Wydrukuj tę stronę
piątek, 18 wrzesień 2020 11:28

Airbus wesprze eksploatację śmigłowców NASA nawet przez 10 lat.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Airbus wesprze eksploatację śmigłowców NASA nawet przez 10 lat. Foto: Airbus

National Aeronautics and Space Administration (NASA) podpisała z Airbus Helicopters, Inc. wart 15 milionów dolarów kontrakt na zapewnienie pełnej dostępności zamówionych śmigłowców HCare Infinite. Kompleksowa umowa, wstępnie obejmująca dwa lata eksploatacji, z opcją przedłużenia do 10 lat, dotyczy pełnego spektrum wsparcia floty NASA, która będzie się składała z trzech H135.

Ich dostawy zaczną się jeszcze w tym miesiącu. Airbus zapewni dostępność operacyjną wiropłatów NASA, zarządzając wszystkimi planowanymi i nieplanowanymi ich obsługami, a także magazynem części zamiennych. Ponadto Airbus będzie odpowiedzialny za operacje lotnicze helikopterem poprzez utrzymywanie Centrum Kosmicznym NASA im. Kennedy'ego (KSC) na Florydzie dwóch pilotów, dwóch mechaników i jednego kierownika projektu.

„Dzięki umowie HCare NASA polegać będzie na doświadczeniu producenta w odniesieniu do kompleksowego zarządzania wszelkimi potrzebami wsparcia eksploatacji i usług logistycznych. Doświadczenie i wiedza pracowników Airbusa przydadzą się nam podczas przejścia z eksploatacji starzejącej się floty statków powietrznych do użytkowania zaawansowanych śmigłowców H135”, stwierdził David Ramsey, szef operacji lotniczych w NASA Kennedy Space Center. „Poziom wiedzy specjalistycznej bezpośredniego producenta zapewni nam płynne i bezpieczne wdrożenie nowych maszyn, pozwalając naszej komórce (KSC Flight Operations) skupić uwagę na wspieraniu programów i partnerów NASA, zaangażowanych w rozwój nauki, technologii, lotnictwa i badań kosmosu”.

NASA będzie użytkować nową flotę śmigłowców H135, kupionych w ramach odnowienia parku statków powietrznych, do różnych misji na Przylądku Canaveral, w tym do ochrony miejsc startów rakiet, ratownictwa medycznego i transportu personelu.

„Dla naszych klientów wyznacznikiem sukcesu jest to, że dysponują maszynami gotowymi do startu zawsze wtedy, gdy są one potrzebne. Nasze usługi wsparcia HCare dają gwarancję pełnej dostępności ich floty” - powiedział Anthony Baker, wiceprezes ds. obsługi klienta i usług w Airbus Helicopters, Inc. „Cały nasz zespół jest dumny z możliwości wspierania eksploracji kosmosu, zarówno dzięki dostawie nowych śmigłowców, jak i pełnych usługi wsparcia dla NASA”.

HCare Infinite to najbardziej wszechstronny poziom obsługi oferowany klientom przez Airbusa. Firma zobowiązuje się do zagwarantowania pełnej dostępności operacyjnej floty klienta, w tym wykonywania obsług, udzielania wsparcia technicznego oraz dostarczania części zamiennych, narzędzi i materiałów eksploatacyjnych. Oferowane przez Airbus Helicopters usługi wsparcia materiałowego HCare mogą mieć kilka poziomów. Zaczynają się od poziomów Easy (usługi z katalogu na żądanie) i Smart (cztery opcje dostępności godzinowej), a następnie stopniowo zwiększają się do poziomu najwyższego - Infinite (zobowiązanie do utrzymania pełnej dostępności statków powietrznych).

Airbus Helicopters Inc. jest wiodącym dostawcą wiropłatów w Stanach Zjednoczonych, z udziałem w rynku wynoszącym prawie 65%. Firma jest obecna w USA od 50 lat. Zespół ponad 750 pracowników zajmuje się produkcją i montażem maszyn H125 i UH-72 Lakota oraz zapewnia szkolenia, wsparcie posprzedażowe i pomoc techniczną dla prawie 3100 wiropłatów eksploatowanych w Ameryce Północnej.

Źródło informacji: Airbus

Czytany 729 razy

Artykuły powiązane