Wydrukuj tę stronę
wtorek, 04 czerwiec 2019 09:50

Turniej Gwiaździstej Eskadry odbędzie się już po raz drugi.

Napisane przez MSP
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Turniej Gwiaździstej Eskadry odbędzie się już po raz drugi. Foto: Muzeum Sił Powietrznych

W dniach 10-12 czerwca 2019 r Muzeum Sił Powietrznych będzie gospodarzem Wielkiego Finału II Ogólnopolskiego Turnieju Gwiaździstej Eskadry. Konkurs skierowany jest do młodzieży ze szkół podstawowych i średnich. Eliminacje regionalne trwały od marca do kwietnia br.

Jak pisze Muzeum Sił Powietrznych, to były emocjonujące miesiące. W całym raju odbyło się aż 9 turniejów regionalnych w których wzięło udział ponad 400 uczestników. Mimo matur, testów gimnazjalnych i strajku nauczycieli udało się przeprowadzić sprawnie wszystkie rozgrywki. "Razem zapracowaliście na wasze wyniki i niestety razem trzeba przełknąć gorycz porażki. Ale głowa i skrzydła do góry! Turniej się nie skończył, a i polskim pilotom udawało się nie raz wylądować bez podwozia. W przyszłym roku może opracujecie wspólnie lepszą taktykę i obronicie Wielką Brytanię przed niemiecką inwazją." - informuje Muzeum.

I kontynuuje: - "Graliśmy wszędzie: w kuchni, w szatni na korytarzach. Zawsze jednak pod czujnym okiem sędziów. Pytań jest jeszcze więcej niż wcześniej. Czy mistrzom nad mistrzami, czy drużynie ze Szczecina, uda się obronić tytuł i zachować złote skrzydła? Czy będą musieli przekazać ordery młodszym asom przestworzy? A co z Ligą Mistrzów? Tego wszystkiego dowiecie się w najbliższym czasie. Gratulujemy zwycięzcom i serdecznie zapraszamy na Wielki Finał do Dęblina w dniach 10-12.06.2019 r. Mamy nadzieje, że pogoda i w tym roku dopisze, a najlepsi z najlepszych znowu przeżyją swoją przygodę w chmurach."

Wyniki regionalne są dostępne na stronie IPN.gov.pl

Patronat nad turniejem objęło: Ministerstwo Obrony Narodowej, Minister Edukacji Narodowej.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej. Konkurs organizowany jest z okazji 101. rocznicy powstania polskiego lotnictwa wojskowego a jego celem jest zapoznanie uczniów z historią polskiego lotnictwa oraz zasadami rywalizacji w duchu fair play: „zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”.

Źródło informacji: MSP Dęblin

Czytany 1145 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 czerwiec 2019 19:37

Artykuły powiązane