poniedziałek, 02 grudzień 2019 17:14

KLM zaprasza do nowego salonu na lotnisku w Amsterdamie.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
KLM zaprasza do nowego salonu na lotnisku w Amsterdamie. Foto:KLM

Od kilku dni, klienci KLM, którzy w Amsterdamie przesiadają się na loty międzykontynentalne lub inne, poza strefę Schengen, mogą w pełni korzystać z nowego salonu lotniskowego, który jest zmodernizowaną i rozbudowaną wersją dotychczasowej poczekalni Crown Lounge.

Nowy salon „non-Schengen Crown Lounge” o powierzchni 6300 tysięcy metrów kwadratowych, gotowy gościć jednocześnie 1500 osób, zyskał zupełnie nowy wygląd i nową aranżację przestrzeni, którą podzielono na liczne strefy o różnym przeznaczeniu. Na gości czekają nowe spersonalizowane usługi, liczne innowacje technologiczne, a także zupełnie nowa koncepcja serwisu gastronomicznego. Modernizacja poczekalni odbywała się fazowo. Pierwsza część została udostępniona klientom w grudniu 2018. Cały obiekt w pełni ukończono i oddano do użytku kilka dni temu, jako zwieńczenie obchodów setnego jubileuszu KLM.

Po pierwsze, gościnność!

Ambicją KLM jest zaoferowanie swoim klientom jedynej w swoim rodzaju poczekalni biznesowej. To ekskluzywne miejsce wypoczynku na lotnisku Schiphol ma być najbardziej atrakcyjnym salonem lotniskowym na świecie, który ma jeszcze bardziej podnosić rangę marki KLM. Nowa koncepcja poczekalni doskonale wpisuje się w strategię linii, która skupia się na wielkiej gościnności i spójnym doświadczeniu klienta na każdym etapie podróży. Salon będzie bardzo ważnym elementem w budowaniu długoterminowych relacji przewoźnika z pasażerami, stanowiąc doskonałą okazję, aby ich ugościć, zanim jeszcze wsiądą do samolotu.

„Nie możemy sobie wyobrazić lepszego prezentu dla naszych cennych klientów z okazji urodzin KLM. Od 100 lat, KLM ofiaruje swoim pasażerom gościnność i pełną uwagę. Nowy salon na lotnisku w Amsterdamie to najwyższej jakości przystanek w podróży, który jest nie tylko miejscem odpoczynku. Niekonwencjonalny design, przemyślana koncepcja usług, przyjazna obsługa i technologiczne ułatwienia – wszystko to, aby zapewnić maksymalną wygodę i odpoczynek, w różnorodnej formie, dostosowanej do indywidualnych potrzeb każdego z gości. Naszym zdaniem stworzyliśmy najbardziej atrakcyjny salon lotniskowy na świecie, w którym gościnność, z jej niezbędnym czynnikiem ludzkim, łączy się z innowacją i technologią, które ułatwiają życie. Ufamy, że będzie to doświadczenie na niespotykanym dotąd poziomie. Całą naszą uwagę skupiamy na naszych gościach, tak jakby odwiedzali dobrego przyjaciela, a tym przyjacielem jest KLM.” – powiedział Boet Kreiken, Wiceprezes KLM ds. Doświadczenia Klienta.

„Wielkie” wejście i pomocna technologia

Nowe, imponujące wejście do salonu znajduje się teraz przy „Holland Boulevard”, pomiędzy częściami terminala E i F amsterdamskiego lotniska Schiphol. Salon nie sposób przeoczyć. Imponujących rozmiarów szklana, podświetlona witryna eksponuje około pięć tysięcy miniaturowych „holenderskich domków” z porcelany z Delft. Kolekcję miniatur, które od wielu lat są kultowym prezentem dla pasażerów klasy biznes, goście salonu mogą podziwiać korzystając z … ruchomych schodów.

Klienci salonu są witani przez indywidualnych asystentów, niemniej jednak wejście jest teraz szybsze i wygodniejsze – poprzez samodzielne zeskanowanie kart pokładowych przy samoobsługowych urządzeniach przy wejściu. W głównej recepcji salonu zaprojektowanej w formie gigantycznego logo KLM, klienci mogą nadal otrzymać pomoc w różnych sprawach dotyczących ich podróży, jednak obsługa będzie teraz bardziej sprawna, dzięki zastosowaniu rozwiązań cyfrowych.

