Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 kwiecień 2019 19:57

Gdzie w tym roku zobaczymy samoloty i śmigłowce BLMW...

Napisane przez BLMW
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Gdzie w tym roku zobaczymy samoloty i śmigłowce BLMW... Foto: Alan Wilson [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)]
W 2019 roku nie zabraknie okazji do zobaczenia samolotów i śmigłowców Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, nawet dalej od ich naturalnego środowiska, czyli morza.

Już 3 maja załogi dwóch śmigłowców zwalczania okrętów podwodnych Mi-14PŁ i załoga śmigłowca poszukiwawczo – ratowniczego W-3WARM reprezentować będą lotnictwo morskie, na warszawskim niebie, w Defiladzie Lotniczej z okazji XX lecia Polski w NATO.

Kolejna Defilada Lotnicza nad Warszawą z udziałem lotników morskich odbędzie się tradycyjnie z okazji Święta Wojska Polskiego – 15 sierpnia. Najważniejszą okazją do zaprezentowania samolotów i śmigłowców BLMW, zarówno w powietrzu jak i na ziemi będzie oczywiście Święto Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, 13 lipca 2019 roku, obchodzone w tym roku jubileuszowo, w 25 rocznicę utworzenia BLMW. W trakcie Pikniku Lotniczego, jaki tego dnia odbędzie się na lotnisku w Gdyni-Babich Dołach zobaczyć będzie można wszystkie samoloty i śmigłowce eksploatowane obecnie w BLMW, a kunszt pilotażu zaprezentują załogi śmigłowców ratowniczych oraz śmigłowców pokładowych i zwalczania okrętów podwodnych.
Dwukrotnie, choć tylko na ziemi zaprezentują się samoloty Brygady na pokazach zagranicznych. Najpierw w Faiford (Wielka Brytania), w trakcie pokazów AIR TATTO, a następnie w Ostrawie, z okazji NATO DaysOstrava & Czech Air Force Days. Dynamiczne pokazy w powietrzu maszyn lotnictwa morskiego zobaczyć będzie można w Iławie, Inowrocławiu, Płocku, Pruszczu Gdańskim, Kętrzynie i Gdyni, natomiast statki powietrzne BLMW na ziemi zobaczyć będzie można w Bydgoszczy, Katowicach, Lesznie, Tomaszowie Maz., Świdwinie, Mirosławcu, Łasku i Warszawie.

Źródło informacji: BLMW

Czytany 1746 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 23 kwiecień 2019 20:03

Artykuły powiązane