Wydrukuj tę stronę
wtorek, 23 październik 2018 08:59

Jak wkroczyć w świat latania. Cykl filmów "No to Lecimy!".

Napisane przez No to Lecimy
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
„No to lecimy!” to projekt skierowany do każdego, począwszy od tylko zainteresowanych jak wygląda przelot małym samolotem, do zagorzałych fanów lotnictwa, którzy za wszelką cenę chcą postawić pierwsze kroki w kierunku uzyskania licencji. Od dziś portal Aviation24.pl został patronem medialnym filmowego projektu pilota Macieja Słomki.
Jak Maciej opisuje swoją działalność? - "W moich filmach oraz na stronie internetowej przedstawiam jak wygląda wykonywanie lotu w granicach lotnictwa ogólnego, dzielę się też wskazówkami i wieloma ciekawymi informacjami odnośnie samolotu, lotnisk, i procedur. Moim celem jest budowa nalotu do dalszych uprawnień i licencji lotniczych oraz dzielenie się z innymi moją pasją.
 
W tym filmie przedstawię lot samolotem jednosilnikowym tłokowym - Tecnam P2002JF. Wystartuję z Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Łodzi, gdzie wykonam dwa konwojery, a następnie wyląduję na lotnisku Michałków koło Ostrowa Wielkopolskiego. W rzeczywistości lot trwał prawie dwie godziny, co można było odczuć będąc zamkniętym w „małej szklarni". Na mojej stronie znajdują się zapisy i wykresy bazujące na danych GPS z każdego lotu. Przypominam, że jestem tylko pilotem dzielącym się doświadczeniami, moich materiałów nie można uważać za edukacyjne."

 
Więcej zobaczycie na: https://ntlecimy.pl/
Czytany 3548 razy

Artykuły powiązane