edukacji i sportu lub przyczynią się do dbania o ekologię.

Źródło informacji: Kraków Airport

Czytany 609 razy

Artykuły powiązane