środa, 20 listopad 2019 17:44

Linie Emirates ujawniają szczegóły na temat swojego pawilonu na Expo 2020. Kupują również 50 samolotów A350 XWB.

Napisane przez Aviation24.pl
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Expo 2020 z udziałem Emirates Expo 2020 z udziałem Emirates Foto: Emirates

Na mniej niż rok do zapowiadanego jako „najwspanialsze widowisko świata” Expo 2020 w Dubaju linie Emirates ujawniają szereg futurystycznych, interaktywnych technologii i atrakcji czekających na gości pawilonu Emirates podczas wystawy.

Wspólnie z naukowcami i partnerami z branży lotniczej przewoźnik stworzył pouczające i skłaniające do refleksji atrakcje związane z przyszłością lotnictwa, dostępne dla wszystkich zwiedzających Expo 2020 w Dubaju.

Linie Emirates rozpoczęły budowę pawilonu w tym roku. Przewoźnik położył już fundamenty i obecnie kończy wznoszenie stalowej konstrukcji budynku.

– W pawilonie Emirates na Expo 2020 będzie można podejrzeć przyszłość lotnictwa komercyjnego w 2071 roku, odkrywając nowe granice nauki i technologii w oczekiwaniu na następne 50 lat podróży lotniczych. Pokazywane przez nas koncepcje mają inspirować i informować gości o wielu przełomowych rozwiązaniach opartych na zrównoważonym rozwoju wprowadzonych i wciąż doskonalonych przez branżę lotniczą. Interaktywne atrakcje pozwolą zwiedzającym eksperymentować z nowoczesnymi płatowcami, układami napędowymi, futurystycznymi kadłubami i ultranowoczesnymi materiałami kompozytowymi. Podobnie jak cała wystawa, pawilon Emirates na Expo 2020 da zwiedzającym poczucie, że twórczy duch, innowacje i postęp technologiczny poprowadzi nas ku lepszej przyszłości – powiedział Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates.

Oto kilka spośród wielu atrakcji czekających na gości pawilonu Emirates, które dadzą wyobrażenie o tym, jak podróż lotnicza będzie kształtować się przez następne dziesięciolecia:

Spersonalizowana wycieczka

Na początku zwiedzania każdy gość otrzymuje „ziarno”, czyli kulę dającą wstęp do kolejnych atrakcji w pawilonie Emirates. Następnie zwiedzający wchodzą w interakcje z rozmaitymi instalacjami poświęcone różnym aspektom lotnictwa przyszłości. Poszczególne interakcje zostaną nagrane przez „ziarno” i odtworzone na końcu zwiedzania, dzięki czemu każda wizyta będzie miała niepowtarzalny charakter.

Jak działa samolot

Animacje z wykorzystaniem holograficznych modeli futurystycznych samolotów wyjaśnią działanie samolotu, wizualizując fizyczne właściwości siły nośnej, ciągu, grawitacji i oporu. Goście będą mogli oddziaływać na wyświetlane animacje, aby przekonać się, jak kombinacja niskiego ciśnienia atmosferycznego i kształtu skrzydła tworzy siłę nośną, która w połączeniu z pozostałymi elementami umożliwia lot.

Czystsze niebo

Wprowadzenie większej liczby odnawialnych i zrównoważonych rozwiązań w lotnictwie to jeden z ważniejszych priorytetów branży, który ma zapewnić czystszą i cichszą przestrzeń powietrzną. „Czystsze niebo” w pawilonie Emirates to angażująca zmysły instalacja poświęcona kluczowym kwestiom ekologicznym w kontekście rosnącej liczby pasażerów i postępów technologicznych oraz obiecujących innowacji. Goście będą mogli rozwiązać quiz, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii lotniczych opracowywanych w celu walki ze zmianą klimatu.

Laboratorium przyszłości

Co sprawi, że samoloty przyszłości będą lżejsze, szybsze i mocniejsze? Goście laboratorium przyszłości będą mieli okazję przetestować technologie i prześledzić serię eksperymentów przeprowadzanych przez ramiona robotów. Zwiedzający będą mogli przyjrzeć się z bliska eksperymentom związanym z materiałami kompozytowymi, drukiem 4D, biomimetyką, projektowaniem generatywnym i materiałami samonaprawiającymi się.

