Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 08 marzec 2021 11:47

Ulica "Dywizjonu 303" w Krośnie. Można ją wybrać z 7 propozycji.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Piloci Dywizjonu 303 Piloci Dywizjonu 303 Foto: Public Domain

Złożono siedem propozycji nazw dla nowej ulicy w Krośnie. Można wybrać jedną i zagłosować na nią na Portalu Konsultacji Społecznych. Głosowanie trwa do 15 marca br.

Pod koniec stycznia Urząd Miejski w Krośnie zaprosił mieszkańców do zgłaszania pomysłów na nazwę dla ulicy, która w tym roku została przyłączona do Krosna wraz z terenem przeznaczonym pod budowę łącznika do drogi S19 oraz strefę inwestycyjną. W ankiecie wzięło udział 856 osób. Zgłoszono 225 propozycji nazw.

Wszystkie propozycje zostały przeanalizowane przez Komisję ds. Nadawania i Zmiany Nazw. Do drugiego etapu konsultacji Komisja wybrała siedem, które najtrafniej wpisują się w obowiązujące kryteria dotyczące nazewnictwa lub uzyskały największe poparcie.

Nazwy zakwalifikowane do głosowania:

  • Rozwojowa,
  • Iwestycyjna,
  • Zgody,
  • Dywizjonu 303,
  • Podoficerów Lotnictwa,
  • Łężańska,
  • Praw Kobiet.

Mapa - Odcinek drogi przyłączonej do Krosna, któremu zostanie nadana nazwa Odcinek drogi przyłączonej do Krosna, któremu zostanie nadana nazwa ( Źródło grafiki: UM Krosno)

- Nasza inicjatywa dotycząca nadania nazwy ulicy w procesie szerokich konsultacji to pierwszy etap włączania mieszkańców w procesy związane z zagospodarowaniem nowej części Krosna. Przyłączony do miasta teren ma strategiczne znaczenie dla rozwoju – zapewni dostęp do drogi ekspresowej S19 oraz atrakcyjne miejsca pracy poprzez stworzenie strefy dla innowacyjnych inwestorów - informuje dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta.

- Dziękuję wszystkim osobom, które przyłączyły się do akcji zgłaszania pomysłów na nazwę ulicy. Zapraszam do udziału w II etapie konsultacji. Propozycja z największą liczbą głosów oddanych przez mieszkańców zostanie skierowana pod obrady Rady Miasta Krosna, która podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie – dodaje zastępca prezydenta.

Źródło informacji: UM Krosno

Czytany 513 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 08 marzec 2021 11:57

Artykuły powiązane