Wydrukuj tę stronę
niedziela, 31 maj 2020 13:42

Samolot który leciał do Moskwy został zawrócony z powodu pilota z Covid-19.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zdjęcia poglądowe - Air India Zdjęcia poglądowe - Air India Foto: Pixabay.com / Pixabay License

Lot Air India 1945 do Moskwy, został przerwany, po tym jak się okazało, że jeden z pilotów znajdujących się na pokładzie, który leciał jako zmiana, był zarażony koronawirusem. Samolot został zawrócony do Delhi.

Od 7 maja Indie rozpoczęły misję przewozu swoich obywateli do ojczystego kraju i lot, który został zawrócony, również w niej uczestniczył.

Dyrektor Generalny Urzędu Regulacji Lotnictwa wszczął dochodzenie w sprawie "poważnego uchybienia". W swojej wstępnej analizie DGCA stwierdziła, że był to "poważny błąd" państwowego przewoźnika Air India i poprosił o pełny raport w tej sprawie.

Samolot Airbus A320NEO odbywał lot przez Pakistan, Afganistan i był w drodze na północ od Buchary w Uzbekistanie. Gdy miał zamiar przekroczyć uzbecką przestrzeń powietrzną, załoga otrzymała informację, że jeden z pilotów miał pozytywny wynik badań na obecność wirusa COVID-19. Samolot został zawrócony przez kontrolę ruchu lotniczego.

Lot AI-1945 powrócił do Delhi około godziny 12.30, a załoga została poddana kwarantannie zgodnie z normami. Samolot został poddany dezynfekcji.

Źródło informacji: Gulf Aviation News, Air India

Czytany 843 razy

Artykuły powiązane