Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 marzec 2019 10:15

Rozwiązania Airbus bluelight dostępne w brytyjskim programie Data and Applications Solutions

Napisane przez Airbus / TBB
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozwiązania Airbus bluelight dostępne w brytyjskim programie Data and Applications Solutions Foto: Pixabay.com / Pixabay License

Firma Airbus Defence and Space została wybrana jako dostawca dla brytyjskiego programu Crown Commercial Service Data and Applications Solutions (DAS), a także weźmie udział zarówno w DAS Bluelight Operations, jak i Bluelight Solutions. Zapewni to użytkownikom bezpośredni dostęp do zamawiania usług Airbusa wraz z oprogramowaniem i komponentami technologicznymi, w tym pakietem produktów SAFEcommand.

Airbus SAFEcommand składa się z zestawu aplikacji i usług, które zapewniają efektywne przekazywanie informacji dotyczących dowodzenia i kierowania do zasobów mobilnych w terenie, co jest kluczowe dla spełnienia wymagań brytyjskich służb ratowniczych i straży pożarnej, dotyczących transmisji danych.

SAFEcommand może również służyć pomocą służbom bezpieczeństwa publicznego, administracji rządowej i organizacjom zajmującym się planowaniem i reagowaniem na sytuacje kryzysowe w osiągnięciu ich kluczowych celów „obowiązku opieki” poprzez dostarczanie w czasie rzeczywistym informacji o lokalizacji pojazdu w celu zintegrowanego planowania operacji i reagowania, a także transmisji wszystkich danych pojazdu.

Porozumienie DAS jest rozwiązaniem Crown Commercial Service, zastępującym Porozumienie Władz Lokalnych ws. Aplikacji Oprogramowania (RM1059) i Porozumienie Korporacyjne Rozwiązań ws. Oprogramowania (RM1042) i obowiązuje od marca 2019 roku.

Kluczowe zalety porozumienia DAS dla klientów to:

  • Kompleksowa obsługa
  • Małe, skoncentrowane, grupy dostawców
  • Uproszczony proces odnawiania umowy
  • Czas trwania porozumienia – 24 miesiące, z przedłużeniem o kolejne 24 miesiące
  • Czas odwołania umowy przez klienta wynosi 12-60 miesięcy, z przedłużeniem o kolejne 24 miesiące
  • Kontrakt przyznawany bezpośrednio lub w ramach mini-przetargów

Źródło informacji: Airbus / TBB

Czytany 1052 razy

Artykuły powiązane