Ciąg i napęd

Zwiedzający będą mogli znaleźć informacje na temat silników i paliw przyszłości z przezroczystych animowanych ekranów i ruchomych grafik przedstawiających realistyczne modele silników samolotów. Futurystyczne koncepcje będą oparte o różne rodzaje silników – ponaddźwiękowe, wodorowe, hybrydowe i elektryczne – pokazując, jaki wpływ mają na poziom emisji, ekologię, wygodę i prędkość lotu.

Projektowanie idealnego samolotu

Na kolejnym etapie zwiedzania goście będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w praktyce, projektując i lecąc własnym modelem samolotu przyszłości. Za pomocą interfejsu ultrahaptycznego będzie można zbudować swój samolot i przetestować go w symulatorze lotu. Duże ekrany holograficzne ułatwią ocenę kolejnych rozwiązań konstrukcyjnych na bieżąco. Zwiedzający będą mogli zaprojektować samolot, określając zasięg, rodzaj silnika i skrzydeł czy malowanie, a następnie dokonać jego „oblotu”, który sprawdzi jego ekologiczność, prędkość, zasięg i komfort pasażerów.

Lotnisko przyszłości

Linie Emirates zaprezentują także wizualizację lotniska przyszłości, dzięki której zwiedzający dowiedzą się, jak biometryka, analityka danych i inteligentne technologie odmienią naziemną obsługę pasażera. Z prezentacji goście dowiedzą się wszystkiego na temat odprawy celnej bez zakłóceń, systemów bezpieczeństwa, innowacji w obsłudze bagażowej oraz pojazdów elektrycznych i inteligentnych systemów gospodarki odpadami.

Na pokładzie samolotu jutra

Korzystając z interaktywnych zestawów VR, zwiedzający będą mogli obejrzeć wnętrza samolotu przyszłości. Zasiadając w fotelach, będą mogli sterować elementami wirtualnego samolotu – interaktywnymi oknami (które w całości zastąpią tradycyjne okna), systemem komunikacji pokładowej, zasłonami akustycznymi czy zautomatyzowanymi wózkami – oraz wybierać widoki różnych rodzajów kabin i układów foteli.

Zalążek przyszłości

Po oddaniu „ziarna” w celu przesłania danych, zwiedzanie pawilonu Emirates zostanie zwieńczone multisensorycznym filmem 360° łączącym dynamiczną narrację i piękną grafikę 3D z informacjami o zwiedzających zgromadzonych podczas wycieczki, co zapewni wyjątkowy i niezapomniany koniec wizyty.

Wystawa Expo 2020 w Dubaju potrwa od 20 października 2020 do 10 kwietnia 2021 roku. Już zdążyła zyskać miano „najwspanialszego widowiska świata” ze względu na zapowiadaną różnorodność wyjątkowych atrakcji w pawilonach 192 krajów prezentujących wiele osiągnięć naszej cywilizacji i stanowiących inspirację na przyszłość, a także bogaty program rozrywkowy obejmujący między innymi codzienne imprezy na żywo, festiwale muzyczne i kulturalne, wydarzenia kulinarne oraz inspirujące wykłady i warsztaty.

_______________________

Natomiast Podczas wystawy Dubai Airshow 2019 linie Emirates – największe międzynarodowe linie lotnicze na świecie – dokonały wiążącego zamówienia na 50 samolotów A350-900 XWB o łącznej wartości 16 mld dolarów (58,7 mld AED) według cen katalogowych. Dostawy napędzanych silnikami Rolls-Royce Trent XWB samolotów A350 XWB mają rozpocząć się w maju 2023 i potrwać do 2028 roku.

Jego Wysokość Szejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, prezes zarządu Grupy Emirates, podpisał umowę z Guillaume’em Faurym, prezesem firmy Airbus. Umowa zakupu zastępuje podpisany w lutym list intencyjny, w którym linie Emirates deklarowały zakup 30 samolotów A350 i 40 A330Neo.

– Dzisiaj z radością składamy wiążące zamówienie na 50 samolotów A350 XWB wyposażonych w silniki Rolls-Royce Trent XWB. Naszą decyzję poprzedziła gruntowna analiza różnych dostępnych modeli samolotów i naszych własnych planów dotyczących floty. Inwestycje w nowoczesne i wydajne samoloty stanowią część wieloletniej strategii Emirates. Jesteśmy przekonani, że A350 XWB sprawdzi się doskonale – powiedział Szejk Al Maktoum.

