Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 wrzesień 2020 10:11

Jedna z największych fabryk silników lotniczych Rolls-Royce odrzuca spekulacje mediów na temat problemów finansowych.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Jedna z największych fabryk silników lotniczych Rolls-Royce odrzuca spekulacje mediów na temat problemów finansowych. Foto: Rolls-Royce

Rolls-Royce zwraca uwagę na ostatnie spekulacje mediów, które po ogłoszeniu wyników półrocznych półrocznych w zeszłym miesiącu, informowały o dramatycznej sytuacji producenta.

„Kontynuujemy przegląd szeregu opcji finansowania w celu dalszego wzmocnienia naszego bilansu. Mogą one obejmować zadłużenie i kapitał własny, ale nie podjęto żadnych ostatecznych decyzji.” – informuje wydział prasowy Rolls-Royce.

„Podjęliśmy już szybkie działania w celu wzmocnienia naszej płynności - na koniec pierwszego półrocza przeznaczyliśmy 6,1 mld GBP, a w drugim półroczu uzgodniliśmy kolejny kredyt terminowy na 2 mld GBP. Zapowiedzieliśmy również działania ograniczające koszty w wysokości 1 mld funtów w 2020 roku i rozpoczęliśmy reorganizację naszej działalności w sektorze lotnictwa cywilnego, aby zaoszczędzić 1,3 mld funtów rocznie. Zidentyfikowaliśmy również szereg potencjalnych transakcji zbycia, które mają przynieść wpływy w wysokości ponad 2 miliardów funtów w ciągu najbliższych 18 miesięcy, w tym ITP Aero.” – broni się Rolls-Royce.

Źródło informacji: Rolls-Royce

Czytany 595 razy

Artykuły powiązane