Wydrukuj tę stronę
wtorek, 31 marzec 2020 18:33

8. Baza Lotnictwa Transportowego odebrała nowy hangar do obsługi samolotów.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
8. Baza Lotnictwa Transportowego odebrała nowy hangar do obsługi samolotów. 8. Baza Lotnictwa Transportowego odebrała nowy hangar do obsługi samolotów. Foto: 8.BLTr

W ubiegłym tygodniu, dniu inwestor - 12. Terenowy Oddział Lotniskowy w Warszawie z wykonawcą firmą AMW SINEVIA Sp. z o.o. przy udziale Zarządcy - Rejonowego Zarządu Infrastruktury w Krakowie, dokonał odbioru końcowego robót budowlanych i przekazał do eksploatacji 8.Bazie Lotnictwa Transportowego zadanie inwestycyjne "Dobudowa do istniejącego hangaru obsługi samolotów CASA obiektu hali napraw wraz z wybudowaniem płaszczyzny przyhangarowej".

Zakres rzeczowy zadania obejmował budowę budynku hali napraw wraz z wielofunkcyjnym zapleczem magazynowym. Hala napraw przeznaczona jest do wykonywania napraw i czynności obsługowych statków powietrznych eksploatowanych przez 8.BLTr. oraz do przechowywania sprzętu lotniczego.

Dobudowana płaszczyzna przedhangarowa umożliwia bezpośrednie holowanie statków powietrznych z hali napraw na płaszczyzny postoju samolotów jak również łączy halę napraw z istniejącym hangarem obsługi samolotów i z płaszczyzną postoju statków powietrznych PPS-3.

Systemy zarządzania budynkiem wyposażone są w najnowocześniejsze technologie kontroli dostępu i ochrony budynku. Rozpoczęcie inwestycji i przekazania terenu budowy nastąpiło 11.08.2016 r. a zakończenie i oddanie obiektów do eksploatacji odbyło się 25.03.2020 r.

Po przyjęciu nowego hangaru Grupa Obsługi Technicznej ma możliwość jednoczesnego wykonywania prac (bieżących, okresowych i usprawnień) na 4 samolotach CASA C-295M i 4 M-28B/PT/GC w warunkach hangarowych. Dotychczas jednocześnie można było pracować na 2 samolotach CASA C-295M i 2 samolotach M-28B/PT/GC. Obecnie bieżące usprawnianie samolotów będzie się odbywało w nowym hangarze, nie zakłócając prac okresowych wykonywanych przez eskadrę techniczną.

Źródło informacji: 8.BLTr

Czytany 849 razy

Artykuły powiązane