Wydrukuj tę stronę
piątek, 23 październik 2020 14:27

Emirates SkyCargo utworzą największy na świecie hub cargo w Dubaju do pomocy przeciwko Covid-19.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Emirates SkyCargo utworzą największy na świecie hub cargo w Dubaju do pomocy przeciwko Covid-19. Foto: Emirates

Emirates SkyCargo zwiększają swoją gotowość na radzenie sobie  z logistycznymi zawiłościami związanymi z dystrybucją potencjalnej szczepionki przeciwko COVID-19. W Dubaju powstaje pierwszy na świecie dedykowany port lotniczy dla wspomnianej szczepionki.

Przewoźnik cargo ogłasza ponowne otwarcie terminala cargo Emirates SkyCentral DWC w Dubaju południowym, który będzie służył jako wyspecjalizowane centrum do przechowywania i dystrybucji szczepionki w łańcuchu chłodniczym.

Na filmie zobaczyć można jak powstaje największe na świecie centrum do obsługi dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19, które zgodne jest z dobrymi praktykami dystrybucji (GDP). 

Dział cargo Emirates powołał również specjalny zespół szybkiego reagowania, który koordynuje prośby różnych partnerów zaangażowanych w międzynarodowy ekosystem dystrybucji szczepionek i usprawnia reagowanie przewoźnika na prośby dotyczące transportu szczepionek.

Dubaj jest dobrze przygotowany, by posłużyć jako centrum dystrybucji szczepionek przeciwko COVID-19 na resztę świata. Mamy infrastrukturę, połączenia logistyczne i dobre położenie geograficzne. Rynki reprezentujące ponad 2/3 światowej populacji znajdują się w promieniu 8 godzin lotu od Dubaju. Poczynione przez lata inwestycje w transport wrażliwych na temperaturę farmaceutyków sprawiły, że Emirates SkyCargo i Dubaj to preferowany punkt tranzytowy dla cennych ładunków wśród największych, globalnych klientów branży farmaceutycznej. Utworzenie dedykowanego centrum operacyjnego dla szczepionek przeciwko COVID-19 to kluczowy projekt, który wykorzystuje naszą sieć, zasięg i kompetencje, możemy w ten sposób pozytywnie wpływać na życie ludzi na całym świecie – mówi Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Emirates.

Pierwsze na świecie dedykowane centrum lotnicze dla szczepionki przeciw COVID-19

Centrum Emirates SkyCargo w południowym Dubaju będzie największym na świecie ośrodkiem lotniczym dla szczepionek przeciwko COVID-19. Hub w Dubaju umożliwi przewoźnikowi loty do fabryk na całym świecie, przechowywanie i przygotowywanie przesyłek do dystrybucji regionalnej i globalnej.

Emirates SkyCentral DWC ma ponad 4000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej w kontrolowanej temperaturze z certyfikatem GDP. Umożliwia przechowywanie potencjalnych szczepionek przeciwko COVID-19 oraz ich dystrybucję na dużą skalę. Szacuje się, że placówka może pomieścić około 10 milionów fiolek szczepionek w temperaturze 2–8 stopni Celsjusza.

Najnowocześniejszą infrastrukturę Emirates SkyCentral DWC uzupełnia również jedna z największych na świecie flot Cool Dollys, które pomagają chronić ładunki wrażliwe na temperaturę podczas tranzytu między samolotem a terminalem cargo. Dodatkowo dostępność dużej liczby doków dla samochodów ciężarowych z kontrolowaną temperaturą oraz bliskość terminala do bram parkingowych dla samolotów zapewni sprawne odprawy ładunków przeznaczonych do dalszej dystrybucji. Oprócz chłodni Emirates SkyCargo będą również oferować strefy umożliwiające mrożenie i przepakowywanie szczepionek do globalnej dystrybucji dla swoich klientów.

Rozległy obiekt może potencjalnie obsłużyć miliony dawek szczepionek. Dzięki utworzeniu dedykowanego zespołu, Emirates SkyCargo efektywnie obsłużą dużą liczbę wniosków i transgranicznych transakcji po wprowadzeniu szczepionki na rynek. Dzięki połączeniu lotów regularnych i czarterowych przewoźnik cargo będzie mógł przewozić szczepionki na rynki, na których będą one najbardziej potrzebne.

Możliwości Emirates w przypadku transportu farmaceutyków

Emirates SkyCargo opracowują innowacyjne rozwiązania korzystając z dziesięcioleci doświadczeń zdobytych w transporcie produktów farmaceutycznych i szczepionek dla światowych producentów. Dzięki temu sprosta wyzwaniu, jakim jest globalna dystrybucja przyszłej szczepionki przeciwko COVID-19.

Od 2016 r. przewoźnik dokonał znacznych inwestycji w swoje możliwości transportu leków wrażliwych na temperaturę. Obejmowało to wprowadzenie wyspecjalizowanego produktu - Emirates Pharma oraz opracowanie dedykowanej infrastruktury farmaceutycznej z certyfikatem GDP zarówno w Dubaju, jak i w głównych punktach początkowych i docelowych w ramach korytarzy farmaceutycznych, które obecnie obejmują ponad 30 miast. Emirates SkyCargo przewiozły ponad ćwierć miliona ton ładunków farmaceutycznych w ciągu ostatnich czterech lat.

Dzięki flocie nowoczesnych i wydajnych samolotów szerokokadłubowych, sieci obejmującej obecnie ponad 130 kierunków na sześciu kontynentach oraz strategicznemu położeniu geograficznemu Dubaju, Emirates SkyCargo będą w stanie szybko przewozić dostawy szczepionek z zakładów produkcyjnych do ośrodków szczepień, a następnie dalej do reszty świata, wykorzystując zarówno loty regularne i pasażerskie.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Emirates SkyCargo pracowały nad przywróceniem siatki połączeń cargo, oferując usługi lotnicze do 75 miejsc do maja, 100 do lipca i prawie 135 do początku października. Sieć Emirates SkyCargo obejmuje wszystkie główne klastry farmaceutyczne i zakłady produkcyjne, ułatwiając ewentualny transport szczepionki przeciwko COVID-19 po rozpoczęciu jej produkcji.

Źródło informacji: Emirates

Czytany 681 razy

Artykuły powiązane