Wydrukuj tę stronę
środa, 26 sierpień 2020 17:11

Ryanair zmniejszy ilość lotów we wrześniu i październiku.

Napisane przez Londynek.net
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ryanair zmniejszy ilość lotów we wrześniu i październiku. Foto: Pixabay.com / Pixabay License
Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair poinformowały, że z uwagi na spadek zainteresowania podróżami i obawami o bezpieczeństwo pasażerów, liczba dostępnych lotów we wrześniu i październiku zostanie zmniejszona o jedną piątą (20 proc.). 
Ryanair wskazał, że spodziewa się dalszych trudności ze swobodnym podróżowaniem i wprowadzania kolejnych restrykcji, dlatego zamierza zmniejszyć liczbę wykonywanych lotów.

Irlandzki przewoźnik dodał, że w ostatnich 10 dniach odnotował rekordowy spadek zainteresowania podróżami. Jednocześnie wykluczył obecnie możliwość zamykania konkretnych tras. 

Klienci, których loty zostaną odwołane w wyniku redukcji, zostaną poinformowani w najbliższych dniach o dostępnych opcjach.

Decyzja o redukcji liczby lotów została podjęta kilka dni po tym, jak największy konkurent irlandzkich linii - EasyJet - zamknął na stałe swoje bazy lotnicze na lotniskach London Stansted, Southend oraz Newcastle.

Szef Ryanaira Michael O'Leary skrytykował niedawno wprowadzanie konieczności przechodzenia obowiązkowej kwarantanny przez rządy kolejnych krajów. 

"Testowanie na lotniskach i śledzenie kontaktów to jedyny właściwy i adekwatny sposób, aby kontrolować bezpieczeństwo podróży lotniczych wewnątrz UE" - ocenił.

Źródło informacji: Londynek.net / Sky News / Marcin R.
Czytany 641 razy

Artykuły powiązane