Wydrukuj tę stronę
czwartek, 28 luty 2019 09:43

Przygotowania do testów w locie śmigłowca Sikorsky HH-60W Combat Rescue Helicopters.

Napisane przez Lockheed Martin
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pierwszy z dwóch śmigłowców HH-60W przejdzie test w locie z nowym zestawem Tactical Mission Kit. Pierwszy z dwóch śmigłowców HH-60W przejdzie test w locie z nowym zestawem Tactical Mission Kit. Foto: Boeing Press Release

Dwa w pełni zmontowane śmigłowce bojowe HH-60W (CRH), zbudowane przez Sikorsky, firmę neleżącą do Lockheed Martin, przygotowują się do swoich dziewiczych lotów, które nastąpią w pierwszej połowie tego roku w Sikorsky West Palm Beach na Florydzie.

Oba śmigłowce, które są budowane dla Sił Powietrznych USA, zostały przetransportowane pod koniec zeszłego roku do West Palm Beach po ostatecznym montażu w zakładzie Sikorsky w Stratford w Connecticut. Przegląd gotowości statku powietrznego został zakończony w październiku 2018 roku.

 

Zespół testowy śmigłowca HH-60W przygotowuje obecnie obie maszyny do lotu, przeprowadzając końcowy montaż oprzyrządowania. Oznacza to oficjalne wejście do programu testów lotniczych, którego punktem kulminacyjnym jest Ready Assets Available (RAA), co pozwala Siłom Powietrznym ogłosić początkową operacyjną zdolność (IOC).

Pierwszy z dwóch śmigłowców HH-60W przejdzie test w locie z nowym zestawem Tactical Mission Kit. Integracja czujników, radarów i wielu systemów obronnych zapewni dodatkową inteligencję w kokpicie, zwiększając świadomość sytuacyjną pilotów, aby ukończyć misje, co jest kluczem do ulepszenia śmigłowca i "przeżywalności" załogi. Zespół Sikorsky'ego HH-60W ukończył w zeszłym roku testy konfiguracji systemu.

W HH-60W znajduje się nowy układ paliwowy, który prawie podwaja pojemność zbiornika wewnętrznego w porównaniu z UH-60M Black Hawk, dając załodze sił powietrznych większy zasięg i więcej możliwości ratowania rannych w przestrzeni działań wojennych.

W sumie dziewięć śmigłowców zostanie zbudowanych w Connecticut podczas fazy projektu Engineering Manufacturing Development (EMD) - cztery śmigłowce EMD i pięć egzemplarzy testowych systemu demonstracyjnego. Program modernizacji Sił Powietrznych wymusza zastąpienie 112 starzejących się śmigłowców HH-60G Pave Hawk nowymi maszynami.

Źródło informacji: Lockheed Martin

Czytany 1771 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 28 luty 2019 17:05

Artykuły powiązane