Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maj 2020 17:50

Kryzys samolotów A380. Emirates nie chce więcej tych samolotów i stara się anulować zamówienie.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
A380 Emirates powoli zaczyna być niechcianym samolotem. A380 Emirates powoli zaczyna być niechcianym samolotem. Foto: Pixabay.com / Pixabay License

Linie lotnicze Emirates dysponują flotą 115 samolotów „superjumbo” i wg. umowy z Airbus, miały otrzymać jeszcze 8 egzemplarzy. Jednak jak informuje Bloomberg, Emirates chce zrezygnować z 5 samolotów. Można się spodziewać, że jest to spowodowane kryzysem w lotnictwie w czasach pandemii koronawirusa.

"NEW: Gulf airline Emirates is seeking to cancel five of its last eight A380 deliveries with Airbus (Linie lotnicze Gulf Emirates starają się anulować pięć z ostatnich ośmiu dostaw A380 za pomocą Airbusa) https://t.co/uRTMw77OS2

— Bloomberg (@business) May 20, 2020"

Jak można przeczytać na portalach branżowych min. aerospcworld.com, - „zarówno Emirates, jak i Airbus poinformowały, że prowadzą ciągły dialog w sprawie pozostałych zamówień A380. Emirates nie skomentował regularnych dyskusji. Airbus również odmówił komentarza, mówiąc, że rozmowy z klientami są poufne, zgodnie z zasadami producenta.”

Jeśli Emirates ostatecznie anulują zamówienia, linie lotnicze zostaną obciążone karami w wysokości do 70 milionów dolarów za samolot.

Mimo kryzysu na rynku przewozów lotniczych Emirates zamierza utrzymywać A380 w swojej flocie do 2035 roku, jednak nie wiadomo ile sztuk i czy nie pójdzie on drogą redukcji tak jak Lufthansa czy Air France. Być może część wycofanych A380 przeznaczy do lotów Cargo, tak jak zamierza zrobić to Lufthansa.

Źródło informacji: aerospcworld.com

Czytany 858 razy

Artykuły powiązane