Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 lipiec 2020 13:25

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie wspiera budowę "Bramy Wieczności" Żwirki i Wigury.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dyrektor MLP Krzysztof Radwan i Filip Idzikowski z fundacji Niebo bez Granic. Dyrektor MLP Krzysztof Radwan i Filip Idzikowski z fundacji Niebo bez Granic. Foto: Niebo bez Granic

Najstarsza instytucja muzealno-lotnicza w Polsce Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie w osobie założyciela i dyrektora instytucji Pana Krzysztofa Radwana wesprze budowę Bramy Wieczności w Cierlicku.

"W drodze na pierwszą wizytę w Czechach, odwiedziłem w lutym MLP, którego specjaliści pomogli mi w zdobyciu cennych materiałów archiwalnych - artykułów z prasy, rysunków i zdjęć przedstawiających zniszczone przez hitlerowców Mauzoleum na Cierlicku." - pisze Filip Idzikowski - "Cenne archiwalia zgromadzone w Krakowie posłużą m.in. do wirtualnej rekonstrukcji Żwirkowiska, którą już rozpoczęliśmy jak zawsze z środków własnych."

To już trzecia współpraca "Niebo bez granic" z MLP po objęciu patronatem wystaw w Lotniczym Domu Kultury na Skoczni i wystawie w gmachu muzeum na Małopolskim Pikniku Lotniczym rozpoczynającym obchody 100-lecia lotnictwa wojskowego.

"Mamy nadzieję, że autorytet i zaufanie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie oraz Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, w którym zaprezentowałem tuż przed pandemią deskę WIECZNOŚĆ pomoże społeczeństwu zrealizować ten trudny projekt. Jak sprawa będzie przygotowana na odpowiednim poziomie nastąpi start z Pola Mokotowskiego." - podsumowuje Filip Idzikowski z fundacji Niebo bez Granic.

Źródło informacji: Niebo bez Granic

Czytany 782 razy

Artykuły powiązane