Wydrukuj tę stronę
czwartek, 10 wrzesień 2020 11:44

Nakanihon Air wzmacnia potencjał usługowy dzięki zamówieniu nowego śmigłowca H215.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
H215 dla Nakanihon Air H215 dla Nakanihon Air Foto: Airbus Helicopters

Firma Nakanihon Air, jeden z największych operatorów śmigłowcowych w Japonii, zamówił jedną ciężką maszynę H215, aby wzmocnić możliwości świadczenia usług lotniczych.

„Z niecierpliwością czekamy na dostawę sprawdzonego w różnych misjach Airbusa H215, który wesprze nasze szeroko zakrojone działania w Japonii”, powiedział Taku Shibata, prezes Nakanihon Air. „H215 oferuje wymaganą przez nas zwiększoną precyzję i stabilność lotu, co nie tylko zwiększy gotowość do misji, ale także możliwości naszej floty. Cieszymy się, że możemy kontynuować współpracę z zespołem Airbus Helicopters w Japonii, który rozumie nasze potrzeby i wspiera naszą działalność od wielu lat”.

Firma Nakanihon Air, użytkująca obecnie 45 wiropłatów Airbusa, świadczy usługi lotniczego pogotowia ratunkowego, obsługuje stacje telewizyjne, a także zajmuje się przewozem osób i towarów w Japonii. Przedsiębiorstwo prowadzi również autoryzowane przez Airbusa centrum obsługowe śmigłowców H135, natomiast poważniejsze prace przy flocie maszyn Super Puma tego operatora są zlecane zakładowi remontowemu producenta w Kobe.

„Cieszymy się, mogąc wspierać rozwijającą się działalność Nakanihon Air. Dziękujemy naszemu klientowi za nieustające zaufanie do naszych długotrwałych relacji, o czym świadczy zamówienie przez niego pierwszego H215”, powiedział Guillaume Leprince, dyrektor zarządzający Airbus Helicopters w Japonii. „Dzięki 4-osiowemu systemowi zdwojonego cyfrowego autopilota w intuicyjnym glass kokpicie, H215 zapewnia zwiększoną wydajność i bezpieczeństwo lotu, zmniejszając zarazem obciążenie załogi. Jesteśmy przekonani, że będzie to nowy atut we flocie Nakanihon Air, zapewniający doskonałą wydajność, jakiej oczekuje nasz klient”.

Dwusilnikowy H215 o dużym udźwigu należy do rodziny śmigłowców Super Puma, znanej z wysokiej dostępności, wydajności i konkurencyjnych kosztów operacyjnych. Wyposażony w najnowocześniejsze technologie wiropłat jest dostępny w dwóch wersjach - jednej dostosowanej do operacji wielozadaniowych, i drugiej do prac lotniczych oraz misji użytkowych.

Obecnie w Japonii lata 28 śmigłowców z rodziny Super Puma, które są używane przez operatorów cywilnych, służby publiczne i Ministerstwo Obrony do różnych misji poszukiwawczych i ratowniczych, operacji straży przybrzeżnej, straży pożarnej, a także w lotnictwie prywatnym i biznesowym oraz komercyjnym transporcie lotniczym.

Źródło informacji: Airbus Helicopters

Czytany 565 razy

Artykuły powiązane