fanpage facebook aviation24.pl fanpage twitter aviation24.pl kanał youtube aviation24.pl galeria instagram aviation24.pl

0

Dzisiaj w Łodzi odbyło się wydarzenie inaugurujące pierwszą w historii trasę Lufthansy z Łodzi do Monachium. Rejs o numerze (LH1628) rozpoczął się w Niemczech o godz. 8.05, a lądowanie w Łodzi miało miejsce o godz. 9.25. Maszyna została powitana salwą wodną. W drogę powrotną samolot udał się o godz. 10:00.

Po godzinie i 20 minutach pasażerowie wylądowali w stolicy Bawarii. Połączenia będą realizowane 5 razy w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Trasa będzie obsługiwana przez Bombardiera CRJ-900, zabierającego na pokład do 90 pasażerów w konfiguracji Klasy Biznes i Ekonomicznej. Lotnisko w Monachium to drugi największy port przesiadkowy w Niemczech i 5-gwiazdkowa baza Lufthansy na południu kraju.

śJesteśmy bardzo zadowoleni z otwarcia kolejnego, ważnego połączenia z Polski, która jest jednym z najszybciej rozwijających się rynków dla Lufthansy w Europie. Port lotniczy w Łodzi to 9. polskie lotnisko do którego latamy, co potwierdza naszą pozycję wiodącej, międzynarodowej tradycyjnej linii lotniczej w Polsce. Dzięki pięciu rejsom tygodniowo, oferta Lufthansy jest doskonałym wyborem nie tylko dla tych, którzy chcą podróżować po całym świecie, ale także dla pasażerów biznesowych, których obecność w regionie ciągle wzrasta. Od dziś podróżujący z Łodzi będą mogli wybrać spośród 137 kierunków w 44 krajach, które oferujemy obecnie z Monachium. powiedział Frank Wagner, Country Manager Lufthansa Group w Polsce.

Bardzo się cieszę, że mogę dziś otworzyć nowe połączenie do Monachium. Lufthansa to jedna z dziesięciu najlepszych linii lotniczych na świecie. Pojawienie się takiej linii pokazuje, że Łódź została doceniona jako rozwijające się gospodarczo miasto, coraz bardziej atrakcyjne i coraz piękniejsze. Połączenie Lufthansy jest niezwykle ważne nie tylko z punktu widzenia międzynarodowego biznesu, ale także turystów. Pomoże szybko i komfortowo dotrzeć do naszego miasta i docenić jego urodę, a w najbliższych latach Łódź będzie coraz częściej celem podróży. Już za rok będą u nas rozgrywane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej U20, a w 2024 roku będziemy gospodarzem EXPO Horticultural. Cały czas zmieniamy i rewitalizujemy nasze miasto, staramy się, żeby było coraz bardziej atrakcyjne. Mamy nadzieję, że połączenie do Monachium to dopiero początek naszej współpracy z Lufthansą. powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

Połączenie do Monachium pozwoli mieszkańcom Łodzi i regionu na szybki i bezpośredni dostęp do jednego z najważniejszych portów przesiadkowych w Europie. Port lotniczy w stolicy Bawarii umożliwia doskonałe połączenia zarówno ze wszystkimi najważniejszymi miastami Europy, jak też z Nowym Jorkiem, Chicago, Pekinem czy Toronto. Aglomeracja łódzka liczy 1,2 mln mieszkańców i w ostatnich latach bardzo dynamicznie się rozwija. Obecnie staje się kolejnym polskim zagłębiem dla firm, które szukają w Europie Środkowo-Wschodniej miejsca dla swoich centrów usług wspólnych. Siemens, Miele, Whirpool, czy Philips to tylko kilka znanych marek, które w ostatnim czasie rozbudowały lub otworzyły siedziby w mieście i regionie. Dwie ostatnie zapewniły ponad 400 miejsc pracy. Połączenie z Monachium będzie zatem bardzo ważne dla działającego i dynamicznie rozwijającego się tu biznesu. mówi dr Anna Midera, prezes Portu Lotniczego w Łodzi.

Lufthansa mocno skupia się na potencjale biznesowym w województwie łódzkim. Dzięki programowi Partner Plus Benefit dysponuje wzorcowym programem lojalnościowym dla klientów korporacyjnych oraz narzędziem do zarządzania podróżami dostępnym dla wszystkich firm w regionie. Już 300 łódzkich firm uczestniczy w programie.

Port Lotniczy w Monachium jest położony ok. 35 kilometrów na północny-wschód od Monachium. W wybudowanym specjalnie dla Lufthansy Terminalu 2, pod jednym dachem obsługiwane są wszystkie połączenia przewoźnika i linii partnerskich ze Star Alliance. Terminal został przystosowany do potrzeb ruchu przesiadkowego, co sprawia, że pasażerowie mogą przesiąść się na inny rejs w minimalnym czasie 30 minut.

W Terminalu 2 pasażerowie mogą korzystać ze stref ciszy, w których znajdują się wygodne fotele. Ci, którzy będą chcieli efektywnie wykorzystać czas oczekiwania, docenią bezpłatne WiFi, gniazdka elektryczne oraz wejścia USB. Na bardziej wymagających podróżujących czeka 11 saloników biznesowych Lufthansy. W 2017 roku Terminal 2 lotniska w Monachium został wyróżniony nagrodą World Airports Award, przyznawaną przez Instytut Skytrax, jako terminal numer 1 na świecie.

Źródło informacji i zdjęć: Lufthansa Press Release