Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 czerwiec 2020 12:17

Nie będzie naboru na kontrolerów ruchu lotniczego do 2024 roku.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Nie będzie naboru na kontrolerów ruchu lotniczego do 2024 roku. Foto: PAŻP

"Zaistniała sytuacja pandemii oraz towarzyszące jej skutki w gwałtowny sposób wpłynęły na liczbę obsługiwanych przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej operacji lotniczych oraz zmniejszyły aktualne zapotrzebowanie na personel operacyjny." - możemy przeczytać w komunikacie PAŻP.

Analiza liczby pracujących w PAŻP Kontrolerów Ruchu Lotniczego oraz praktykantów znajdujących się w procesie szkolenia, przy uwzględnieniu prognoz dotyczących wzrostu ruchu lotniczego w szerszym kontekście czasowym, skłoniły PAŻP do podjęcia decyzji o czasowym wstrzymaniu procesów rekrutacji na kurs dla kandydatów na Kontrolerów Ruchu Lotniczego.

Plany, stworzone w oparciu o aktualne analizy, zakładają, że nabory nie będą realizowane do 2024 roku. Jednocześnie została podjęta decyzja o anulacji naboru na kurs, który ze względu na pandemię został wstrzymany. Wszyscy kandydaci uczestniczący w w/w procesie otrzymają drogą mailową stosowną informację w tym zakresie.

Branża związana z kontrolą ruchu lotniczego, to kolejny obszar po liniach lotniczych i lotniskach, którą mocno dotknął kryzys związany z pandemią Covid-19.

Źródło informacji: PAŻP

Czytany 1139 razy

Artykuły powiązane