– Uzupełniając nasze Airbusy A380 i Boeingi 777, A350 zwiększą naszą elastyczność operacyjną pod względem oferowania, zasięgu i rozmieszczenia samolotów. W rezultacie wzmacniamy nasz model biznesowy, zapewniając sprawne i wygodne loty do Dubaju lub przez Dubaj, gdzie znajduje się nasz port macierzysty.

– Warta 16 mld dolarów umowa jest wyrazem naszej wiary w przyszłość sektora lotniczego Zjednoczonych Emiratów Arabskich i silnego wsparcia strategii Dubaju jako globalnego ogniwa łączącego miasta, społeczności i gospodarki za pośrednictwem nowoczesnego sektora lotniczego na najwyższym poziomie – dodał Szejk Al Maktoum.

– Jesteśmy zaszczyceni ogromnym zaufaniem, jakim linie Emirates obdarzyły nasz najnowszy samolot szerokokadłubowy, zacieśniając naszą współpracę. A350 przyniesie flocie przewoźnika bezkonkurencyjne oszczędności i korzyści ekologiczne. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy A350 w barwach Emirates! – powiedział Guillaume Faury, prezes firmy Airbus.

A350 umożliwi liniom Emirates obsługę kilku nowych rynków, nie tylko w regionie, ale także na długich trasach o czasie przelotu do 15 godzin z Dubaju. Przewoźnik zamierza wyposażyć swoje A350 w najnowsze produkty i oferować różne konfiguracje kabin, w tym klasę Premium Economy.

Obecnie flota Emirates składa się wyłącznie z wydajnych i nowoczesnych samolotów szerokokadłubowych, w tym słynnych Airbusów A380 i popularnych Boeingów 777. Przewoźnik wykonuje loty z Dubaju do przeszło 150 miast na sześciu kontynentach, oferując wielokrotnie nagradzane usługi pokładowe i naziemne.

Źrodło informacji: Emirates

Czytany 1052 razy

Skomentuj

Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji administratora. Zasady publikacji komentarzy pod publikacjami znajdziesz pod linkiem: https://aviation24.pl/polityka-prywatnosci

Redakcja poleca

Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich ...
Paź 09, 2020
Już wkrótce pierwsi komercyjni pasażerowie mogą podróżować z naddźwiękową prędkością. Zbudowany właśnie odrzutowiec poleci po raz pierwszy ...
Paź 07, 2020
Brzydka może być pogoda, brzydki może być oddech, brzydkich kobiet nie ma, tylko wina czasem brak (żeby nie wyjść na męskiego szowinistę - dotyczy to ...
Paź 01, 2020
Czy to sen czy jawa? Tym pytaniem można by w zasadzie rozpocząć ten nietypowy przegląd modelarskich konstrukcji lotniczych. Jednak po bliższym ...
Cze 25, 2020
W związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie katastrofy lotu PIA PK8303 w Karaczi, w którym uczestniczyło 99 osób, w tym 8 członków załogi, ...
Cze 24, 2020
Należąca do sił Włoskich Sił Powietrznych (AMI) baza w Aviano była świadkiem historycznego wydarzenia. Po raz pierwszy wykonano w niej tzw. marsz ...
Cze 22, 2020
Wczoraj doszło do kolejnej interwencji funkcjonariuszy Grupy Interwencji Specjalnych z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie na pokładzie ...
Cze 20, 2020
Dwa amerykańskie bombowce strategiczne B-2 Spirit z 509. Skrzydła Bombowego USAF, spotkały się 18 czerwca za kołem podbiegunowym z norweskimi ...
Cze 18, 2020
Amerykański Bell jest gotowy, aby dostarczyć Polsce nowoczesne rozwiązania śmigłowcowe dostosowane do Kruka, Perkoza i Kondora, uwzględniając ...

