Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maj 2020 17:26

Etihad Airways zrealizował pierwszy komercyjny lot między ZEA i Izraelem. Czy to przełom w relacjach na bliskim wschodzie?

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Etihad Airways zrealizował pierwszy komercyjny lot między ZEA i Izraelem. Czy to przełom w relacjach na bliskim wschodzie? Foto: Etihad Airways Press

Samolot Cargo należący do linii lotniczych Etihad Airways transportował w tym tygodniu środki ochrony osobistej, aby pomóc Palestyńczykom w walce z pandemią COVID-19. Lot rozpoczął się w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich a zakończył w Izraelu.

Jest to dosyć zaskakujące, zważywszy na to, że jest to pierwszy znany bezpośredni lot handlowy między tymi dwoma narodami.

Zjednoczone Emiraty Arabskie nie mają powiązań dyplomatycznych z Izraelem. Lot można uznać za początek współpracy między Izraelem, a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Samolot dostarczył 14 ton sprzętu ochronnego, sprzętu medycznego i respiratorów w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19 i jej wpływu na okupowane terytorium palestyńskie.

Ani Strefa Gazy, ani Zachodni Brzeg nie mają własnych lotnisk, co oznacza, że ​​większość ładunków kierowanych na terytorium Palestyny ​​musi przejechać przez Izrael. ZEA gromadzi zapasy humanitarne od Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Źródło informacji: scmp.com , Etihad Airways

Czytany 585 razy

Artykuły powiązane