Wydrukuj tę stronę
niedziela, 17 listopad 2019 18:03

Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Kraków Airport a amerykańskim uniwersytetem z Florydy.

Napisane przez Kraków Airport
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Kraków Airport a amerykańskim uniwersytetem z Florydy. Foto: Kraków Airport

14 listopada została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Kraków Airport a amerykańskim uniwersytetem z EMBRY-RIDDLE Aeronautical University/ David B. O'Maley College of Business na Florydzie. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie reprezentował Rektor tej uczelni Prof. Andrzej Chochół i Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Prof. Piotr Buła, Kraków Airport, Prezes Zarządu Radosław Włoszek, Provosta Lona Moeller, JD Uniwersytet z Florydy.

Jest to pierwsze tego typu porozumienie w Polsce, pomiędzy polską, a amerykańską wyższą uczelnią, której stroną jest także port lotniczy, w tym wypadku największy port regionalny w Polsce. Strony zapoczątkowały współpracę w czerwcu 2016r. wspólnym seminarium naukowym w Krakowie i od tamtego czasu trwały prace nad wypracowaniem wspólnego porozumienia.Podpisany dokument otwiera możliwości realizacji projektów naukowych i badawczych oraz perspektywy wymiany doświadczeń kadry naukowej prestiżowego lotniczego uniwersytetu w USA a podmiotami z Polski. Porozumienie daje także możliwości realizacji praktyk przez studentów z USA w Kraków Airport.

Prof. Andrzej Chochół, Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie powiedział ,że umowa jest zwieńczeniem kilkuletniej współpracy pomiędzy partnerami w przestrzeni edukacyjnej ,naukowej oraz kooperacji z praktyką gospodarczą. Zaznaczył, że jest to doskonały przykłada umiędzynarodowienia działalności kierowanej przez niego uczelni, zacieśniania relacji z ważnym partnerem jakim jest krakowski port lotniczy oraz tworzenia przestrzeni dla nowych, atrakcyjnych kierunków badań, wymiany kadr naukowych, zwiększania atrakcyjności oferty dydaktycznej kierowanej do studentów uczelni oraz tak wartościowej współpracy na linii nauka-biznes „Umowa podpisana na Florydzie jest bardzo ważnym i  innowacyjnym rozwiązaniem dla naszego lotniska”- powiedział Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport. Pozwala na współpracę świata nauki polskiej i amerykańskiej z podmiotem reprezentującym biznes lotniczy. Mocno wpisujące się w dobre relacje pomiędzy Polską, Stanami Zjednoczonymi, czego bardzo wyraźnym akcentem było ogłoszenie zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonym dla Polaków. Mamy nadzieje, że współpraca pomiędzy uczelniami i Kraków Airport przysłuży się rozwojowi obecnych i przyszłych kadr lotnictwa i wymianie doświadczenia”- dodał Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Koordynatorem podpisanej umowy między stronami polską a amerykańską jest Dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Prof. Piotr Buła.

Źródło informacji: Kraków Airport

Czytany 727 razy

Artykuły powiązane