Po wejściu, każdy z gości może zarejestrować swoją obecność w salonie przy pomocy własnego smartfona, a następnie uzyskać pomoc w załatwieniu swoich spraw w formie elektronicznej. Dzięki temu, zamiast oczekiwać w kolejce do recepcji, można wygodnie wypoczywać w fotelu ze smartfonem w ręku. Alternatywnie klienci mogą skorzystać z jednego z kiosków dostępnych na terenie salonu lub poprosić o pomoc jednego z osobistych asystentów, który najpierw umieści nas w „cyfrowej kolejce”, a następnie wróci z rozwiązaniem. Asystenci udzielają też wsparcia od ręki w niektórych pytaniach dotyczących programu Flying Blue KLM, w bardziej skomplikowanych kwestiach istnieje możliwość odbycia wideo czatu. Digitalizacja usług ma na celu sprawniejszą i wygodniejszą obsługę, dzięki czemu klienci mają więcej czasu na relaks i korzystanie z atrakcji salonu.

To nie jest zwykła poczekalnia, to nowe doświadczenie!

Celem KLM było stworzenie poczekalni, która mogłaby dostarczyć prawdziwie inspirujących doświadczeń, dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z gości. Salon został urządzony i zaprojektowany w zupełnie nowym stylu, w jego wnętrzu wyodrębniono pięć osobnych stref – „holenderskich krajobrazów” - o różnym przeznaczeniu, gdzie goście mogą spędzać czas w sposób, jaki im najbardziej odpowiada – pracować, jeść, pić, bawić się, czy relaksować.

Strefę „Polder” urządzono jako miejsce do pracy, „Sea” jest strefą relaksu i wygodnego odpoczynku, a „Dutch Mountain” to część salonu, gdzie można oddać się różnego rodzaju rozrywkom. Kolejne dwie strefy stanowią część restauracyjno-barową: w nieformalnej „City” można smacznie zjeść i wypić, za to strefa „Sky” to ekskluzywna, wysokiej klasy restauracja w ramach salonu. To co dodatkowo wyróżnia salon to oryginalna koncepcja poczęstunku, nowe formy usług, pomocne wsparcie licznych asystentów, a także innowacje cyfrowe. Rozbudowane, przestronne wnętrze poczekalni o znacznie powiększonej powierzchni zostało przygotowane z myślą o rosnącej liczbie podróżnych na lotach międzykontynentalnych. Wyjątkowy projekt wnętrza nowy salon zawdzięcza renomowanej holenderskiej pracowni architektonicznej „Concrete”.

Polder” – do pracy i relaksu

W strefie „Polder” goście mogą spokojnie pracować, jednocześnie odpoczywając. Oryginalny dywan w wielu odcieniach zieleni ma przypominać rozległe pastwiska Holandii oglądane z lotu ptaka, a 110-metrowa ściana świetlna LED symuluje holenderskie niebo. Oświetlenie dostosowuje się do pory dnia, pomagając gościom w adaptacji swoich zegarów biologicznych po podróży. Strefa jest wyposażona w wygodne, a jednocześnie praktyczne i wielofunkcyjne meble – różnego rodzaju fotele i stoliki, a przytulny nastrój dopełniają wszechobecne rośliny i designerskie oświetlenie od holenderskich projektantów - Marcela Wandersa i Pieta Heijn Eeka.

City” – nowa koncepcja gastronomii

W nowym salonie, w sferze „City” na gości czeka ulepszona oferta gastronomiczna, stworzona według nowej koncepcji. Część napojów i posiłków jest dostępnych od ręki, dla tych, którzy nie mają za wiele czasu, ale „City” posiada też otwartą kuchnię, gdzie dania na zamówienie są tworzone przez kucharzy na oczach gości. KLM wspólnie ze swoim partnerem – firmą Vermaat dbają zarówno o doskonałą jakość opartą na świeżych, sezonowych produktach, jak i styl i kulinarną elegancję swojej oferty gastronomicznej. Co więcej, KLM wybrał do współpracy firmę Vermaat, która działa z myślą o ochronie środowiska i klimatu i nieustannie wprowadza innowacje w celu zmniejszenia swojego śladu środowiskowego. Dzięki temu salon KLM może skutecznie redukować ilość odpadów. Poza ofertą wspaniałych przekąsek, goście salonu mają do dyspozycji Bar Heineken i kącik dla kawoszy z profesjonalnym baristą. Wnętrze zdobi ekspozycja dzieł sztuki z renomowanych holenderskich muzeów.

