Wydrukuj tę stronę
czwartek, 12 wrzesień 2019 19:49

XX lotniczy weekend w Łomży. Szykuje się impreza dla całych rodzin.

Napisane przez KONTAKTY 2019
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
XX lotniczy weekend w Łomży. Szykuje się impreza dla całych rodzin. Foto: Kontakty 2019

W najbliższy weekend mistrzowie Świata i Europy w czterech dziedzinach lotniczych (motolotnie, motoparalotnie, wiatrakowce i samoloty ultralekkie) ponownie zawładną łomżyńskim niebem. XX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2019 już jutro.

W piątek, 13 września przed zachodem słońca, Łomża przeżyje prawdziwy „nalot”: spod nieba witać się będą z miastem piloci motoparalotni, motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców. W sobotę, 14 września o godz. 13.00 oficjalne otwarcie, prezentacja pilotów; od około 14.00 do 18.00 widowiskowe konkurencje paralotniowe i motolotniowe.

W niedzielę, 15 września, od 10.00 do 13.30 Mistrzostwa Polski w Przelocie przez Bramkę, celność lądowania motoparalotni, około godz. 14.00 oficjalne zakończenie, dekoracja zwycięzców, rozstrzygnięcie konkursów fotograficznych dla widzów Mistrzostw.

Mistrzostwa w Łomży to dla pilotów nie tylko podniebne zmagania. Organizatorzy co roku przygotowują dla nich ciekawe antrakty lotniczej rywalizacji. I jak zapewniają - tym razem nie będzie inaczej!

– Staramy się zapewnić atrakcje zarówno licznej publiczności, która odwiedza nasze Mistrzostwa, jak i naszym przyjaciołom pilotom. W tym roku piloci do wyboru będą mieli: strzelnicę, laser-tag (laserowy paintball) oraz wizytę w papugarni. To wszystko zapewniamy w ramach wpisowego – zapowiada Dominika Tocka, Dyrektor Biura Mistrzostw.

Organizatorzy przypominają, że piloci muszą posiadać:
     •  aktualne ubezpieczenie (zgodnie z aktualnymi przepisami),
     •  świadectwo kwalifikacji,
     •  aktualny przegląd sprzętu (dotyczy motolotni, ulm i wiatrakowców).

Za wpisowe 250 zł (w tym VAT) od osoby organizatorzy zapewniają:
•  Dwa noclegi, dwa śniadania, dwie kolacje i dwa obiady.
• Paliwo startującym w Mistrzostwach (dotyczy motolotni, samolotów ultralekkich i wiatrakowców) w ilości niezbędnej do rozegrania konkurencji oraz dodatkowe paliwo odbywającym loty widokowe ze wskazanymi przez Organizatora kandydatami na pilotów (motolotnie, samoloty ultralekkie i wiatrakowce).
• Medale i puchary (1 – 3 miejsce w odrębnych klasyfikacjach: motolotnie/ulm, wiatrakowce, PPG/PPGG) oraz upominki okolicznościowe dla wszystkich.
•  Fantastyczną zabawę i niezapomnianą atmosferę.

Zrób zdjęcie i wygraj lot!

Takie zawody to nie lada gratka dla wszystkich amatorów fotografii oraz latania tym bardziej, że Tygodnik KONTAKTY, który jest organizatorem corocznych Mistrzostw właśnie ogłosił konkurs dla widzów!

Wystarczy wykonać zdjęcie podczas XX Mikrolotowych Mistrzostw Podlaskiego Kontakty 2019, przesłać je na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z dopiskiem „Konkurs foto” w tytule, a można wygrać lot wiatrakowcem lub motolotnią!

Organizatorzy proszą o zapoznanie się z regulaminem konkursu, który dostępny jest pod linkiem:
www.facebook.com/notes/tygodnik-kontakty/konkurs-fotograficzny-lot-regulamin/2654120474633389/

XX Mikrolotowe Mistrzostwa Podlaskiego KONTAKTY 2019 to impreza dla całych rodzin. Organizator przewidział również konkursy dla dzieci, w których każdy maluch otrzyma upominek za sam udział w zabawie! W czasie Mistrzostw rozegrane zostaną zawody „Najdłuższy lot” dla dzieci do lat 13. Zadaniem malucha będzie rzucić styropianowym szybowcem najdalej jak umie. Zdobywcy 1, 2, 3 miejsca otrzymają nagrody, natomiast wszystkie startujące dzieci upominki. Zawody odbędą się w sobotę, 14 września (między godz. 13.00 a 18.00) oraz w niedzielę, 15 września (między godz. 10.00 a 13.00). 

mapka łomża

Źródło informacji: Kontakty 2019

Czytany 1747 razy

Artykuły powiązane