Najczęściej czytane

Paź 18, 2020
Od roku w pracowni aerografu Przemysława Drozda powstaje model TS-11 Biało-czerwonej Iskry nr 5. Jedyny taki istniejący model w imponującej skali 1:7 ...
Paź 15, 2020
Rodzice siedmioletniego Polaka, który zginął w katastrofie lotniczej w 2018 r., wytoczyli proces przeciwko Irish Parachute Club i właścicielom ...
Paź 13, 2020
Krzysztof z Zebrzydowic ma 50 lat. Lubi kontakt z przyrodą, zapach traw i powiew wiatru. Od zawsze chciał być pilotem i powtarza, że „Wiatr to jego ...
Paź 12, 2020
Jak informuje pilot Kamil Skorupski, ten można powiedzieć, szalony pomysł powstał prawie dwa lata temu. Jego pomysłodawcami są Paweł Jakubowski i ...
Paź 11, 2020
W dniu wczorajszym dwa samoloty, w tym jeden ultralekki Alpi Pioneer 300 i turystyczny Robin DR.400/140 Major zderzyły się w powietrzu na terenie ...
Paź 09, 2020
Dzisiaj portal Echodnia.eu pisze o przebiegu prac na radomskim lotnisku. - "Bez najmniejszych opóźnień trwa budowa Portu Lotniczego Warszawa – Radom ...
Cze 01, 2020
Agenci celni Hong Kongu odkryli 217 kilogramów kokainy ukrytej w silniku odrzutowym. To prawdopodobnie pierwszy w historii przemyt narkotyków, gdzie ...
Maj 30, 2020
Amerykańskie Siły Marynarki Wojennej na rejon Europy i Afryki poinformowały, że 26 maja dwa samoloty Su-35 należące do sił powietrznych Federacji ...
Maj 29, 2020
Jak podkreśla Dowódca 2 SLT gen. bryg. pil. Ireneusz Nowak, realizowana przez Amerykanów operacja Bomber Task Force to obejmująca bardzo długi ...
Maj 18, 2020
W dniu wczorajszym krótko po starcie z lotniska Kamloops samolot Canadair Tutor CT-114, należący do Królewskich Kanadyskich Sił Powietrznych i ...
Maj 22, 2020
W poniedziałek późnym wieczorem podczas podejścia do lądowania, około 7 km od lotniska w Łasku, ktoś próbował oślepić pilota laserem. Na szczęście ...
Maj 15, 2020
Na pokładzie samolotu C-130E Hercules z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego do Polski przyleciał Humber, historyczny pojazd z czasów II wojny ...

Nasze wywiady

Wrz 10, 2020
Na początku września odwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, gdzie mieliśmy okazję porozmawiać z Panem Dyrektorem Pawłem Pawłowskim. Pan ...
Lis 28, 2018
Był październik 1980 roku, kiedy dyrekcja zakładów PZL Świdnik zgodziła się na udział śmigłowca Mi-2 SP-SAP w zachodniej produkcji "Tylko dla twoich ...
Paź 14, 2018
Za nami już 9. edycja słynnej Nocy w Instytucie Lotnictwa. Ponieważ w tym roku przypada 100-Lecie Lotnictwa Polskiego oraz 100-Lecie Niepodległości ...
Wrz 06, 2018
Małgorzata Nowotnik i Marian Nowotnik to lotnicze małżeństwo, które jest znane w całej Polsce. Pani Małgorzata była stewardesa PLL LOT, jedna z ...
Lip 16, 2018
Jako patron medialny Air Show w Radomiu mamy zaszczyt pokazać, jako jedni z pierwszych, oficjalny spot Międzynarodowych Pokazów Lotniczych w Radomiu. ...
Kwi 23, 2018
Postanowiliśmy to sprawdzić składając wizytę z symulatorze Boeinga 737-800, który znajduje się w warszawskim AirPoint. Teoretycznie wszystko wygląda ...
Paź 11, 2017
Siedemnastoletnia Maja Kuczyńska w krótkim czasie zachwyciła świat swoim tańcem w tunelu aerodynamicznym, popularyzując i zwracając uwagę na nową, ...
Wrz 12, 2017
W sobotę 9 września ekipa portalu Aviation24.pl odwiedziła urocze miasteczko Kazimierz nad Wisłą. Jednak nie udaliśmy się tam tylko w celach ...

