Wydrukuj tę stronę
wtorek, 12 styczeń 2021 11:29

Spitfire BM597, który będzie latał w tym roku nad Polską, zyskuje nowe malowanie.

Napisane przez Redakcja
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spitfire BM597 "na warsztacie". Spitfire BM597 "na warsztacie". Foto: Vintage Fabrics at Audley end Airfield

Spitfire BM597 podlega właśnie malowaniu w firmie Vintage Fabrics at Audley end Airfield z Wielkiej Brytanii. Jest to drugi z samolotów, które być może w tym roku zobaczymy na polskim niebie.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani tegoroczną trasą pokazową „Wings over Poland”. Przy malowaniu Spitfire BM597 był tylko jeden wybór. Vintage Fabrics at Audley end Airfield są znani na całym świecie ze swojej pracy i oddania dla pamięci wojennej. Nie możemy się doczekać, kiedy zobaczymy, jak wzbije się w przestworza w swoich nowych oznaczeniach w hołdzie Wing Commander Lagunie i P8331.” – możemy przeczytać na profilu Laguna's Spitfire Legacy.

Spitfire BM597's 2020 Regeneration part 8. Here are some more details of when we repainted the Historic Aircraft...

Opublikowany przez Vintage Fabrics at Audley End Airfield Wtorek, 12 stycznia 2021

Przelot historycznych myśliwców, która będzie miała na celu wizytę w kluczowych miastach i miejscach Polski, zostanie przygotowany na początku tego roku, dzięki współpracy z partnerami Laguna's Spitfire Legacy. Latać będzie Hawker Hurricane G-HURI w barwach Dywizjonu 303 i Spitfire BM597.

„Czujemy, że przyczyni się to w pewnym stopniu do uszanowania ocalałych weteranów, a Polacy zrozumieją nasze uznanie i przyjaźń przez wiele lat.” – tak w zeszłym roku opowiadali o swoim projekcie Organizatorzy pokazów.

Źródło informacji: Laguna's Spitfire Legacy

Czytany 1493 razy

Artykuły powiązane