Wydrukuj tę stronę
czwartek, 31 październik 2019 17:36

Dziś po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dziś po raz pierwszy w historii Kraków Airport przywitał 7-milionowego pasażera. Foto: Kraków Airport

Kraków Airport został tym samym pierwszym portem regionalnym, który w ciągu jednego roku obsłużył 7 milionów pasażerów. 7-milionowym podróżującym z Krakowa był Pan Elmar z Niemiec ,który przyleciał z żoną Kasią do serca Małopolski z Zurichu liniami lotniczymi SWISS.

Pasażera na krakowskim lotnisku powitał: Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport, który powiedział : - „7 milionowy pasażer w Kraków Arport to symbol naszego wspólnego sukcesu:pasażerów, którzy chętnie korzystają z usług naszego lotniska podróżując po całym świecie oraz pracowników i służb lotniska, ich wytrwałej codziennej pracy dzięki której dzisiejsze wydarzenie stało się faktem. To także zasługa atrakcyjnego dla biznesu i turystyki Krakowa i Małopolski

„Przed nami kolejne wyzwania, konsekwentny rozwój siatki połączeń oraz wdrożenie Planu Generalnego z budową nowej drogi startowej, rozbudową terminala pasażerskiego i terminala cargo. Konsekwencją tej inwestycji będzie powstanie ponad 10 tysięcy miejsc pracy oraz dalszy rozwój gospodarki Krakowa i całego regionu.” - dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Na 7 milionowego pasażera czekała niespodzianka w postaci walizki #KRKtravelchallenge oraz smartwatcha, a na pozostałych pasażerów rejsu słodkie upominki. Wszyscy obecni w terminalu pasażerowi zostali tez zaproszeni do wpólnego zdjęcia z Krakowa. Symbolem dzisiejszego dnia jest bryła 7M ze zdjęciami pasażerów krakowskiego lotniska, którzy od poniedziałku przyłączyli się do akcji Kraków Airport „Czekamy na 7 MLN pasażera”.

Źródło informacji: Kraków Airport

Czytany 561 razy

Artykuły powiązane