Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 25 maj 2020 17:46

Rosjanie zbudowali dron pionowego startu, który nie wykorzystuje katapulty.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Rosjanie zbudowali dron pionowego startu, który nie wykorzystuje katapulty. Foto: Zala Aero

Firma ZALA Aero, spółka zależna koncernu Kałasznikow i rosyjski producent dronów, stworzyła pionowy dron do startu i lądowania (VTOL), poinformowało w czwartek na swojej stronie internetowej rosyjskie przedsiębiorstwo.

„Bezzałogowy statek powietrzny (UAV) ZALA 421-16EV został opracowany przy użyciu typu samolotu z odchylanym wirnikiem - hybrydy UAV o stałym i obrotowym skrzydle. Unikalną zaletą tego konkretnego modelu jest opcja w pełni automatycznego pionowego startu i lądowania.” – informuje producent.

UAV przekazuje strumień wideo HD, umożliwiając operatorowi stacji na ziemi szczegółowe wyświetlanie strumienia wideo. Ta innowacja konstrukcja przeszła już pomyślnie testy fabryczne i terenowe.

Dron, zdolny do działania przez dwie godziny z prędkością przelotową do 110 km/h, może być wykorzystywany do monitorowania i badań trudno dostępnych miejsc. Kluczową zaletą modelu z odchylanym wirnikiem jest to, że nie wymaga on wystrzeliwania z katapulty i przygotowania płaskiej platformy do startu i lądowania.

Źródło informacji: ATTServices / Russian Aviation News

Czytany 1391 razy

Artykuły powiązane