Wydrukuj tę stronę
piątek, 27 marzec 2020 17:22

W ramach operacji #LotdoDomu do Polski wróciło ponad 37 tys. osób.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W ramach operacji #LotdoDomu do Polski wróciło ponad 37 tys. osób. W ramach operacji #LotdoDomu do Polski wróciło ponad 37 tys. osób. Foto: Mariusz Barszcz / Aviation24.pl

Od początku trwania operacji, do Polski na pokładach samolotów powróciło ponad 37 tys. osób. Dzisiaj przewoźnik zabiera Polaków i uprawnionych do tego cudzoziemców m.in. Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Alicante i Algieru.

W ciągu dwunastu dni operacji #LOTdoDomu, do kraju na pokładach samolotów polskiego przewoźnika powróciło już 37 440 osób. Polski przewoźnik wykonał w sumie 275 rejsów, wykorzystując 44 samoloty ze wszystkich typów we flocie.

Dzisiaj trwa trzynasty dzień operacji #LOTdoDomu - planowanych do wykonania było 16 rejsów z Cancun, Varadero, Chicago, Helsinek, Baku, Edynburga, Londynu, Oslo, Alicante i Algieru. W kolejnych dniach LOT zabierze pasażerów z Cebu i Manili (Filipiny), Hanoi, Sydney, Toronto, Bangkoku i Tbilisi (28.03), a także z Singapuru, Amsterdamu i Sztokholmu (29.03).

W związku z decyzją polskiego rządu o przedłużeniu zawieszenia połączeń lotniczych do dnia 11 kwietnia 2020 roku włącznie, podyktowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce i na świecie, loty zaplanowane w dniach 29 marca - 11 kwietnia 2020 roku zostały odwołane. Zgodnie z decyzją rządu polskiego operacja #LOTdoDomu w obecnym kształcie będzie kontynuowana do 5 kwietnia.

Źródło informacji: PLL LOT

Czytany 749 razy

Artykuły powiązane