Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 29 czerwiec 2020 13:02

Lotnictwo Straży Granicznej brało udział w pomocy powodzianom.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Śmigłowiec SG w akcji ratującej powodzian Śmigłowiec SG w akcji ratującej powodzian Foto: BOSG

W piątek śmigłowiec Straży Granicznej stacjonujący w Huwnikach uczestniczył w dramatycznej akcji pomocy powodzianom z Brzuski koło Birczy na Podkarpaciu. Helikopter z załogą podkarpackich strażników granicznych był na miejscu kilkadziesiąt minut od alarmu. Uratowano kobietę i mężczyznę uwięzionych w domach przez wielką wodę.

26 czerwca śmigłowiec Straży Granicznej będący na wyposażeniu IV Wydziału Lotniczego KGSG w Huwnikach uczestniczył w akcji pomocy powodzianom. W Wyniku intensywnych opadów wiele gospodarstw w okolicach Birczy zostało zniszczonych, a mieszkańcy byli zaskoczeni szybko podnoszącym się poziomem wody. W kilku przypadkach utknęli we własnych domach, a jedynym rozwiązaniem było użycie śmigłowca.

Helikopter SG z załogą Wydziału Zabezpieczenia Działań Bieszczadzkiego Oddziału był na miejscu już po kilkudziesięciu minutach od wezwania. Są to funkcjonariusze specjalizujący się w technikach linowych wykorzystywanych m.in. w przypadku wystąpienia klęsk żywiołowych.

W wyniku sprawnych działań uwakuowano mężczyznę i starszą kobietę, która w dramatycznej sytuacji nie chciała rozstać się ze swoim czteronożnym pupilem. Na pokład zabrano i jego.

Źródło informacji: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Czytany 857 razy

Artykuły powiązane