Wydrukuj tę stronę
środa, 28 październik 2020 13:24

Budują replikę PZL P.11c w Australii. Potrzebują pomocy w zdobyciu dokumentacji.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Budują replikę PZL P.11c w Australii. Potrzebują pomocy w zdobyciu dokumentacji. Foto: Illawarra Polish Museum

Na adres naszej skrzynki e-mail trafił list z prośbą o pomoc w zdobyciu dokumentacji śmigła do samolotu PZL P.11c. Publikujemy go na łamach naszego portalu. Być może ktoś z Państwa jest w posiadaniu danych, które pozwolą zbudować replikę samolotu w Australii?

"Nazywam się Janusz. Mieszkam w rejonie Wollongong, Nowa Południowa Walia, Australia w okolicy Sydney. Jestem członkiem sekcji historycznej przy The Illawarra Polish Museum. Nasza sekcja podjęła się budowy stacjonarnej repliki PZL P.11c. Poszukujemy dokumentacji śmigła to tego samolotu. Jak na razie to mamy tylko wymiar średnicy (3m) i bardzo uproszczony profil śmigła umieszczony w oryginalnej specyfikacji samolotu Polskich Zakładów Lotniczych. Wiemy że śmigło było zaprojektowane przez inż. J. Bukowskiego i wykonane w Fabryce śmigieł “W. Szomański i Sp” w Warszawie. Przypuszczamy że dokumentacja znajduje się gdzieś indziej. Jak dotąd nasze próby uzyskania opisu i dokumentacji technicznej pozwalającej na wykonanie wiernej kopii śmigła są bez powodzenia. W trakcie szukania informacji na ten temat trafiłem na Waszą stronę internetową ... Bardzo proszę w imieniu naszej grupy o pomoc."
 
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=716774892260089&id=119522375318680
 
Kontakt do Pana Janusza w redakcji pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 
Aviation24.pl/MB
Czytany 841 razy

Artykuły powiązane