Wydrukuj tę stronę
niedziela, 21 luty 2021 12:54

Spitfire BM597 już pomalowany! W lato zobaczymy go nad Polską.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Spitfire BM597 już pomalowany! W lato zobaczymy go nad Polską. Spitfire BM597 już pomalowany! W lato zobaczymy go nad Polską. Foto: Laguna’s Spitfire Legacy

Spitfire BM597 został pomalowany przez firmę Vintage Fabrics at Audley end Airfield z Wielkiej Brytanii. Jest to drugi z samolotów, które być może w tym roku zobaczymy na polskim niebie.

W połowie lutego w Anglii został zaprezentowany Spitfire BM597 z kościuszkowskim malowaniem.

Przypominamy, że przelot historycznych myśliwców, będzie miał na celu wizytę w kluczowych miastach i miejscach Polski. Jest on planowany dzięki współpracy z partnerami Laguna's Spitfire Legacy. Latać będzie Hawker Hurricane G-HURI w barwach Dywizjonu 303 i Spitfire BM597. Szczegóły lotów nad Polską prawdopodobnie poznamy w ciągu miesiąca.

Standby... we hope that sometime soon we will see BM597 take to the skies for the first time sporting her new tribute...

Opublikowany przez Laguna’s Spitfire Legacy Poniedziałek, 15 lutego 2021

„Czujemy, że przyczyni się to w pewnym stopniu do uszanowania ocalałych weteranów, a Polacy zrozumieją nasze uznanie i przyjaźń przez wiele lat.” – tak w zeszłym roku opowiadali o swoim projekcie Organizatorzy pokazów.

Źródło informacji: Laguna's Spitfire Legacy

Czytany 1530 razy

Artykuły powiązane