Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 wrzesień 2019 14:09

Linie Kuwait Airways odebrały pierwszy z zamówionych A320neo.

Napisane przez Airbus
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
A320Neo - Kuwait Airways A320Neo - Kuwait Airways Foto: Airbus

Narodowy przewoźnik Kuwejtu, Kuwait Airways, odebrał pierwszą zamówionych maszyn pasażerskich A320neo. Dostawa stanowi ważny element obchodów 65 rocznicy powstania linii dążącej do ambitnego unowocześnienia posiadanej floty oraz zakładającej rozwój, którego częścią jest plan wdrożenia w najbliższych latach 15 samolotów A320neo, zamówionych na mocy umowy kupna podpisanej w 2014 roku.

A320neo ma stanowić fundament wąskokadłubowej floty Kuwait Airways, uzupełniając już użytkowane przez te linie 7 samolotów A320ceos, co pozwoli na płynne wdrożenie pilotów, załóg pokładowych oraz zespołów technicznych do użytkowania nowego modelu.

Zaawansowane technicznie i oszczędne w eksploatacji A320neo zwiększą rentowność linii. Zamówione przez Kuwait Airways A320neo są napędzane silnikami CFM International LEAP-1A i skonfigurowane w przestronnym układzie dwóch klas, z 12 fotelami w klasie biznes i 122 miejscami ekonomicznymi. Samolot oferuje najszerszą kabinę wśród maszyn tej klasy dostępnych na rynku, dzięki czemu pasażerowie podróżujący w obu klasach mają zapewniony wyjątkowy komfort lotu i dostęp do multimedialnego systemu rozrywki.

A320neo i pochodne to najlepiej sprzedająca się rodzina samolotów wąskokadłubowych na świecie. Ponad 100 klientów zamówiło już ponad 6600 takich maszyn. A320neo jest pionierem najnowszych technologii, w tym w dziedzinie organizacji kabiny pasażerskiej. Oprócz oszczędności paliwowej i niższej emisji spalin, A320neo oferuje korzyść środowiskową w postaci prawie 50-procentowej redukcji śladu hałasu w porównaniu do samolotów poprzedniej generacji.

Źródło informacji: Airbus

Czytany 1338 razy

Artykuły powiązane