Wydrukuj tę stronę
środa, 01 lipiec 2020 12:57

Na warszawskim Ursynowie szukają miejsca na mural z Janem Zumbachem.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Na warszawskim Ursynowie szukają miejsca na mural z Janem Zumbachem. Foto: Fundacja Ośrodka Karta

Kpt. Piotr Czuban, Fundacja Polskie Niebo, oraz organizacja "Miasto Ursynów" szukają bloku, na którym mógłby powstać mural z wizerunkiem słynnego pilota Dywizjonu 303, Jana Zumbacha.

Na profilu facebook organizacji możemy przeczytać: - "Pomysł muralu upamiętniającego postać wybitnego pilota, bohatera Bitwy o Anglię, awanturnika i ursynowianina - Jana Zumbacha chodził za nami od dawna. Teraz projekt ma coraz większe szanse na realizację, dzięki kpt. Piotrowi Czubanowi i Fundacja Polskie Niebo - Polish Airspace Foundation."

"Szukamy odpowiedniego miejsca. Macie pomysł albo wskazówkę, gdzie, tj. na której ścianie bloku w naszej dzielnicy taki mural powinien powstać? Jeśli chcielibyście włączyć się w tę inicjatywę, to zapraszamy wszystkich do kontaktu. Chcemy, żeby mural upamiętniający Jana Zumbacha powstał oddolnie, a więc wszystkie ręce na pokład" - informuje "Miasto Ursynów".

Pojawiają się też pod postem komentarze, które są dosyć kontrowersyjne, ze względu na samą postać Jana Zumbacha. Część osób, można się domyślać, jest raczej przeciwna takiemu muralowi. Czy cały projekt dojdzie do skutku, przekonamy się wkrótce.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/miastoursynow/?ref=page_internal

 

Czytany 732 razy

Artykuły powiązane