Kalendarium Wikipedii

Dzisiaj jest: 26 Października 2020    |    Wydarzyło się: 2003 – PLL LOT przystąpiły do sojuszu lotniczego Star Alliance. 1931 – Dokonano oblotu brytyjskiego samolotu szkolnego de Havilland Tiger Moth. 1940 - Dokonano oblotu amerykańskiego myśliwca North American P-51 Mustang. 1973 – Dokonano oblotu francusko-niemieckiego samolotu szturmowego Dassault/Dornier Alpha Jet. 2009 - W katastrofie lotu S-Air 9607 pod Mińskiem zginęło 5 osób. 1968 – Rozpoczęła się załogowa misja kosmiczna Sojuz 3 (Gieorgij Bieriegowoj). 1886 – Urodził się Hanns Braun, niemiecki lekkoatleta, średniodystansowiec, pilot myśliwski (zm. 1918). 1918 – Zmarł Oliver von Beaulieu-Marconnay, niemiecki pilot myśliwski (ur. 1898). 1972 – Zmarł Igor Sikorski, rosyjski konstruktor samolotów i śmigłowców (ur. 1889). 2011 - Zmarł Stefan Makné, polski pilot szybowcowy i balonowy (ur. 1927).

Lotnicza książka

Paź 25, 2020
Nakładem Kuźnicy Techniki Aeronautycznej i Kompozytowej „Draco” ukazał się album czarno-białej fotografii lotniczej oraz artystycznej autorstwa ...
Mar 17, 2020
"Czy pracę pilota można przedstawić w sposób lekki, zrozumiały i dowcipny? Okazuje się, że TAK. Kapitan Dariusz Kulik robi to z prawdziwym znawstwem, ...
Lut 22, 2020
Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazało się drugie (poprawione i uzupełnione) wydanie książki autorstwa Michała ...
Lut 19, 2020
Nakładem kuźnicy techniki aeronautycznej i kompozytowej „Draco” ukazała się książka autorstwa Michała Imiołka, pt. „W stronę dronów czyli kilka słów ...
Paź 26, 2019
Jeśli ktoś wciąż czuje niedosyt po hucznych, lipcowych obchodach 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu, może go zaspokoić sięgając po ...
Wrz 05, 2019
Tak pisze o swojej książce autor, Stanisław Śmist" - "Prawdy, mity i opowiadania przedstawione w niniejszej książce, zostały zapisane przeze mnie już ...
Sie 09, 2019
Wspólny cel, współzawodnictwo i duże zaplecze finansowe - to kluczowe elementy sukcesu w eksploracji kosmosu. Po lądowaniu na Księżycu na wiele lat ...
Cze 22, 2019
Tylko dwunastu ludzi stąpało po powierzchni Księżyca. Jest ich wśród nas coraz mniej. Wypowiedzi tych, którzy pozostali jeszcze przy życiu, zebrał ...
Gru 27, 2018
Zbliża się koniec roku w którym obchodzimy 100-rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Obchodziliśmy w tym roku co najmniej setkę różnych ...

Nasze Video

Sie 25, 2019
Równo rok temu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w treningach oraz samych pokazach lotniczych zorganizowanych w ramach Air Show Radom 2018. Ponieważ ...
Maj 19, 2019
W ramach Nocy Muzeów, 100-lecia Eskadry Kościuszkowskiej, 90-lecia lotu atlantyckiego Ludwika Idzikowskiego i 30-lecia MiGa-29, Niebo bez Granic ...
Gru 16, 2018
Lotniczy Dom Kultury Skocznia Warszawa w ramach projektu "Niebo bez granic" w roku 100-lecia Niepodległości Polski i 100-lecia Biało-Czerwonej ...
Sie 15, 2018
Dzisiaj na warszawskim niebie zobaczyliśmy: śmigłowce Mi-2 , W-3W/W-3WA Sokół, Mi-14 i Mi-2, Mi-8 i W-3 Sokół, Mi-17, Mi-24 oraz Mi-2. Samoloty ...
Mar 23, 2018
Dzisiaj dokładnie o godzinie 8:55 czasu lokalnego na warszawskim Okęciu wylądował nowy nabytek LOT-u Dreamliner B787-9. Przyleciał wprost z Everett, ...
Maj 17, 2017
Od jutra rusza sprzedaż biletów na musical "Piloci", a już dziś możecie zobaczyć co działo się podczas konferencji prasowej tego oszałamiającego ...
Top