„Sea” - kabiny sypialne i strefa odpoczynku

Strefa „Sea”, to spokojna niczym morze część salonu, w której goście znajdą relaks w pełnym tego słowa znaczeniu. Są tu prysznice oraz 20 kabin sypialnych, które stworzono, aby zapewnić gościom maksymalną prywatność i sen w komfortowych warunkach. Kabiny sypialne są wyposażone między innymi w wygodne podwójne łóżka wraz pościelą i ręcznikami, umywalkę wraz z udogodnieniami, telewizor, bezpłatne WI-FI oraz zamek na kod cyfrowy. Klienci mogą zarezerwować kabiny sypialne na 365 dni przed podróżą poprzez dedykowaną stronę, aplikację mobilną lub bezpośrednio podczas wizyty w salonie, w samoobsługowym kiosku. Kabinę można wynająć na 3 (w cenie 49,50 Euro) lub 5 (75 Euro) godzin, a za usługę można zapłacić również w Milach Flying Blue. Kabiny sypialne są dostępne tylko do indywidualnego użytku, w godzinach pracy salonu. Ale to nie wszystko! Do dyspozycji klientów są również dwie kabiny oferujące rzeczywistość sensoryczną. To technologia od firmy Sensiks, która nie tylko „przenosi” użytkownika w rzeczywistość wirtualną widzianą dzięki okularom VR, ale angażuje wszystkie zmysły. Dzięki temu goście kabin mogą wirtualnie „uciec” do innej rzeczywistości, odprężyć się i zrelaksować zmysły – słysząc np. szum wiatru, czując jego zapach i podmuch na twarzy. Do dyspozycji użytkowników są różne programy relaksacyjne w wersji bezpłatnej i za opłatą.

Strefa rozrywki na „Holenderskiej Górze”

W strefie o nazwie „Dutch Mountain” (ang. holenderska góra) goście salonu znajdą różne formy rozrywki. Są tam swobodnie urządzone miejsca do wspólnej pracy, które mają ułatwiać klientom nawiązywanie kontaktów, pokój telewizyjny oraz stanowisko DJ-a, na potrzeby specjalnych imprez. Tutaj też, dzięki zgromadzonym eksponatom, można pogłębić wiedzę o historii KLM, a także poobcować z holenderską sztuką i kulturą.

Strefa „Sky” - ekskluzywna restauracja i bar: BLUE

Na drugim piętrze salonu, w ekskluzywnej sferze „Sky” mieści się wysokiej klasy restauracja „Blue” wraz z przyległym jej barem, w których menu jest dostępne w wersji płatnej. Klienci mogą delektować się doskonałymi daniami autorstwa szefów kuchni - Jorisa Bijdendijka i Jacka Luteijna z RIJKS®, nagrodzonej gwiazdką Michelin restauracji w Rijksmuseum. Wyrafinowanym kompozycjom towarzyszy znakomita karta win wyselekcjonowanych przez utalentowanego holenderskiego sommeliera - Terencea Schenka. Natomiast koktajle serwowane w barze BLUE są inspirowane historiami ze stuletniej historii KLM, a klienci otrzymują w prezencie przepis na koktajl wraz jedną z fascynujących historii z dziejów lotnictwa. Ale to nie wszystko. Restauracja „Blue” przygotowała dla swoich gości wyjątkową szafę z serami, osobny salonik, gdzie są serwowane napoje, a także prawdziwą chlubę nowego salonu KLM - zewnętrzny taras o unikalnej lokalizacji. Jedząc obiad, goście mają przed oczami zapierający dech widok pasów startowych. Ponadto w strefie „Sky” są dostępne 2 prywatne salony jadalnie na indywidualne spotkania. Restauracja BLUE i jej bar są czynne 7 dni w tygodniu. Oferta restauracji i baru BLUE jest płatna.

