środa, 20 listopad 2019 17:44

Linie Emirates ujawniają szczegóły na temat swojego pawilonu na Expo 2020. Kupują również 50 samolotów A350 XWB.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Expo 2020 z udziałem Emirates Expo 2020 z udziałem Emirates Foto: Emirates

Na mniej niż rok do zapowiadanego jako „najwspanialsze widowisko świata” Expo 2020 w Dubaju linie Emirates ujawniają szereg futurystycznych, interaktywnych technologii i atrakcji czekających na gości pawilonu Emirates podczas wystawy.

Wspólnie z naukowcami i partnerami z branży lotniczej przewoźnik stworzył pouczające i skłaniające do refleksji atrakcje związane z przyszłością lotnictwa, dostępne dla wszystkich zwiedzających Expo 2020 w Dubaju.

Linie Emirates rozpoczęły budowę pawilonu w tym roku. Przewoźnik położył już fundamenty i obecnie kończy wznoszenie stalowej konstrukcji budynku.

– W pawilonie Emirates na Expo 2020 będzie można podejrzeć przyszłość lotnictwa komercyjnego w 2071 roku, odkrywając nowe granice nauki i technologii w oczekiwaniu na następne 50 lat podróży lotniczych. Pokazywane przez nas koncepcje mają inspirować i informować gości o wielu przełomowych rozwiązaniach opartych na zrównoważonym rozwoju wprowadzonych i wciąż doskonalonych przez branżę lotniczą. Interaktywne atrakcje pozwolą zwiedzającym eksperymentować z nowoczesnymi płatowcami, układami napędowymi, futurystycznymi kadłubami i ultranowoczesnymi materiałami kompozytowymi. Podobnie jak cała wystawa, pawilon Emirates na Expo 2020 da zwiedzającym poczucie, że twórczy duch, innowacje i postęp technologiczny poprowadzi nas ku lepszej przyszłości – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Oto kilka spośród wielu atrakcji czekających na gości pawilonu Emirates, które dadzą wyobrażenie o tym, jak podróż lotnicza będzie kształtować się przez następne dziesięciolecia:

Spersonalizowana wycieczka

Na początku zwiedzania każdy gość otrzymuje „ziarno”, czyli kulę dającą wstęp do kolejnych atrakcji w pawilonie Emirates. Następnie zwiedzający wchodzą w interakcje z rozmaitymi instalacjami poświęcone różnym aspektom lotnictwa przyszłości. Poszczególne interakcje zostaną nagrane przez „ziarno” i odtworzone na końcu zwiedzania, dzięki czemu każda wizyta będzie miała niepowtarzalny charakter.

Jak działa samolot

Animacje z wykorzystaniem holograficznych modeli futurystycznych samolotów wyjaśnią działanie samolotu, wizualizując fizyczne właściwości siły nośnej, ciągu, grawitacji i oporu. Goście będą mogli oddziaływać na wyświetlane animacje, aby przekonać się, jak kombinacja niskiego ciśnienia atmosferycznego i kształtu skrzydła tworzy siłę nośną, która w połączeniu z pozostałymi elementami umożliwia lot.

Czystsze niebo

Wprowadzenie większej liczby odnawialnych i zrównoważonych rozwiązań w lotnictwie to jeden z ważniejszych priorytetów branży, który ma zapewnić czystszą i cichszą przestrzeń powietrzną. „Czystsze niebo” w pawilonie Emirates to angażująca zmysły instalacja poświęcona kluczowym kwestiom ekologicznym w kontekście rosnącej liczby pasażerów i postępów technologicznych oraz obiecujących innowacji. Goście będą mogli rozwiązać quiz, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii lotniczych opracowywanych w celu walki ze zmianą klimatu.

Laboratorium przyszłości

Co sprawi, że samoloty przyszłości będą lżejsze, szybsze i mocniejsze? Goście laboratorium przyszłości będą mieli okazję przetestować technologie i prześledzić serię eksperymentów przeprowadzanych przez ramiona robotów. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska eksperymentom związanym z materiałami kompozytowymi, drukiem 4D, biomimetyką, projektowaniem generatywnym i materiałami samonaprawiającymi się.

Ciąg i napęd

Zwiedzający będą mogli znaleźć informacje na temat silników i paliw przyszłości z przezroczystych animowanych ekranów i ruchomych grafik przedstawiających realistyczne modele silników samolotów. Futurystyczne koncepcje będą oparte o różne rodzaje silników – ponaddźwiękowe, wodorowe, hybrydowe i elektryczne – pokazując, jaki wpływ mają na poziom emisji, ekologię, wygodę i prędkość lotu.

