Wydrukuj tę stronę
wtorek, 01 grudzień 2020 18:14

Lecisz do Wielkiej Brytanii? Będziesz mógł skrócić obowiązkową kwarantannę.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Lecisz do Wielkiej Brytanii? Będziesz mógł skrócić obowiązkową kwarantannę. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Od 15 grudnia osoby przylatujące do Anglii będą mogły skrócić obowiązkową kwarantannę z 14 do 5 dni. Wystarczy, że wykonają test na koronawirusa i otrzymają wynik negatywny.
Teraz osoby z Polski, które przylatują lub przyjeżdżają na teren Anglii, muszą przejść dwutygodniową kwarantannę. Od połowy grudnia będzie możliwość skrócenia tego okresu izolacji. W piątym dniu po przyjeździe do Anglii można będzie wykonać test na koronawirusa. Jeśli będzie negatywny, wtedy można opuścić kwarantannę.
 
Jeśli ktoś nie zrobi testu, będzie musiał dokończyć czternastodniową kwarantannę. Test na obecność covid-19 kosztuje w Anglii od 65 do 120 funtów. Należy go wykonać w jednym z punktów autoryzowanych przez rząd.

Zamiar wykonania testu w piątym dniu trzeba będzie zgłosić w formularzu lokalizacyjnym, który pasażer wypełnia w samolocie lub na lotnisku. 

Grant Shapps, minister transportu Wielkiej Brytanii nie wyklucza, że od nowego roku kwarantanna zostanie zniesiona. Zastąpią ją szybkie testy na covid-19. Wszystko jednak zależy od rozwoju pandemii.
 
Źródło informacji: Łódź Airport
Czytany 776 razy

Artykuły powiązane