Nie tylko dla biznesu

Z nowego non-Schengen Crown Lounge w Amsterdamie bezpłatnie mogą korzystać pasażerowie KLM, którzy podróżują w klasie biznes oraz posiadacze kart Gold i Platinum w programie lojalnościowym Flying Blue, którzy są uprawnieni do wejścia wraz z osobą towarzyszącą. Darmowe wejście mają również uprawnieni członkowie (wraz z osobą towarzyszącą) programów linii w sojuszu Sky Team na poziomie karty Elite Plus. Z salonu mogą też skorzystać inni pasażerowie – za opłatą w wysokości 30-65 Euro (lub 6000-13000 Mil Flying Blue). Wejściówkę można kupić - poprzez stronę klm.com, aplikację mobilną KLM, w jednym z kiosków samoobsługowych na lotnisku w Amsterdamie lub bezpośrednio przy wejściu do salonu. Salon jest czynny codziennie od godz. 04:45 do ostatniego odlotu samolotu KLM. Więcej informacji można znaleźć na https://lounge.klm.com/client/lounge52/home.

Źródło informacji: KLM

Czytany 265 razy

Artykuły powiązane

 • Grupa Air France-KLM zamawia kolejnych 10 samolotów A350 XWB. Dziewiczy lot A220 dla Air Canada.

  Grupa lotnicza Air France–KLM postanowiła złożyć potwierdzone zamówienie ma dodatkowych 10 samolotów szerokokadłubowych typu A350-900, tym samym zwiększając wolumen pierwotnego kontraktu do 38 takich maszyn. Kupując najbardziej wydajne i zaawansowane technologicznie samoloty szerokokadłubowe, linie skorzystają na znacznej redukcji zużycia paliwa i emisji CO2. Wszystkie A350 są przeznaczone dla Air France.

 • Cork – nowy kierunek w europejskiej ofercie KLM.

  Od marca 2020 roku KLM rozszerzy swoją siatkę o loty do Cork w Irlandii. Będzie to drugie miasto w Irlandii (po Dublinie), dokąd można polecieć przez Amsterdam na pokładach holenderskiej linii. Loty na nowej trasie będą odbywały się codziennie.

 • LOTAMS przedłuża umowę z KLM Cityhopper.

  LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. przedłuża umowę współpracy z najstarszą na świecie linią lotniczą – KLM Royal Dutch Airlines. Przedmiotem umowy jest obsługa techniczna regionalnej floty tego przewoźnika, KLM Cityhopper (KLC).

 • Grupa Air France KLM prezentuje swoje plany strategiczne na najbliższe 5 lat.

  Podczas ostatniego spotkania zarządu Air France-KLM z inwestorami, które miało miejsce w Paryżu, linie przedstawiły swoją strategię działania i plany rozwojowe na następne pięć lat.Podstawowym celem Grupy jest trwałe przywrócenie rentowności firmy w oparciu o nowy model działania, w interesie głównych interesariuszy: pracowników, klientów i akcjonariuszy.

 • "Niecierpek" to najnowszy Dreamliner KLM. Tradycja nadawania imion samolotom.

  KLM jest pierwszą europejską linią lotniczą, która posiada w swojej flocie Boeingi 787-10. Nowa wersja Dreamlinera jest uważana za jeden z najbardziej przyjaznych środowisku i wydajnych pod względem eksploatacji samolotów na rynku.

 • Drugie życie śmieci z samolotów KLM dzięki drukarkom 3D.

  KLM jest pierwszą linią lotniczą na świecie, która nie tylko sortuje i poddaje recyklingowi odpady z pokładu – w tym między innymi butelki PET, ale następnie wykorzystuje je do produkcji narzędzi i części do naprawy i konserwacji swoich samolotów.

 • Nowości w jesienno-zimowej ofercie Grupy Air France KLM.

  Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która trwa w tym sezonie od 27.10.2019 do 28.03.2020. W najnowszym rozkładzie Grupa Air France KLM kontynuuje inwestycje w siatkę połączeń.

 • KLM - Najstarsza linia lotnicza na świecie obchodzi dzisiaj swoje 100. urodziny.

  Dziś, 7 października 2019 r. to ważny dzień w dziejach światowego lotnictwa cywilnego. Najstarsza linia na świecie, która nadal działa pod swoją oryginalną nazwą - KLM Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze obchodzą 100 lat swojego istnienia! W 1919 roku holenderski wizjoner i pionier awiacji - Albert Plesman wraz z kilkoma inwestorami założył linie lotnicze KLM, realizując swoje marzenie o „oceanie powietrza, który połączy wszystkich ludzi”.