Projektowanie idealnego samolotu

Na kolejnym etapie zwiedzania goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, projektując i lecąc własnym modelem samolotu przyszłości. Za pomocą interfejsu ultrahaptycznego będzie można zbudować swój samolot i przetestować go w symulatorze lotu. Duże ekrany holograficzne ułatwią ocenę kolejnych rozwiązań konstrukcyjnych na bieżąco. Zwiedzający będą mogli zaprojektować samolot, określając zasięg, rodzaj silnika i skrzydeł czy malowanie, a następnie dokonać jego „oblotu”, który sprawdzi jego ekologiczność, prędkość, zasięg i komfort pasażerów.

Lotnisko przyszłości

Linie Emirates zaprezentują także wizualizację lotniska przyszłości, dzięki której zwiedzający dowiedzą się, jak biometryka, analityka danych i inteligentne technologie odmienią naziemną obsługę pasażera. Z prezentacji goście dowiedzą się wszystkiego na temat odprawy celnej bez zakłóceń, systemów bezpieczeństwa, innowacji w obsłudze bagażowej oraz pojazdów elektrycznych i inteligentnych systemów gospodarki odpadami.

Na pokładzie samolotu jutra

Korzystając z interaktywnych zestawów VR, zwiedzający będą mogli obejrzeć wnętrza samolotu przyszłości. Zasiadając w fotelach, będą mogli sterować elementami wirtualnego samolotu – interaktywnymi oknami (które w całości zastąpią tradycyjne okna), systemem komunikacji pokładowej, zasłonami akustycznymi czy zautomatyzowanymi wózkami – oraz wybierać widoki różnych rodzajów kabin i układów foteli.

Zalążek przyszłości

Po oddaniu „ziarna” w celu przesłania danych, zwiedzanie pawilonu Emirates zostanie zwieńczone multisensorycznym filmem 360° łączącym dynamiczną narrację i piękną grafikę 3D z informacjami o zwiedzających zgromadzonych podczas wycieczki, co zapewni wyjątkowy i niezapomniany koniec wizyty.

Wystawa Expo 2020 w Dubaju potrwa od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku. Już zdążyła zyskać miano „najwspanialszego widowiska świata” ze względu na zapowiadaną różnorodność wyjątkowych atrakcji w pawilonach 192 krajów prezentujących wiele osiągnięć naszej cywilizacji i stanowiących inspirację na przyszłość, a także bogaty program rozrywkowy obejmujący między innymi codzienne imprezy na żywo, festiwale muzyczne i kulturalne, wydarzenia kulinarne oraz inspirujące wykłady i warsztaty.

_______________________

Natomiast Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates – największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie – dokonały wiążącego zamówienia na 50 samolotów A350-900 XWB o łącznej wartości 16 mld dolarów (58,7 mld AED) według cen katalogowych. Dostawy napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB samolotów A350 XWB mają rozpocząć się w maju 2023 i potrwać do 2028 roku.

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, podpisał umowę z Guillaume’em Faurym, prezesem firmy Airbus. Umowa zakupu zastępuje podpisany w lutym list intencyjny, w którym linie Emirates deklarowały zakup 30 samolotów A350 i 40 A330Neo.

– Dzisiaj z radością składamy wiążące zamówienie na 50 samolotów A350 XWB wyposażonych w silniki Rolls-Royce Trent XWB. Naszą decyzję poprzedziła gruntowna analiza różnych dostępnych modeli samolotów i naszych własnych planów dotyczących floty. Inwestycje w nowoczesne i wydajne samoloty stanowią część wieloletniej strategii Emirates. Jesteśmy przekonani, że A350 XWB sprawdzi się doskonale – powiedział Szejk Al Maktoum.

– Uzupełniając nasze Airbusy A380 i Boeingi 777, A350 zwiększą naszą elastyczność operacyjną pod względem oferowania, zasięgu i rozmieszczenia samolotów. W rezultacie wzmacniamy nasz model biznesowy, zapewniając sprawne i wygodne loty do Dubaju lub przez Dubaj, gdzie znajduje się nasz port macierzysty.

– Warta 16 mld dolarów umowa jest wyrazem naszej wiary w przyszłość sektora lotniczego Zjednoczonych Emiratów Arabskich i silnego wsparcia strategii Dubaju jako globalnego ogniwa łączącego miasta, społeczności i gospodarki za pośrednictwem nowoczesnego sektora lotniczego na najwyższym poziomie – dodał Szejk Al Maktoum.

– Jesteśmy zaszczyceni ogromnym zaufaniem, jakim linie Emirates obdarzyły nasz najnowszy samolot szerokokadłubowy, zacieśniając naszą współpracę. A350 przyniesie flocie przewoźnika bezkonkurencyjne oszczędności i korzyści ekologiczne. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy A350 w barwach Emirates! – powiedział Guillaume Faury, prezes firmy Airbus.

