Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 01 czerwiec 2020 18:30

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego nie może latać przez bezmyślność kierowcy samochodu.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Zdjęcie poglądowe /Śmigłowiec LPR Zdjęcie poglądowe /Śmigłowiec LPR Foto: Pixabay.com / Pixabay License

LPR ma ostatnio wyjątkowego pecha. W nocy z dnia 23 na 24 maja o godz. 3:23 kierowca samochodu osobowegozniszczył główną skrzynkę elektryczną bazy HEMS w Zielonej Górze.

W wyniku zdarzenia, awarii uległy m.in. zasilenie elektryczne, kontrola dostępu (niezbędna do obsługi sejfów) oraz wiele sprzętów i urządzeń. "W związku z tym byliśmy zmuszeni do czasowego zawieszenia dyżuru Ratownika-15. Stosowna informacja była widoczna dla Dyspozytorni Medycznych. W tym czasie niemożliwe było zadysponowanie śmigłowca ratunkowego. Ponadto zdarzenie wiąże się dla nas z ogromnymi stratami finansowymi. Negatywne skutki odczuwa także Areoklub Zielonogórski." - informuje LPR.

Na miejscu zdarzenia oprócz sprawcy był także inny pojazd i laweta. "Niemożliwe, aby nikt niczego nie zauważył lub nie słyszał." - możemy przeczytać na profilu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego" - "Jeśli wiesz kim jest sprawca, kierowca drugiego samochodu lub właściciel lawety, dysponujesz nagraniami z okolicy Lotniska bądź masz ważne dla sprawy informacje, uprzejmie prosimy o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze lub bezpośrednio do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Dla osoby, która pomoże w znalezieniu sprawcy przewidziana jest nagroda! Nie zapłacimy, ale wydaje nam się, że będziemy mogli odwdzięczyć się w inny sposób."

Film jest dostępny pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/latamybyratowac/videos/878109989366770/

Źródło  informacji: LPR

Czytany 1584 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 01 czerwiec 2020 18:41

Artykuły powiązane