 • Najstarsze linie lotnicze na świecie KLM za kilka dni świętują 100 lecie swojego istnienia.
  Dokładna data setnych urodzin Królewskich Holenderskich Linii Lotniczych przypada 7 października, dziś KLM świętował w Gdańsku, w poniedziałek będą niespodzianki dla pasażerów gdańskiego lotniska.
 • 10. Szczyt IFAR w Amsterdamie z udziałem Instytutu Lotnictwa.

  W dniach 24-26 września 2019 roku w Amsterdamie odbył się coroczny IFAR Summit. W tym roku organizacja IFAR – International Forum on Aviation Research świętowała swoje 10. urodziny, a instytutem goszczącym IFAR Summit był NLR – Netherlands Aerospace Centre, który w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa była reprezentowana przez dyrektora naczelnego – Pawła Stężyckiego, koordynatora ds. rozwoju współpracy międzynarodowej – Agatę Wierzbińską oraz starszego inżyniera systemów bezzałogowych – Annę Mazur.

 • KLM poleci do Austin w USA. Nowa bezpośrednia trasa z Amsterdamu.

  Wkrótce oferta lotów KLM wzbogaci się o kolejne miasto w Ameryce Północnej. Od maja przyszłego roku (a dokładnie od 04.05.2020) holenderskimi liniami będzie można polecieć przez Amsterdam bezpośrednim rejsem do Austin w stanie Teksas. Austin to już 19 kierunek KLM w USA. Loty będą odbywały się trzy razy w tygodniu samolotem Airbus A330-300, z 292 miejscami na pokładzie. Nowa trasa KLM rozszerza transatlantycką siatkę Air France-KLM i wzbogaca wspólną ofertę joint venture z liniami Delta. W celu uruchomienia nowego kierunku, KLM będzie wprowadzał zmiany w swojej siatce międzykontynentalnej.

 • Już od 15 lat Grupa Air France-KLM znajduje się w gronie liderów przedsiębiorstw prospołecznych i proekologicznych.

  Już od 15 lat Grupa Air France-KLM znajduje się w gronie liderów przedsiębiorstw, które uwzględniają w swej polityce cele społeczne i ekologiczne. W tym roku, kolejny raz, Grupa otrzymałanajwyższą pozycję w rankingu Dow Jones Sustainability Index w Europie i na świecie w kategorii „transport lotniczy”.

 • Pociąg zastąpi samolot na trasie z Brukseli do Amsterdamu. Ekologiczne działania KLM.

  Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze zastąpią jeden ze swoich lotów oferowanych codziennie na trasie z Brukseli do Amsterdamu (lotnisko Schiphol) pociągiem pospiesznym Thalys. Od 29 marca 2020, część pasażerów KLM zamiast polecieć – odbędzie podróż pociągiem.

 • Pokaz mody w samolocie? Oczywiście tylko w KLM z udziałem historycznych uniformów.

  Linie KLM zaprezentowały kolekcję swoich historycznych uniformów od 1957 roku, organizując pokaz w czasie jednego z lotów z Amsterdamu do Nowego Jorku. To jedna z atrakcji w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia KLM – najstarszej linii lotniczej na świecie.

 • Linie rozpoczynają największe w roku wyprzedaże biletów.

  Pod koniec wakacji tradycyjnie ruszyła wielka akcja wyprzedażowa w Air France KLM, która jest jedną z dwóch największych promocji lotów w tym roku. Obie linie obniżyły ceny na prawie wszystkich trasach w swojej siatce połączeń.

 • KLM zwiększa liczbę lotów z Krakowa do Amsterdamu z trzech do czterech dziennie.

  Od 2 września do 26 października 2019 roku, linia KLM będzie oferować aż cztery loty dziennie na trasie Kraków-Amsterdam. Wieczorny rejs oznacza poprawę dostępności trasy w sezonie letnim.

 • Linie lotnicze KLM rozpoczynają obchody 100 lat istnienia.