A350 umożliwi liniom Emirates obsługę kilku nowych rynków, nie tylko w regionie, ale także na długich trasach o czasie przelotu do 15 godzin z Dubaju. Przewoźnik zamierza wyposażyć swoje A350 w najnowsze produkty i oferować różne konfiguracje kabin, w tym klasę Premium Economy.

Obecnie flota Emirates składa się wyłącznie z wydajnych i nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych, w tym słynnych Airbusów A380 i popularnych Boeingów 777. Przewoźnik wykonuje loty z Dubaju do przeszło 150 miast na sześciu kontynentach, oferując wielokrotnie nagradzane usługi pokładowe i naziemne.

Źrodło informacji: Emirates

Czytany 446 razy

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora. Zasady publikacji komentarzy pod publikacjami znajdziesz pod linkiem: https://aviation24.pl/polityka-prywatnosci

Redakcja poleca

Sie 18, 2019
Zazwyczaj miało to wyglądać tak: ... Calutka ulica wstała już do pracy, z wyjątkiem jednego, śpiącego gieroja… Gieroj się nie spieszy, bo wie że nie ...
Sie 14, 2019
Miejscowość Czarna Góra i położone na jej terenie wzniesienie Litwinka w roku 1923 były świadkami ważnego wydarzenia związanego z historią polskiego ...
Sie 11, 2019
W dniu 11 sierpnia 1994 roku o godz. 13.17 miało miejsce najtragiczniejsze zdarzenie w historii polskiego ratownictwa górskiego. W czasie pełnienia ...
Sie 08, 2019
W ostatni weekend sierpnia 2021 roku odbędą się w Radomiu kolejne Międzynarodowe Pokazy Lotnicze Air Show - zapowiedział wiceminister obrony ...
Lip 06, 2019
Aspirant sztabowy Radosław Szukała, na co dzień kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Patrolowego w Komendzie Miejskiej ...
Lip 10, 2019
10 lipca 2019 r. odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej. Bezzałogowa konstrukcja ...
Lip 10, 2019
115 lat temu urodził się pułkownik pilot Zdzisław Krasnodębski, twórca i pierwszy dowódca legendarnego myśliwskiego Dywizjonu 303, który wsławił się ...
Lip 04, 2019
Portal Polska-zbrojna.pl opublikował rozmowę z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. "Nie powierzamy naszego bezpieczeństwa wyłącznie ...
Kwi 12, 2019
Zespół Flaris opublikował kolejny film z lotów testowych Flarisa. Tym razem to materiał filmowy z przygotowań tego nowatorskiego samolotu odrzutowego ...

Najczęściej czytane

Gru 14, 2019
LPR pozyska do swojej lotniczej floty dwa zupełnie nowe małe odrzutowe samoloty Learjet 75 Liberty. 13 grudnia 2019 r. w Centrali Lotniczego ...
Gru 11, 2019
Choć 100-lecie polskiego lotnictwa obchodziliśmy w zeszłym roku, to właśnie teraz 12 grudnia 2019 roku Narodowy Bank Polski wpro­wadza do obiegu ...
Gru 06, 2019
6 grudnia 2019 r. na placu przed pomnikiem Bohaterskim Lotnikom Dęblińskiej Szkoły Orląt odbyła się 123 Promocja Oficerska. Wśród zaproszonych gości ...
Gru 09, 2019
W 8. Bazie Lotnictwa Transportowego odbył się lot pożegnalny generała brygady pilota doktora Mirosława Jemielniaka, byłego dowódcy 3. Skrzydła ...
Gru 03, 2019
Lotnisko Strachowice niedługo stanie się niezwykle ważnym miejscem na wojskowej mapie. Właśnie w tym miejscu powstanie baza transportowa Sił ...
Gru 10, 2019
Kapitan pilot Mieczysław Medwecki jest pierwszym poległym polskim lotnikiem i zarazem pierwszym poległym lotnikiem państw walczących z III Rzeszą w ...
Paź 29, 2019
Biuro wspólnego programu F-35 i Lockheed Martin podpisały umowę o wartości 34 miliardów dolarów na produkcję i dostawę 478 samolotów F-35 po ...
Paź 25, 2019
Jak informuje brytyjska firma Reaction Engines, został przetestowany nowy silnik wyposażony w innowacyjną chłodnicę przepływu powietrza z ...
Paź 28, 2019
Wraz z końcem października zaczyna obowiązywać zimowa oferta lotów, która trwa w tym sezonie od 27.10.2019 do 28.03.2020. W najnowszym rozkładzie ...
Paź 26, 2019
Ciężki sprzęt od kilku tygodni pracuje na Sadkowie. Ekipa firmy Max Bögl Polska pracuje już przy nowym odcinku drogi startowej. Równolegle trwają też ...
Paź 23, 2019
W poniedziałek, 21 października AN-2 wzniósł się w powietrze! Przelot techniczny został wykonany przez bardzo doświadczoną załogę. Za sterami zasiadł ...
Paź 25, 2019
"W ciągu ostatnich miesięcy Boeing osiągnął znaczący postęp w pracach nad bezpiecznym powrotem 737 MAX do eksploatacji." - informuje koncern lotniczy ...

