Wydrukuj tę stronę
wtorek, 05 maj 2020 18:21

Po 53 dniach Muzeum Sił Powietrznych otwiera wystawy dla publiczności.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Po 53 dniach Muzeum Sił Powietrznych otwiera wystawy dla publiczności. Foto: Muzeum Sił Powietrznych

Bezpośrednio po ogłoszeniu decyzji przez Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego dot. rozpoczęcia z dniem 4 maja 2020 r. II etapu znoszenia ograniczeń związanych z koronawirusem, Minister Obrony Narodowej wydał decyzję o otwarciu muzeów, w tym Muzeum Sił Powietrznych, dla widzów.

Opracowane zostały nowe zasady zwiedzania, tak by zapewnić bezpieczeństwo zwiedzającym. Muzeum otrzymało wymaganą pozytywną opinię z Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej.

Nadal obowiązuje stan epidemii, a zatem podczas wizyty w Muzeum każdy powinien stosować się do procedur związanych z profilaktyką zakażeń wirusem SARS CoV-2.

Muzeum działać będzie w oparciu o obowiązujące w kraju wskazania dotyczące zasad bezpieczeństwa i ograniczeń w stanie epidemii COVID-19 oraz „Wytyczne dla muzeów, galerii sztuki oraz innych instytucji kultury działających w obszarze polityki pamięci i ochrony dziedzictwa, w związku z planowanym ponownym otwarciem w stanie epidemii COVID-19” przedstawione przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  • W budynku wystawienniczym będzie mogło przebywać jednocześnie do 40 osób, przy jednoczesnym utrzymaniu dystansu.
  • Zwiedzających będzie obowiązywać jeden kierunek zwiedzania,  aby zapewnić utrzymanie bezpiecznego dystansu od innych zwiedzających (minimum 2 m).
  • Podczas zwiedzania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust, zarówno w salach wystawowych, hangarze, jak i na ekspozycji plenerowej.
  • Bezpośrednio przed zwiedzaniem należy zdezynfekować ręce. Zalecane jest także noszenie rękawiczek.
  • Bezpieczny dystans obowiązuje także w kasie biletowej i w sklepie muzealnym– przy kasie może przebywać tylko jedna osoba.
  • Zwiedzanie grupowe jest zabronione do odwołania.
  • Rekomendowane jest korzystanie z kart płatniczych
  • Zasady zwiedzania, jakie obowiązywały do tej pory, nadal obowiązują: nie dotyka się eksponatów, gablot i elementów wystawy.

Więcej informacji pod linkiem: https://muzeumsp.pl/aktualnosci/otwieramy-muzeum/

Czytany 905 razy

Artykuły powiązane