  W ubiegłą sobotę KLM – Królewskie Holenderskie Linie Lotnicze, dokładnie na 100 dni przed swoją setną rocznicą powstania, uroczyście rozpoczęły obchody jubileuszu. Podczas wydarzenia, które miało miejsce na lotnisku Schiphol w Amsterdamie i które zgromadziło pracowników firmy, na czele z prezesem Pieterem Elbersem, partnerów firmy, minister transportu Holandii oraz dziennikarzy z całego świata – najstarsza linia na świecie postanowiła przede wszystkim skoncentrować uwagę całego świata na przyszłości lotnictwa cywilnego w kontekście klimatu i środowiska. KLM wyznaczył swoją misję, jako lidera zmian w kierunku zrównoważonego lotnictwa przyszłości, zapraszając inne linie, klientów, akcjonariuszy i całą branżę do współpracy pod hasłem „Fly Responsibly” (lataj odpowiedzialnie).

 • "Mies+Points" - nowe korzyści dla lojalnych klientów Air France KLM i Accor.

  Od 20 czerwca tego roku członkowie programu lojalnościowego, należącego do Air France KLM - „Flying Blue” oraz uczestnicy „Le Club AccorHotels”, oferowanego przez sieć hotelową Accor – mogą skorzystać z nowej, rewolucyjnej propozycji. Decydując się na wirtualne połączenie kont, można teraz zarabiać jednocześnie mile i punkty, realizując przeloty lub korzystając z pobytów hotelowych oferowanych przez obie firmy.

 • W tym roku, Air France, KLM i Delta Air Lines obchodzą 10-lecie swojej współpracy.

  W tym roku, Air France, KLM i Delta Air Lines obchodzą 10-lecie swojej współpracy, oferując wspólnie rozbudowaną siatkę lotów transatlantyckich między Europą a Ameryką Północną. W ciągu dekady, trzy linie zaoferowały swoim klientom nowy poziom podróży przez Atlantyk, oddając do ich dyspozycji nowe trasy i wysoki poziom zharmonizowanych usług.

 • KLM pracuje nad samolotem przyszłości. Pokaz modelu już na jesieni.

  Holenderskie Linie KLM i Politechnika w Delft rozpoczęły prace nad nowym, paliwooszczędnym modelem samolotu przyszłości. Model pokazowy zostanie zaprezentowany w październiku tego roku na obchodach 100-lecia KLM w Amsteramie.

Redakcja poleca

Sie 18, 2019
Zazwyczaj miało to wyglądać tak: ... Calutka ulica wstała już do ...
Sie 14, 2019
Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie ...
Sie 11, 2019
W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym ...

Najczęściej czytane

Paź 29, 2019
Biuro wspólnego programu F-35 i Lockheed Martin podpisały umowę o ...
Paź 25, 2019
Jak informuje brytyjska firma Reaction Engines, został przetestowany ...
Paź 28, 2019
Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, ...
Paź 26, 2019
Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje na Sadkowie. Ekipa firmy Max ...
Paź 23, 2019
W poniedziałek, 21 października AN-2 wzniósł się w powietrze! Przelot ...
Paź 25, 2019
"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach ...
Sie 26, 2019
Dowódca, w stopniu Majora, Francisco (Paco) Marín Núñez, pilot ...
Sie 22, 2019
Do dialogu technicznego w sprawie średnich samolotów transportowych ...
Sie 21, 2019
14 września w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego odbędzie się Piknik ...
Sie 19, 2019
Od dziś piloci F-16 z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego pełnią dyżur ...
Sie 18, 2019
Poważny wypadek samolotu pasażerskiego pod Moskwą, czy raczej „cud w ...
Lip 22, 2019
Z lecącego na wysokości 4000 metrów samolotu transportowego C-17 ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 16 Grudnia 2019    |    Wydarzyło się: 1910 – We francuskim Issy-les-Moulineaux swój pierwszy i jedyny lot odbył pierwszy na świecie samolot z silnikiem odrzutowym Coandă. W czasie zakończonego wypadkiem lotu jego konstruktor i pilot Rumun Henri Coandă po raz pierwszy zaobserwował efekt aerodynamiczny nazwany później efektem Coandy. 1960 - 134 osoby zginęły w zderzeniu samolotów pasażerskich Douglas DC-8 i Super Constellation podczas burzy śnieżnej nad Nowym Jorkiem. 1973 - W katastrofie należącego do Aerofłotu samolotu Tu-124 pod Wilnem zginęło 51 osób. 2006 – W Gibraltarze wylądował pierwszy samolot pasażerski hiszpańskich linii lotniczych Iberia. 1942 – Zmarł Jan Błażejewski, polski kapitan pilot (ur. 1904).

Lotnicza książka

Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś ...
Top