Nasze wywiady

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w tym roku przypada 100-Lecie Lotnictwa Polskiego oraz 100-Lecie Niepodległości ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które jest znane w całej Polsce. Pani Małgorzata była stewardesa PLL LOT, jedna z ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda ...
Lut 04, 2018
Wczoraj w Hotelu Aiport Okęcie odbyła się impreza Open Day Cumulusy 2017. Organizatorzy Krzysztof Sondej i Maciej Stroiński wraz z gościem specjalnym ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat swoim tańcem w tunelu aerodynamicznym, popularyzując i zwracając uwagę na nową, ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze miasteczko Kazimierz nad Wisłą. Jednak nie udaliśmy się tam tylko w celach ...
Wrz 05, 2017
W imieniu firmy Eurofighter Jagdflugzeug GmbH i jej firm partnerskich z przyjemnością zapraszamy na briefing prasowy poświęcony możliwościom, ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 24 Stycznia 2020    |    Wydarzyło się: 1969 – W Zamłyniu (województwo śląskie) rozbił się myśliwiec MiG-21; zginął pilot. 2008 – Prezydent RP Lech Kaczyński ogłosił trzydniową żałobę narodową w związku z katastrofą lotniczą pod Mirosławcem. 1961 - Dokonano oblotu amerykańskiego samolotu pasażerskiego Convair 990 Coronado. 1974 – Doszło do katastrofy samolotu Douglas C-47 Skytrain sił powietrznych Togo, którą jako jedyny przeżył prezydent Gnassingbé Eyadéma, a zginęło m.in. kilku wysokich rangą wojskowych. 2011 - W samobójczym zamachu bombowym na lotnisku Domodiedowo pod Moskwą zginęło 38 osób (wraz z zamachowcem), a 170 zostało rannych. 1986 - Sonda kosmiczna Voyager 2 przeleciała w odległości 81 500 km od Urana. 1975 – Radziecka stacja orbitalna Salut 3 spłonęła nad Pacyfikiem. 1888 - Urodził się Ernst Heinkel, niemiecki przedsiębiorca i konstruktor lotniczy (zm. 1958).

Lotnicza książka

Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu, może go zaspokoić sięgając po ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i opowiadania przedstawione w niniejszej książce, zostały zapisane przeze mnie już ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe elementy sukcesu w eksploracji kosmosu. Po lądowaniu na Księżycu na wiele lat ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród nas coraz mniej. Wypowiedzi tych, którzy pozostali jeszcze przy życiu, zebrał ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodziliśmy w tym roku co najmniej setkę różnych ...
Lis 14, 2018
Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie zaprasza na oblot książki pt. "Dotykając nieba. Śpiewnik pieśni i piosenek lotniczych", w czwartek 6 grudnia 2018 ...
Lis 03, 2018
Wiedza o tym, że zaatakowana 1 września 1939 roku Rzeczpospolita daremnie oczekiwała obiecanej jej lotniczej pomocy zachodnich aliantów, jest w ...
Sie 22, 2018
Pasjonująca historia polskich pilotów, których odwaga i męstwo przyczyniły się do uratowania Anglii w czasie bitwy powietrznej w 1940 roku. To także ...
Cze 08, 2018
Książka, która zdaniem Mariusza Szczygła warta jest złamania siódmego przykazania. Już nie musisz jej kraść! Tom Wolfe, Najlepsi. Kowboje, którzy ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz samych pokazach lotniczych zorganizowanych w ramach Air Show Radom 2018. Ponieważ ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia lotu atlantyckiego Ludwika Idzikowskiego i 30-lecia MiGa-29, Niebo bez Granic ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez granic" w roku 100-lecia Niepodległości Polski i 100-lecia Biało-Czerwonej ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim Okęciu wylądował nowy nabytek LOT-u Dreamliner B787-9. Przyleciał wprost z Everett, ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś możecie zobaczyć co działo się podczas konferencji prasowej tego oszałamiającego ...
Top