Wydrukuj tę stronę
niedziela, 19 maj 2019 14:44

100-lecie Aeroklubu Poznańskiego na lotnisku Kąkolewo.

Napisane przez Aeroklub Poznański
Oceń ten artykuł
(1 głos)
100-lecie Aeroklubu Poznańskiego na lotnisku Kąkolewo. Grafika: Aeroklub Poznański

Aeroklub Poznański zaprasza na Piknik i Pokazy lotnicze z okazji 100-letniej rocznicy powstania Aeroklubu Polskiego w Poznaniu – pierwszej organizacji lotnictwa sportowego w niepodległej Polsce.

Obchody odbędą się w dniu 25 maja 2019 roku na  lotnisku w Kąkolewie. W programie pokazy lotnicze statków powietrznych cywilnych i wojskowych, w tym pokaz akrobacji zespołowej Grupy Akrobacyjnej „Żelazny”, pokazy akrobacji indywidualnej samolotowej i szybowcowej oraz przelot samolotu myśliwskiego F-16.

Dużym wydarzeniem będzie prezentacja replik historycznych samolotów z czasów walk niepodległościowych w latach 1918-1919 z Wielkopolskiej Eskadry Wolności. Pokazom towarzyszyć będzie wystawa sprzętu lotniczego oraz sprzętu wojskowego, wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy.
Podczas obchodów nastąpi uroczystość wręczenia Aeroklubowi Poznańskiemu, z okazji Jubileuszu 100-lecia, nowego sztandaru.

Współorganizatorem obchodów jest Politechnika Poznańska - partner Aeroklubu w przedsięwzięciach związanych z edukacją lotniczą i działalnością badawczą z zakresu lotnictwa cywilnego, dla której ten rok ma także wyjątkowy charakter. Uczelnia świętuje 100-lecie Wyższego Szkolnictwa Technicznego w Poznaniu.

Obchody odbywają się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Program obchodów:
12:00 - Piknik lotniczy,
15:00 - Uroczyste otwarcie pikniku i pokazów lotniczych:
- wystąpienia zaproszonych gości,
- wręczenie sztandaru Aeroklubowi Poznańskiemu,
16:00 - Pokazy lotnicze,
19:19 - Zakończenie pikniku.

Źródło informacji: Aeroklub Poznański

Czytany 2351 razy

Artykuły powiązane